INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a ova ina je čista zamka ljudi nemojte bit naivni zašto niste kupovali kad je bila 1700 sad kad je 2900 nema više smisla

jel ti stvarno ne razumiješ da državi i OMF-ovima fali još samo 180.000 komada do 50%????
pa znaš li ti koliko će oni plaćati kroz 10-ak dana samo da se dočepaju te brojke???
oni koji zadnji izdrže da im ne prodaju, oni s najdebljim živcima, to su pravi ulagači, njihovo je kraljevstvo burzovno! nemoj se čuditi ako njima za dionice budu plaćali 5000 kn, možda i više!
svaka čast posljednjima, to su pravi maheri burze!!! [cool]
[/quote]
meni tu nešto nije jasno??
zašto onda nitko ne udara po asku, ipak ima još dosta ispod 3000 kn.pogotovo ako to vrijedi 3500-5000.

@bond777
ne udaraju po asku iz jednog jednostavnog razloga: ASKA na INA-i NEMA! tj. cijeli ask se sastoji od par tisuća dionica, a oni moraju kupiti još 180.000 komada.
Da počnu tući po asku, cijena bi za par dana bila na 4000 kn, a skupili bi možda 50.000 komada.
Zato ne udaraju po asku, nego strpljivo čekaju na bidu, ali se lipare kao manijaci, probaj se stavit prvi na bid sa 50 komada, pa ćeš vidjeti koliko sekundi ćeš ostati na prvom mjestu! Automatski nalog odmah će te preskočiti! Pušta samo male naloge ispred, a veće odmah preskače! Ili da staviš 1000 komada na bid, odmah je ispred tebe stvori novih par tisuća komada!
Mirovincima i državi ovo je pitanje preživljavanja! Kreditni rejting nam je pao, jedina šansa da država dođe do keša je da skupi s OMF-ovim preko 50%, zamijeni s njima udjele za što žele i onda proda 50% INE novom kupcu (vjerojatno Rusima) i tako dođe do 30 milijardi kuna koji spašavaju državu!
To je to…..

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Ne da smrdi nego zaudara sve ovo oko INE. A kad se svi ispucaju, od Vlade, mirovinaca i stoke sitnog zuba slijedi otrežnjenje u obliku JUNK kreditnog rejtinga. Onda tek slijedi podjela plijena (ne samo INA nego i sve ostalo). Uživajte u nastavku ovog horora. [bye]

ti ništa ne razumiješ…ali zato ti je kolega Gismund sve objasnio,upravo zbog smanjenja kreditnog rejtinga država mora doći do 50% INE da može što skuplje prodati svoj udio, vjerojatno rusima.tu bi mogli dobiti 30-35 milijardi kuna i time izvuči zemlju i gabule. kad rusi ili netko treći budu kupovali državnih 50%, za sve ostale dionice INE ići će javna ponuda! a šta misliš da će biti po smiješnih 3000 kn? bit će preko 4000 kn možda i na 5000 kn! živi bili pa vidili [cool]

@gismond
Slažem se sa tobom, ali mislim da će tu biti i više igrača. Nismo bez veze promijenili dobavljača plina. Nekako mi se čini da će upravo na ovim prostorima biti neka granica zaustavljanja Ruskog carstva. Evo u Poljskoj su pronađene i potvrđene ogromne količine plina, što baš Rusima ne odgovara. Što se pak Ine tiče, to je takoreći gotova priča. Oni koji su je prodavali, nisu znali njen potencijal i vrijednost, za razliku od kupca. Nije Sirija jedini biser na ogrlici. Ima ih još, samo se čeka potvrda. U bliskoj budućnosti dionica će biti preko 1.000$. Što se mene tiče ja sam malo dokupio i sada imam jednu okruglu cifru koja će dugo ostat, jer to ne mislim prodavat bar 4-5 godina.



@bond777

ne udaraju po asku iz jednog jednostavnog razloga: ASKA na INA-i NEMA! tj. cijeli ask se sastoji od par tisuća dionica, a oni moraju kupiti još 180.000 komada.
Da počnu tući po asku, cijena bi za par dana bila na 4000 kn, a skupili bi možda 50.000 komada.
Zato ne udaraju po asku, nego strpljivo čekaju na bidu, ali se lipare kao manijaci, probaj se stavit prvi na bid sa 50 komada, pa ćeš vidjeti koliko sekundi ćeš ostati na prvom mjestu! Automatski nalog odmah će te preskočiti! Pušta samo male naloge ispred, a veće odmah preskače! Ili da staviš 1000 komada na bid, odmah je ispred tebe stvori novih par tisuća komada!
Mirovincima i državi ovo je pitanje preživljavanja! Kreditni rejting nam je pao, jedina šansa da država dođe do keša je da skupi s OMF-ovim preko 50%, zamijeni s njima udjele za što žele i onda proda 50% INE novom kupcu (vjerojatno Rusima) i tako dođe do 30 milijardi kuna koji spašavaju državu!
To je to…..

slažem se!
a ako brokeri danas neupućenim ljudima opet budu stavljali naloge u predotvarnaju na 2830 kn, treba ih kazniti jer rade direktno protiv interesa klijenata [angry]

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica

slažem se!
a ako brokeri danas neupućenim ljudima opet budu stavljali naloge u predotvarnaju na 2830 kn, treba ih kazniti jer rade direktno protiv interesa klijenata [angry]

zar ne mislite da je šteta napravljena svim malim dioničarima kojima se prešutila informacija o plinu u siriji??

mislim da bi bilo fer poništiti zadnjih 10ak dana trgovine!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

@meister
ako bi zbog prešućene info o plinu u siriji bilo fer poništiti zadnjih 10 dana, onda bi još više fer bilo poništiti zadnja 2 mjeseca jer nije toliko puno izgubio tko je sada prodao (još uvijek može nazad po malo višoj cijeni) ali gadno su popušili i preveslani svi oni koji su prodavali pred mjesec dana na 1700 kn

* OBJAVA: 24.12.2010 / 08:30


Rat za Inu

Hanfa istražuje MOL i američkog ulagača
Iako se nagađa da su i mirovinci kao i MOL imali povlaštenu informaciju o plinu iz Sirije, oni su o tome navodno doznali s američkog portala – Bloomberga
Vaš link


I dok se rat za Inu zakuhava, cijena te dionice na burzi raste. Jučer je dosegnula 2963 kuna, a tu je cijenu ponudio tajanstveni američki ulagač koji se također ubacio u igru oko Ine. On je uspio prikupiti 0,12 posto te dionice i od početka kupnje ostvario je promet od 35 milijuna kuna.

Uspio je poremetiti planove mirovincima i usporiti im kupnju dionica. Do jučer su prikupili 3,4 posto dionica Ine, tek 0,1 posto više nego prije dva dana. Da bi spriječili MOL u preuzimanju te kompanije, koji sada ima 47-postotni udio, moraju kupiti šest posto dionica.

Evo, i službeno se navodi da je ovo rat za Inu, da je to tako dokazuje i uloga Hanfa koja se jučer obratila i američkom regulatoru SEC-u (Securities and Exchange Commission) kako bi on provjerio tko je taj američki ulagač i nije li slučajno taj povezan s MOL-om.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Upućujem ovo bilo kome-cijena mojih dionica INA-e je 6000 kn/kom. Možete me u svako doba kontaktirati na private.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

izgleda da danas INA prelazi 3000 kn, možda već u 10.00 sati

…a nije mi jasno u kojem ste vi paralelnom svemiru zadnjih par dana kad se na forumu brujalo o trećem igraču i kad je na portalima pisalo da je iz NY stigao nalog za kupnju od 2000 komada dionica ine…ako se radi o trečem igraču koji radi za MOL to je praktično nemoguće dokazati a najvjerovatnije da je netko od špekulanata vidio dobru priliku za sebe i potegnuo – to je njegovo pravo – dakle sva ova mediska hajka je opet pucanj u prazno a mirovinci će morati malo više zapeti za dokup ovaj put jer opet ako znamo da su od prije imali po 2-3% Ine po cijeni od 1500Kn neće im biti problem potegnuti po 3500-4000 jer su opet u prosjeku od 2800.. [yawn]

Zadnja cijena 3,000 [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close