INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ah Kajmane ti uvijek imas pogresne analize. Ali da ces insinuirati da su investitori u Londonu kupovali po politickoj direktivi to se nisam nadao cak ni od tebe, to je prvorazredna senzacija, hi,hi,hi

cayman006:

bit će zanimljivo gledati kretanje cijene idućih mjesec dana. meni se nekako jako čini da je ovih 2500 kuna vrhunca politički motivirano, a vi me ispravite ako griješim. Točno je da je netko morao kupovati ali mene više zanima tko je prodavao a tko nije i hoće li fondovi ići u rušenje cijene sa sadašnjih razina ili će se zadovoljiti ponuđenim.

[smiley2]
Hoce li se i u ponedjeljak kupovati po politickoj direktivi ili ce se stvar prepustiti trzistu?

mislim da se isinuacija odnosi na domace investitore.
Jel barata neko procjenom koliko je malih ulagaca prodalo inu u petak?

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

@buy_sell – clanak Ive Jakovljevica

Nije mi jasno da se taj neznalica ( I.Jakovljevic ) jos ima obraza javljati sa svojim ispraznim i promasenim komentarima. Zar mu nije dosta bruke i sramote nakon sto je mnoge svojim clancima odgovorio ( da mi je znati iz kojih i cijih interesa ) od kupnje Ine po 1.690 slavuja?
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


nisam dosad pisala na ovoj temi iako se doslovno svašta dalo pročitati. – ja sam ulagala kao i naši penzići u inu. – moja najbolja investicija što se tiče dionica u jednom danu, digla mi je portfelj na najveće razine. – katastrofičari ovu dionicu neće sigurno kupovati po 1500kn, iako su to očekivali. – ako cijena krene gore ja ću je sigurno nadokupjivati, samo što ću onda nešto morati i prodati. – ja ju očekujem do kraja mjeseca da će se stabilizirati na mininimum 2500kn. Pozdrav ! Da li netko zna ima li dividende kod INE, i koliko ona iznosi?

Kako piše u prospektu, dividenda se neće dijeliti za 2006. g, a prema mojim procijenama ne treba ju očekivati niti u narednim godinama.
Pozdrav

La vita e bella!

Eto da se i ja javim na ovoj temi.
Izbivao sam tjedan dana, ali me zato dočekao veliki plus zahvaljujući INI.
Čestitam svima koji su bili dovoljno hrabri sudjelovati u svemu ovome. [smiley2]

La vita e bella!

Ina na burzi – cijena na nebu
NAVALA Već u prvih pola sata trgovanja dionica Ine dosegnula je cijenu od 2500 kuna, te promet od 40 milijuna kuna, a prosječna cijena se iza 12 sati stabilizirala na 2200 kuna
piše Frenki LAUŠIĆ

ZAGREB – U prvih pola sata prvog dana trgovanja dionicom Ine u petak, cijena dionice Ine na Zagrebačkoj burzi je u jednom trenutku dosegnula cijenu od 2500 kuna, a ostvaren je promet od 40 milijuna kuna.
Nešto iza 12 sati prosječna cijena stabilizirala se na oko 2200 kuna, no već ti prvi signali jasno govore o potencijalima koje dionica Ine ima na tržištu i mogućoj zaradi koju će donijeti građanima koji su je platili 1690 kuna.

Trgovanje dionicom Ine na Zagrebačkoj i Londonskoj burzi je počelo u 11.15, nakon što su Roberto Mošutić, direktor Zagrebačke burze, i Tomislav Dragičević, predsjednik uprave Ine, potpisali Ugovor o uvrštenju dionica Ine na Zagrebačku burzu.
Ugovor je potpisan u nazočnosti premijera Ive Sanadera i članova Vladina kabineta, te brojnih poduzetnika i financijaša, a predsjednik Vlade je tom prigodom kazao kako se radi o povijesnom trenutku.
“Ovom prilikom bih čestitao svima koji su bili uključeni u ovaj projekt, a posebno bih naglasio činjenicu da su domaći investitori u javnoj ponudi prikupili blizu 70 posto dionica koje su išle u privatizaciju, od čega su građani kupili 54 posto dionica.
Podsjetio bih kako je Vlada održala svoje obećanje o pokretanju tržišta kapitala, što je napravljeno većim zaduživanjem države na domaćem tržištu, javnom ponudom dionica Ine, predviđenom privatizacijom T-HT-a putem javne ponude na proljeće iduće godine, a istaknuo bih i kako smo se usudili riješiti problem duga umirovljenika, koji su dio tog novca i uložili u dionice Ine”, ustvrdio je tom prigodom Sanader.

Efekt otvaranja boce šampanjca

Mislim da se tu za sada radi o efektu otvaranja čepa boce šampanjca, no dionica Ine definitivno ima perspektivu. Cijena od 1690 kuna koja je utvrđena u IPO-u je bila konzervativna procjena i omogućit će likvidnost dionice, a nervozu će dodatno smanjiti i činjenica da će većina građana čekati na prodaju dionica minimalno godinu dana, kada će dobiti bonus dionice — prokomentirao je Mladen Vedriš, ekonomski analitičar i vanjski član Savjeta HNB-a, rast cijena dionice Ine na 2100 do 2500 kuna već u prvim satima trgovanja. Vedriš smatra da će na cijenu dionica utjecati i moguća nakana nekog velikog investitora da u jednom portfelju okupi dionice. “Uglavnom, radi se o krajnje pozitivnom događaju za hrvatsko tržište kapitala”, ustvrdio je Vedriš.

Vaš link

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

Cujem da ce se iduci tjedan Ina cistiti do 2.500
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Ne treba zanemariti 2 bitne činjenice, prvo, obično su efekti većine IPO-a upravo ovakvi , prvog dana uzlet , a onda stabilizacija cijene ( obično na niže razine, ali ne mora biti ).Drugo , treba biti pošten i reći da su prvog dana profitirali instuitucionalni ulagaći , a građani još nisu prodavali , nisu mogli svoje dionice.
Ovaj tjedan prema tome možemo očekivati pritisak prema dolje , dio građana će sigurno htjeti kapitalizirati dobit , posebno nakon što su pročitali u novinama kolika je cijena na burzi.
Elvar, Dejavue, Quark , to su samo neki od …[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ne treba zanemariti 2 bitne činjenice, prvo, obično su efekti većine IPO-a upravo ovakvi , prvog dana uzlet , a onda stabilizacija cijene ( obično na niže razine, ali ne mora biti ).Drugo , treba biti pošten i reći da su prvog dana profitirali instuitucionalni ulagaći , a građani još nisu prodavali , nisu mogli svoje dionice. Ovaj tjedan prema tome možemo očekivati pritisak prema dolje , dio građana će sigurno htjeti kapitalizirati dobit , posebno nakon što su pročitali u novinama kolika je cijena na burzi. Elvar, Dejavue, Quark , to su samo neki od …[smiley1]

Ima ih još više koji će sve to s radošću progutati.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Poglavica Deset Medvjeda je kao i obicno u pravu. To se ( inace ) zove – prerana kapitalizacija, hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Ne treba zanemariti 2 bitne činjenice, prvo, obično su efekti većine IPO-a upravo ovakvi , prvog dana uzlet , a onda stabilizacija cijene ( obično na niže razine, ali ne mora biti ).Drugo , treba biti pošten i reći da su prvog dana profitirali instuitucionalni ulagaći , a građani još nisu prodavali , nisu mogli svoje dionice. Ovaj tjedan prema tome možemo očekivati pritisak prema dolje , dio građana će sigurno htjeti kapitalizirati dobit , posebno nakon što su pročitali u novinama kolika je cijena na burzi. Elvar, Dejavue, Quark , to su samo neki od …[smiley1]

Pritisak prema “dolje” se mogao vidjeti u petak na zatvaranju kada se očistilo sve do 2170 kn [smiley1].
Moje dionice ćeš uskoro moći kupiti između 2600-3000 kn.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Cudi me da nitko nije usporedio cijene dionica Ine i ostalih hrvatskih dionica, cisto radi usporedbe.
Recimo dionice Ine je 2002.godine Mol placao po 1.300 kuna.
A da vidimo koliko su vrijedile neke nama vrlo bliske i vrijedne dionice 2004, dakle dvije godine kasnije:

Atpl 180,00 kn
Ernt 910,00 kn
Blsc 181,00 kn
Igh 810,00 kn
Koei 125,00 kn
Tnpl 761,00 kn
Vdkt 116,00 kn
Belje 33,00 kn ( tada se nije ni trzilo )
Dlkv 237,00 kn

Izvor Fima ( nazalost nisam nasao starijih podataka, jer da jesam, usporedba bi bila jos drasticnija )

Kad se usporede cijene Ine i ovih koje sam naveo, mislim da komentar uopce nije potreban.

Sa stovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Trebalo bi malo dublje usporediti te kompanije, tako da ta usporedba cijena i nije dobra.

Odakle koja vrijednost dionice započinje zavisi od mase čimbenika, INA je skroz drugačija i start joj nije isti kao kod ovih koje ti spominješ jer da je tada bi početna cijena bila 100 kuna, a ne 1690 kuna.

New Report

Close