INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne nadajte se previše siriji,koliko ja znam to će mol prebaciti na sebe tako da ina neće baš neke koristi imati,osim što zaboravljate da je do sad uložila barem milijardu dolara tamo.mol je inu prvenstveno kupio zbog upstreama,jer to nisu imli uopće,a naši da su bili pametni su to trebali izdvojiti kad su prodavali ini,recimo da jurčića pitamo zašto je naftaplin ostao u ini.

ovo dizanje cijene paše samo mađarima,jer je danas volumen kikiriki,i mirovinci nisu ništa kupili.
čestitke na hrabrosti ovima koji kupuju ispred mirovinaca,ali moglo bi se ovo odbiti o glavu nekima.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zalog-za-vjecni-zivot-hdza-kosor-daje-crkvi-milijardu-kuna-vrijedne-dionice-croatia-osiguranja/529933.aspx

otkad sam jos rekao, da crkva d.d. izadje na zse s ipo-om nema tko to ne bi upisao, pa u duhu darivanja i dijeljenja, mislim da je najbolje da naplate svoje dugove kako ih ne otpustaju duznicima njihovim.

Možda nije nekakva paralela, ali kada su Rusi kupovali Rafineriju nafte u Bosanskom Brodu cijena je išla do 17x od početne kada su počeli sakupljati. Ovdje je borba tek u početku!

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


ne nadajte se previše siriji,koliko ja znam to će mol prebaciti na sebe tako da ina neće baš neke koristi imati,osim što zaboravljate da je do sad uložila barem milijardu dolara tamo.mol je inu prvenstveno kupio zbog upstreama,jer to nisu imli uopće,a naši da su bili pametni su to trebali izdvojiti kad su prodavali ini,recimo da jurčića pitamo zašto je naftaplin ostao u ini.

ovo dizanje cijene paše samo mađarima,jer je danas volumen kikiriki,i mirovinci nisu ništa kupili.
čestitke na hrabrosti ovima koji kupuju ispred mirovinaca,ali moglo bi se ovo odbiti o glavu nekima.

A kako će to oni prebaciti? Za pare ili bez para… nek slobodno prebace samo neka to plate po fer ceni…. kako sada stvari stoje, vidi mi se da neće oni ništa prebacivati, jedino svoju upravu u Ini, i to preko Save i Drave do Pešte…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


sto se vise dionica proda po 28XX one slobodne neprodane vrijede sve više [yawn]
bas me zanima kamo će sve otici [lol]

danas manje od 5000 dionica…
pogleđte proslih dana u ovo doba koja bi se kolicina vec skupila [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

2.950,00kn zadnja 🙂

Zadnja 2950.

Nema kolege Lojtra na forumu danas da prokomentira?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

prijatelju raspitaj se kakva je situaciju u ini i teško da tu ima povratka na staro,ni štern ni umičević neće tu ništa promijeniti,eventualno će svojim firmama trade-ti sa naftom za inu i mađari će ih tako kupiti.
nemoj misliti da hrvatska država ima neku moć,ako si vidio neki dan šta ameri na wikileaksu misle o nama.prvenstveno zaslugom vladajućih i oporbe.

u ini ne smiješ nabaviti kalendare i kemijske a da mađari ne odobre,sad su doveli neke nove menagere da otpuste par tisuća radnika.zar ti to ništa ne govori.nije to rezanje troškova,samo treba čitati između redaka.

a siriju će prebaciti na sebe.zaboravili ste koliko su inu zadužili zadnjih godina.pa zadnji sindicirani kredit je samo bio milijardu dolara čini mi se ,a sirija vrijedi oko 400 milja eura.
a i zaboravili ste čiji su mirovinci,beč -milano-torino,tamo se odlučuje o mirovincima,to je tako kad su im glupi hrvati dali da s ebogate na našim mirovinama.
mislim šta reći o narodu koji da da im braniteljski fondom upravljaju austrijanci,koji su nam kroz povijest napravili više zla nego srbi od stoljeća 7.
podsjetite se zrinsko-frankopanske urote pa će vam biti jasno koliko nam dobro austrijance žele,ili talijani,ili mađari.
jedna digresija,tamo negdje 1900 na hrvatskim željeznicama službeni jezik je bio mađarski,a 2010 u ini je iopet službeni mađarski.
i kao povijst se ne ponavlja.



ne nadajte se previše siriji,koliko ja znam to će mol prebaciti na sebe tako da ina neće baš neke koristi imati,osim što zaboravljate da je do sad uložila barem milijardu dolara tamo.mol je inu prvenstveno kupio zbog upstreama,jer to nisu imli uopće,a naši da su bili pametni su to trebali izdvojiti kad su prodavali ini,recimo da jurčića pitamo zašto je naftaplin ostao u ini.

ovo dizanje cijene paše samo mađarima,jer je danas volumen kikiriki,i mirovinci nisu ništa kupili.
čestitke na hrabrosti ovima koji kupuju ispred mirovinaca,ali moglo bi se ovo odbiti o glavu nekima.

A kako će to oni prebaciti? Za pare ili bez para… nek slobodno prebace samo neka to plate po fer ceni…. kako sada stvari stoje, vidi mi se da neće oni ništa prebacivati, jedino svoju upravu u Ini, i to preko Save i Drave do Pešte…

[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Ako je nekakva trenutna fer vrijednost dionica INE oko 4000 kn,a to je još bila procjena prije ove službene objave sa Sirijom i prije no što je Dioki morao kleknuti i predati skladište plina,uz ovu borbu oko prevlasti …. cijena će morati ići preko 6000 jer očekujem da će Rusi pokušati skupiti dobar dio da mogu stavljati nogu MOl-u jer su ih otkantali sa plinom. Ovdje se sprema pravi pravcati film i to dugometražni, a trenutno smo u fazi kupovine kokica i tek sjedamo na svoja mjesta u kinu. Usput, da ispravim svoju greškicu, kupio danas ponovo INU po [tongue] kuna. Dragi Rusi imate moj kontakt u SKDD,kada odlučite dobrano podići letvicu ,jer znam što vam znači ovaj trn-MOL znači,slobodno me kontaktirajte. Usput,uvjet prodaje je da postanete i najveći otkupljivač Badelovih vina:-)

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

E pa što nitko ne prenosi burzi. Već čisto da ostane zapisano.

Oko 11:30 je formirana linija na oko 2900 i dulje vrijeme je netko punio nalog na kupnji 2901,01 a netko treći i manji na 2914,77.
Polagan rast do 2915 i oko 11:50 nagli skok najprije nalogom na 2930 i kasnije na 2950.
U 11:57 sve je promptno poklopljeno i prodaja se vratila na 2920, ali je raspon dosta povećan sa kupnjom na 2967.
Na dnu Top 15 prodaje već se polako nazire 3000 (trenutno 2998)

Kupnja je dosta tanka do 2901, a prodaja se nekako ravnomjerno raspodijelila

Kakve se igre tu igraju…

Kupnja Cijena
27 2.921,04
11 2.921,03
5 2.920,00
3 2.915,03
4 2.902,56
2 2.902,54
5 2.901,50
34 2.901,22
143 2.901,21
10 2.901,15
23 2.900,02
3 2.889,01
1 2.889,00
10 2.888,00
2 2.881,01
5 2.880,00
2 2.876,10
1 2.875,12
3 2.873,00
20 2.867,00
Cijena Prodaja
2.964,96 3
2.964,97 11
2.965,99 8
2.966,00 8
2.967,00 12
2.978,96 15
2.978,98 8
2.978,99 30
2.980,00 10
2.984,00 24
2.985,00 26
2.987,00 7
2.988,00 16
2.989,99 5
2.994,42 2
2.994,45 10
2.995,00 46
2.997,00 3
2.997,75 5
2.998,00 18

Loki

dajte ne lupetajte
pa tko još nije svjetstan da je nafta i derivati a to uključuje i plin nešto bez čega se ne može
sva industrija se pogoni istom
naravno da će mol zatajiti bilo koje nalazište pa nisu valjda blesavi pa da objave u prvom dnevniku
samo me čudi da naši insajderi u molu to nisu prije saznali pa trpali na 17xx

btw nemojte se čuditi ako nafta za godinu dvije bude na 200 baksi po barelu

ne znam koliko će onda biti cijena benzina i plina ali svakako da će sve naftne kompanije ubirati brdo profita

Postanite Eu-robovi

kome se žurilo prodati taj je i prodao, izgleda da je posustala prodaja, i to vrlo….naleti još poneki zalutali IPO_vac sa 24 ili 26 komada…. [bye]

ajmo…dižite letvicu, ionako je bilo dosadno na ZSE ima 2 god, ovo sa Inom ju je malo živnulo….

New Report

Close