INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stvar je u tome da ovo nije javna ponuda radi preuzimanja nego opća ponuda onima s kojima MOL ne djeluje zajednički te se na nju ne primjenjuje Zakon o preuzimanju TD
Kada bi MOL prešao dodatni prag od +10% glasova tada bi nastupila nova obveza ponude za preuzimanje.

Pregledavao sam zadnjih dana zakone i uredbe i nigdje nisam našao razloge da MOL slobodno ne kupuje dionice na burzi, jedino ako nije drugačije određeno u međudioničarskom ugovoru sa vladom.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ma kaj bi. valjda 14.01. 2011. znači onaj ko je danas kupio on ne može prodati Molu? krivo je to da ne dovedemo ljude u zabunu bez veze.

O ovome ja pricam pa me nitko gore nije bas dozivio…Kao sto sam rekao ja sam dobio ponudu doma od MOLa samo na dionice koje su bile na slobodnoj poziciji…zasto bi slali ponudu na tocan broj dionica ako oni misle kupiti sve sto cu iamti 14.1 onda bi ponuda bila bianco odnosno ja bi sam upisao na nju koliko im dionica zelim prodati…

Logicno je da nije ovako kako vi pisete da ce oni kupiti sve sto bude na slobodnoj poziciji 14.1…

Jel ima netko ponudu da ju skenira i zamagili djelove radi privatnosti pa da vide svi kak ta ponuda izgleda jer puno ljudi očito nema pojma i misle da sada mogu kupovati po kolko zele a da imaju sigurnog kupca do 14.1 po 2800..ja sam svoju nazalost bacaio pa ju nemogu skenirati

...







Da li je moguće da ovo sada neko kupuje za MOL?


postoji minimalna mogućnost ali ako im poslije proda jeftinije onda Samodol stupa na scenu. svaka transakcija je pod dvostrukom lupom.
[/quote]
Ove dionice koje se sada kupuju na burzi i onako nesmiju ići u ovu MOL-ovu ponudu.

[/quote]

nije istina, mol otkupljuje sve dionice koje su slobodne u skdd-u (odregistrirane s brokerskog računa) na dan 14.1. ako je za njih dano odobrenje od vlasnika.
dakle po meni ponuđen nam je siguran stop loss point u slučaju naznake pada 🙂
a do tada uživajmo u Božićnom duhu 🙂

živjeli

[/quote]
samo dionice koje imaš na dan 15.12.2010
[/quote]
ma kaj bi. valjda 14.01. 2011. znači onaj ko je danas kupio on ne može prodati Molu? krivo je to da ne dovedemo ljude u zabunu bez veze.
[/quote]


Stvar je u tome da ovo nije javna ponuda radi preuzimanja nego opća ponuda onima s kojima MOL ne djeluje zajednički te se na nju ne primjenjuje Zakon o preuzimanju TD
Kada bi MOL prešao dodatni prag od +10% glasova tada bi nastupila nova obveza ponude za preuzimanje.

Pregledavao sam zadnjih dana zakone i uredbe i nigdje nisam našao razloge da MOL slobodno ne kupuje dionice na burzi, jedino ako nije drugačije određeno u međudioničarskom ugovoru sa vladom.


To i ja mislim ali eto nisam 100% siguran i sve čekam da netko mjesto mene prouči zakon i otfikari tu točan članak zakona ali nigdje ni jednog štrebera nema. Samo iz rukava sipaju a to je tak tak.

who dares, wins






Da li je moguće da ovo sada neko kupuje za MOL?


postoji minimalna mogućnost ali ako im poslije proda jeftinije onda Samodol stupa na scenu. svaka transakcija je pod dvostrukom lupom.
[/quote]
Ove dionice koje se sada kupuju na burzi i onako nesmiju ići u ovu MOL-ovu ponudu.

[/quote]

nije istina, mol otkupljuje sve dionice koje su slobodne u skdd-u (odregistrirane s brokerskog računa) na dan 14.1. ako je za njih dano odobrenje od vlasnika.
dakle po meni ponuđen nam je siguran stop loss point u slučaju naznake pada 🙂
a do tada uživajmo u Božićnom duhu 🙂

živjeli

[/quote]
samo dionice koje imaš na dan 15.12.2010??

[/quote]

Zar je problem pročitati ponudu na SKDD?
Ponuda je otvorena i do 14. 01. 2011. treba staviti dionice na poziciju te osobno dati nalog za prihvat ponude

15.12.2010

Dana 15.12.2010. godine u sustav SKDD-a upisana je i otvorena ponuda za kupnju dionica društva INA d.d. (INA-I)

– Ponuditelj je društvo MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company

– Ponuda je upisana pod brojem ponude za kupnju 11328

– Ponuditelj snosi troškove ovjere potpisa dioničara na KA-POK nalogu

– Ponuđena cijena za dionice iznosi 2.800,00 HRK

Datum isteka ponude je 14.01.2011. godine. Svi nalozi za prihvat (KA-POK) moraju biti zaprimljeni u SKDD-u najkasnije na dan 14.01.2011. godine bez obzira što su eventualno poslani ranije (npr. preporučenom poštom).

Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Barbosa
na navedenoj stranici stisni i pročitaj Obavjest o objavi ponude ….

@Nikl poslali su KA POP obrazac onima koji su tog dana imali registrirane dionice na sebe ali to ne znači da će odbiti druge koji su to u međuvremenu stekli. Uvijek je tako jer su od nekog datuma morali krenuti. Ne će sad svaki dan nove obrasce slati. Jedino je napeto ono +3 dana oko 14.01. ali za to je rok plaćanja kraj mjeseca pa se to sve stigne zglihati.
Tak i tak su popušili sad da li je to svjesno ili nije vidjet ćemo. Ako skupe 1% onda su majstori. Dalo bi se to čak i statistički obraditi koliko je ljudi bilo na drugim dionicama silom zakona isplaćivano kad su squezani. Ljude su tjerali van iz dionica. Eno zadnji primjer Zapi.

who dares, wins

Dioničar Broj %
1. CERVESIA ZAGREB D.O.O. 591.070 95,26%
2. ZAGREBAČKA PIVOVARA D.D. (1/1) 14.057 2,27%
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 5.098 0,82%
4. BOŽIČEVIĆ SLAVKO 3.866 0,62%
5. SABLJAK MARKO 395 0,06%
6. FABER STJEPAN 300 0,05%
7. KOSTELAC ANTE 220 0,04%
8. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr… 200 0,03%
UKUPNO 615.206 99,15%
Evo nedaju se van a gotovo je.

who dares, wins

@Verdi
čini mi se onda onaj 15.12.2010 suvišan, jer bitno je dostaviti prihvat ponude do 14.01.2011 i da se odnosi na sve dionice osim onih u vlasništvu MOL-a i RH.
I sada čisto teorijski, recimo RH proda 1000000 dionica na ZSE, kako bi znali koje su koje, jer prihvatili su samo kupnju max. cca.900000 dionica.

Zar netko misli da MOL neće prihvatiti njegove dionice zato što su kupljene nakon 15.12.? Pa ne natječu se tko će manje skupit

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Zar netko misli da MOL neće prihvatiti njegove dionice zato što su kupljene nakon 15.12.? Pa ne natječu se tko će manje skupit

a tko će i zašto uopće prodavati dionice MOL-u po 2800 kn kad su na burzi 2940, a vjerojatno su uskoro i preko 3000?!? [yawn]

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Zar netko misli da MOL neće prihvatiti njegove dionice zato što su kupljene nakon 15.12.? Pa ne natječu se tko će manje skupit

Meni se čini da se sad natječu samo da drugi ne skupi pa nek ju i crni cigo ima.

who dares, wins

New Report

Close