INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Još jedna stvar, kada dionica ine ode preko 3k začepiti će gubec svima koji su kritizirali kako kupnja dionica Ine nije u interesu članova obveznih mirovinskih fondova

uskoro će OMF-ovi moći bez problema napucavati INU i na 4000-5000 kn jer free float skoro da više neće ni postojati…čim ih netko bude prozvao za male prinose, drugi dan dignu INU 10% i svi zadovoljni [lol]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!

Po ovim cijenama, još oko 420 milijuna kn


Po ovim cijenama, još oko 420 milijuna kn

po ovim cijenama neće skupiti više niti 50 milijuna….

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!

na dnevniku upravo pričaju o borbi za prevlast u INA-i
spominju se odlični poslovi/nalazišta INE u Siriji, sve manji broj slobodnih dionica, a i cijena od 4000 kn koju analitičari navode kao fer cijenu
izgleda da najbolje na INA-i tek dolazi [cool]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...


Još jedna stvar, kada dionica ine ode preko 3k začepiti će gubec svima koji su kritizirali kako kupnja dionica Ine nije u interesu članova obveznih mirovinskih fondova

Sa puno manje novaca i Ingru mogu napucati na 400. Misliš da bi i to bilo opravdano tj. u interesu članova od kojih većina nije nikad ni čula za tu firmicu?

who dares, wins

Baš se nekako slučajno poklopilo smanjenje kreditnog rejtinga od strane S&P i ova igra oko INE. Mogli bi vrlo brzo na status junk. [lol] [lol]

to bi značilo da se može i trejdat..?

jedna mala nevažna sitnica.

– čitam ovu ponudu MOL-a koju mi je poslala SKDD.
– lijepo piše kako moram kod bilježnika ovjeriti ponudu.
– lijepo piše kako će MOL u slućaju kupnje i platiti te troškove.
– a lijepo piše i to kako MOL niti ne mora prihvatiti tu ponudu, onda će SKDD opet proknjižiti te dionice natrag na investitore.

– pitanje ??????????
– a tko će u tom slučaju platiti troškove bilježnika, pošte, zahebancije.
– normalno ovo sve se odnosi na one koji nemaju pojma o burzi.
-a možda je u toj ponudi i odgovor na moje pitanje, možda sam to prebrzo pročitala.

– mogu li i ja tako dati koju ponudu za INU i da me nije briga za troškove koje bi pritom prouzročila.
– ma ne radi se tu o nekim velikim novcima, ali ako ponudu prihvati više tisuća investitora ti troškovi i nisu tako mali.

– I love this game.
Pozdrav !


na dnevniku upravo pričaju o borbi za prevlast u INA-i
spominju se odlični poslovi/nalazišta INE u Siriji, sve manji broj slobodnih dionica, a i cijena od 4000 kn koju analitičari navode kao fer cijenu
izgleda da najbolje na INA-i tek dolazi [cool]

Sve je sada moguće, borba za preostale dionice INE postaje sve žešća, pogotovo što se nikad neće prodati/kupiti sve slobodne dionice (osim ako dođe do "skvizanja"), tako da je free float realno još manji nego što matematika pokazuje!
Ne bih se čudio da OMF/MOL uskoro izlistaju popis svih dioničara INE i krenu redom zivkati ljude i nagovarati ih da baš njima prodaju dionice.

p.s. ne razumijem ove koji napadaju forumaše koji kupuju INU?! Pa svi mi prodat ćemo INU, netko na 3000 kn, netko na više (3500? 4000?) i sav taj novac opet vratiti na burzu i kupovati druge dionice, pa će početni iznos keša koji će se vratiti biti uvećan za solidan % i potaknuti likvidnost na burzi. [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

PLIN
MOL će na plinu iz Sirije zaraditi 5,7 milijardi dolara u 10 godina
Autor/izvor: Večernji list
ZAGREB – Zagrebačka burza zatražila je od Ine objašnjenje o najavljenom trostrukom povećanju proizvodnje plina u Siriji, budući da je početkom prosinca započela testna proizvodnja na plinskoj stanici Jihar na Hayan bloku, koja bi Ini, odnosno MOL-u, omogućila mjesečnu zaradu od oko 48 milijuna dolara, a dosad je iznosila 16 milijuna. Ukupno se radi o 5,7 milijardi USD u deset godina.

Ina, naime, o tom povećanju proizvodnje plina i znatno većoj mogućnosti zarade nije izvijestila Zagrebačku burzu. Iako nije posve jasno ima li Ina (ZSE:INA-R-A), odnosno MOL, obvezu izvještavati burzu kada je riječ o testnoj fazi, ipak treba imati na umu da je sada posebno osjetljiva situacija budući da je MOL dao privatnu ponudu za otkup Ininih dionica po cijeni od 2800 kuna, a mirovinski fondovi i nepoznati američki ulagač te dionice na burzi otkupljuju po cijeni od 2830, odnosno 2850 kuna kako bi spriječili MOL da preuzme većinsko vlasništvo u toj naftnoj kompaniji. Upućeni smatraju kako je MOL imao, a zatajio cjenovno osjetljivu informaciju o povećanju proizvodnje plina u Siriji te da dionica Ine vrijedi i znatno više od ponuđenih 2800 kuna.

Valja podsjetiti da Ina, nakon što joj Vlada dopusti poskupljenje plina za kućanstva (dosad je na uvoznom plinu imala gubitke jer ga je kupovala po višoj, a prodavala po nižoj cijeni) postaje visokoprofitabilna kompanija, a uzme li se u obzir da će joj se i trostruko povećati proizvodnja plina u Siriji te da na domaćem plinu već enormno zarađuje, sasvim je jasno da će vrijednost Ine, ali i njezine dionice, samo rasti.

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu


– čitam ovu ponudu MOL-a koju mi je poslala SKDD.
– lijepo piše kako moram kod bilježnika ovjeriti ponudu.
– lijepo piše kako će MOL u slućaju kupnje i platiti te troškove.
– a lijepo piše i to kako MOL niti ne mora prihvatiti tu ponudu, onda će SKDD opet proknjižiti te dionice natrag na investitore.

Jel možeš dati neki link?
Dosta forumaša je špekuliralo i kupovalo Inu jer su računali da, ako ne bude ništa od dizanja cijene, uvijek naknadno mogu prodati MOL-u i izgubiti maksimalno 30 kuna. Ovo malo mijenja stvari.


PLIN
MOL će na plinu iz Sirije zaraditi 5,7 milijardi dolara u 10 godina
Autor/izvor: Večernji list
ZAGREB – Zagrebačka burza zatražila je od Ine objašnjenje o najavljenom trostrukom povećanju proizvodnje plina u Siriji, budući da je početkom prosinca započela testna proizvodnja na plinskoj stanici Jihar na Hayan bloku, koja bi Ini, odnosno MOL-u, omogućila mjesečnu zaradu od oko 48 milijuna dolara, a dosad je iznosila 16 milijuna. Ukupno se radi o 5,7 milijardi USD u deset godina.

Ina, naime, o tom povećanju proizvodnje plina i znatno većoj mogućnosti zarade nije izvijestila Zagrebačku burzu. Iako nije posve jasno ima li Ina (ZSE:INA-R-A), odnosno MOL, obvezu izvještavati burzu kada je riječ o testnoj fazi, ipak treba imati na umu da je sada posebno osjetljiva situacija budući da je MOL dao privatnu ponudu za otkup Ininih dionica po cijeni od 2800 kuna, a mirovinski fondovi i nepoznati američki ulagač te dionice na burzi otkupljuju po cijeni od 2830, odnosno 2850 kuna kako bi spriječili MOL da preuzme većinsko vlasništvo u toj naftnoj kompaniji. Upućeni smatraju kako je MOL imao, a zatajio cjenovno osjetljivu informaciju o povećanju proizvodnje plina u Siriji te da dionica Ine vrijedi i znatno više od ponuđenih 2800 kuna.

Valja podsjetiti da Ina, nakon što joj Vlada dopusti poskupljenje plina za kućanstva (dosad je na uvoznom plinu imala gubitke jer ga je kupovala po višoj, a prodavala po nižoj cijeni) postaje visokoprofitabilna kompanija, a uzme li se u obzir da će joj se i trostruko povećati proizvodnja plina u Siriji te da na domaćem plinu već enormno zarađuje, sasvim je jasno da će vrijednost Ine, ali i njezine dionice, samo rasti.

Pogledajte ovo.
Ako je MOL trebao dati obavijest o tome na burzu, a nije, to znači da je doveo u zabludu neke investitore koji su prodali dionice u tom razdoblju na 1800 kuna, kao ja recimo.
Mislim da bi trebalo tražiti pravnu mogučnost da se nama naplati ova razlika od tadašnje tržišne cijene do ovih 2 800 kuna, jer očito nismo imali sve relevantne informacije.

Treba samo odrediti od kada je ta informacija koja bitno utječe na poslovanje tvrtke trebala biti dostupna.

Molim ostale da komentiraju.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close