INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolegica Ivana je napomenula ranije an forumu, ali nitko ju nije dozivio ozbiljno a pitala je…kako oni koji sada kupuju INAu planiraju te dionice prodati MOLu ako nalozi s kupnje nestanu?

Karikirat cu brojke ali ja sma imao 50 dionica INAe od kojih su 20 bile kupljene na kredit i gore je bila zabiljezba banke…U ponedeljak sam podnio zahtjev da se zabiljezba makne u utorak su je maknuli.Medjutim meni je doma dosta MOLova ponuda na samo 30 dionica i ako sam dobro procitao ponudu MOL se nudi kupiti samo te dionice koje su bile na mo rucunu u vrjeme slanja ponude i koje su bile slobdne i ni dionicu vise…

Dakle da ja sada kupim 1000dionica INAe MOL ih nece kupiti jer za njih mi nije ni poslao ponudu, isto tako ovih 20 s kojh sam skinuo zabiljezbu nece kupiti jer mi je ponudu poslao za 30 koje su bile slobodne na dan slanja ponude….Mene to vise nije briga jer sam dionice prodao na burzi no kako to spekulatni misle prodati dionice MOLu za koje im MOL nije ni poslao ponudu?


Ovdje su trenutno neki novi igrači-danas ih se 5-6 neprestano nabidavalo i izmjenjivalo na bidu. Mogli su držati cijenu ovako nisko jer se svako malo netko pojavi kod brokera i kaže prodaj odmah. Ali toga više od sutra sigurno više nema. Vidjeli ste jutros da se postavilo 500-tinjak dionica na bid na 2830 kn pa za koliko odu. Sutra te inicijalne ponude više nema. Nekako sad stalno razmišljam o tome kako je MOL zaratio sa Rusima…Ruku na srce,nama jedino izgledno tržište za bilo koji naš proizvod bi moglo biti jedino Rusko, ostalima većinom ne možemo značajnije prismrditi. ADRIA LNG otpao. Slijedeće godine trebamo vađenje iz trenutne situacije. Što ako država skupi 50%+1 dionicu i proda ju dogovorno Rusima koji su pokušavali kupiti MOL ali su ih Mađari otkantali? Ne zaboravimo da se u Slavonskom Brodu gradi naftni terminal za gorivo iz Bosanskog Broda. Ponude nam tok plinovoda,visoku iskoristivost JANAFA, debeli ulaz Končara,Đure,BADELA,gredelj, drvoprerađivača,Agrokorovih proizvoda i građevinara koji su već na ulazu u to tržište (pa mi i zato nekako miriši ova priča) uz otkup INE od države i OMF-ova i ovih ostalih koji su se odjednom priključili nasilnoj kupovini i eto nam na čelu Borisa Godunova. Ako bude tako, dragi Boris dobro nam došao-evo Vam INA,a Vi lijepo apsorbirajte svu hrvatsku proizvodnju u Rusiju i nemojte više u Egipat i takve zemlje,već se lijepo odmarajte kod nas itd.itd. Jedinu priliku za Hrvatsku vidim u povezivanju sa ZND-om, a nadam se da ovo i ide u tom smjeru.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Da li je moguće da ovo sada neko kupuje za MOL?


Da li je moguće da ovo sada neko kupuje za MOL?


postoji minimalna mogućnost ali ako im poslije proda jeftinije onda Samodol stupa na scenu. svaka transakcija je pod dvostrukom lupom.

who dares, wins



Da li je moguće da ovo sada neko kupuje za MOL?


postoji minimalna mogućnost ali ako im poslije proda jeftinije onda Samodol stupa na scenu. svaka transakcija je pod dvostrukom lupom.
[/quote]
Recimo MOL ponovo ponudi za slobodne dionice uz izvjesnu nagradu onom koji sada skuplja. Ove dionice koje se sada kupuju na burzi i onako nesmiju ići u ovu MOL-ovu ponudu. Situacija koja je bila kod 2830 kn nije davala nikakve šanse MOL-ovoj ponudi. Za iste novce, lova odmah, a od MOL-a tek krajem 31.1.2011.




Da li je moguće da ovo sada neko kupuje za MOL?


postoji minimalna mogućnost ali ako im poslije proda jeftinije onda Samodol stupa na scenu. svaka transakcija je pod dvostrukom lupom.
[/quote]
Ove dionice koje se sada kupuju na burzi i onako nesmiju ići u ovu MOL-ovu ponudu.

[/quote]

nije istina, mol otkupljuje sve dionice koje su slobodne u skdd-u (odregistrirane s brokerskog računa) na dan 14.1. ako je za njih dano odobrenje od vlasnika.
dakle po meni ponuđen nam je siguran stop loss point u slučaju naznake pada 🙂
a do tada uživajmo u Božićnom duhu 🙂

živjeli

idemoooooooooooooooooooooooooooooooooo

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Spriječava li išta MOL da po isteku roka ponude, dakle iza 14.01.2011. , slobodno kuouje dionice na ZSE?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Spriječava li išta MOL da po isteku roka ponude, dakle iza 14.01.2011. , slobodno kuouje dionice na ZSE?

Oni pragovi gdje mora dati ponudu za sve i sad je upitno da li bi morao nadoknaditi razliku u cijeni ovima od kojih je kupio po 2800. Pošto nije bila ponuda za sve mislim da ne. Tehnički je neizvedivo da on komad po komad nešto značajnije skupi je ide odma nabidavanje.

who dares, wins

Samo da se podsjetimo na neka obećanja i da se ne zaborave!

04.09.2008

"Mađarski portal posvećen tržištu kapitala navodi da je MOL potvrdio da će nadoknaditi financijski gubitak malim dioničarima Ine, u slučaju da udio Vlade kupe za više od 2800 kuna za dionicu. I hrvatski Zakon o preuzimanju traži da Mol kompenzira razliku u cijeni ulagačima koji su prodali svoje dionice za vrijeme javne ponude"

Znam da ne otkupljuju od vlade, ali možda bi se nešto moglo tu isčeprkati :))





Da li je moguće da ovo sada neko kupuje za MOL?


postoji minimalna mogućnost ali ako im poslije proda jeftinije onda Samodol stupa na scenu. svaka transakcija je pod dvostrukom lupom.
[/quote]
Ove dionice koje se sada kupuju na burzi i onako nesmiju ići u ovu MOL-ovu ponudu.

[/quote]

nije istina, mol otkupljuje sve dionice koje su slobodne u skdd-u (odregistrirane s brokerskog računa) na dan 14.1. ako je za njih dano odobrenje od vlasnika.
dakle po meni ponuđen nam je siguran stop loss point u slučaju naznake pada 🙂
a do tada uživajmo u Božićnom duhu 🙂

živjeli

[/quote]
samo dionice koje imaš na dan 15.12.2010


Samo da se podsjetimo na neka obećanja i da se ne zaborave!

04.09.2008

"Mađarski portal posvećen tržištu kapitala navodi da je MOL potvrdio da će nadoknaditi financijski gubitak malim dioničarima Ine, u slučaju da udio Vlade kupe za više od 2800 kuna za dionicu. I hrvatski Zakon o preuzimanju traži da Mol kompenzira razliku u cijeni ulagačima koji su prodali svoje dionice za vrijeme javne ponude"

Znam da ne otkupljuju od vlade, ali možda bi se nešto moglo tu isčeprkati :))


to je za ono prije. normalno ako u vremenskom roku od 1 godine naknadno kupi makar i jednu dionicu skuplje mora svima toliko nadoplatiti. ali niko nije bedast da kupuje tu godinu skuplje. imali smo te situacije već i svi su oprezni oko toga. no to se odnosi na obveznu javnu ponudu za ovaj slučaj privatne ponude ne bi se kladio. ima zakon treba ga samo pročitati.http://www.zakon.hr/z/171/Zakon-o-tr%C5%BEi%C5%A1tu-kapitala

who dares, wins






Da li je moguće da ovo sada neko kupuje za MOL?


postoji minimalna mogućnost ali ako im poslije proda jeftinije onda Samodol stupa na scenu. svaka transakcija je pod dvostrukom lupom.
[/quote]
Ove dionice koje se sada kupuju na burzi i onako nesmiju ići u ovu MOL-ovu ponudu.

[/quote]

nije istina, mol otkupljuje sve dionice koje su slobodne u skdd-u (odregistrirane s brokerskog računa) na dan 14.1. ako je za njih dano odobrenje od vlasnika.
dakle po meni ponuđen nam je siguran stop loss point u slučaju naznake pada 🙂
a do tada uživajmo u Božićnom duhu 🙂

živjeli

[/quote]
samo dionice koje imaš na dan 15.12.2010
[/quote]
ma kaj bi. valjda 14.01. 2011. znači onaj ko je danas kupio on ne može prodati Molu? krivo je to da ne dovedemo ljude u zabunu bez veze.

who dares, wins

New Report

Close