INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo zadnje sa LSE.

Bid Offer Volume High Low Last Close
390.00 400.00 336,918 470.00 361.00 390.00 on 01-Dec-2006

evo i zadnjih 9 prometa na LSE

Trade Price Volume Type
Date Time
1 390 29 1/12/06 16:39:56
2 390 97 1/12/06 16:39:40
3 390 29 1/12/06 16:39:25
4 390 97 1/12/06 16:39:34
5 390 1300 1/12/06 16:06:54
6 388.1301 6150 1/12/06 16:03:15
7 390 350 u 1/12/06 15:40:16
8 387.4375 8000 1/12/06 15:36:05
9 390 7000 1/12/06 15:31:49

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira INA-R-A
Stanje na dan: 01.12.2006
Naziv vlasnika računa Mjesto
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI SPLIT, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND SPLIT, HRVATSKA
Skrbnički račun:
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND SPLIT, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ZAGREBAČKA BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Ma to su vam većinoma neki fondovi iza tih imena….ili strani investitori…..[smiley1]

Manje više je jasno. Mirovinski fondovi su kupovali INU od ostalih institucijalnih investitora i fondova koji su se zadovoljili sa 20-30% zarade u jednom danu. Pretpostavljam da možemo očekivati da će oni i dalje biti najveći kupci i da će cijena zahvaljujući njima kliziti gore. Oni ionako kupuju dionice na duži rok nakon kojeg će ionako biti svejedno da li su ušli na 1700 ili 2500 kn.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Oni ionako kupuju dionice na duži rok nakon kojeg će ionako biti svejedno da li su ušli na 1700 ili 2500 kn.

ne znam bas da im je svejedno…

bit će zanimljivo gledati kretanje cijene idućih mjesec dana. meni se nekako jako čini da je ovih 2500 kuna vrhunca politički motivirano, a vi me ispravite ako griješim. Točno je da je netko morao kupovati ali mene više zanima tko je prodavao a tko nije i hoće li fondovi ići u rušenje cijene sa sadašnjih razina ili će se zadovoljiti ponuđenim.

Ah Kajmane ti uvijek imas pogresne analize. Ali da ces insinuirati da su investitori u Londonu kupovali po politickoj direktivi to se nisam nadao cak ni od tebe, to je prvorazredna senzacija, hi,hi,hi


bit će zanimljivo gledati kretanje cijene idućih mjesec dana. meni se nekako jako čini da je ovih 2500 kuna vrhunca politički motivirano, a vi me ispravite ako griješim. Točno je da je netko morao kupovati ali mene više zanima tko je prodavao a tko nije i hoće li fondovi ići u rušenje cijene sa sadašnjih razina ili će se zadovoljiti ponuđenim.

[smiley2]
Hoce li se i u ponedjeljak kupovati po politickoj direktivi ili ce se stvar prepustiti trzistu?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


bit će zanimljivo gledati kretanje cijene idućih mjesec dana. meni se nekako jako čini da je ovih 2500 kuna vrhunca politički motivirano, a vi me ispravite ako griješim.

Pa čuj, izbori nisu sutra, nego tek sljedeće godine.Ako iza ovog rasta i postoji politički motiv, bar još godina postoji i politički razlog da vrijednost dionice ne padne.

nisam dosad pisala na ovoj temi iako se doslovno svašta dalo pročitati.
– ja sam ulagala kao i naši penzići u inu.
– moja najbolja investicija što se tiče dionica u jednom danu, digla mi je portfelj na najveće razine.
– katastrofičari ovu dionicu neće sigurno kupovati po 1500kn, iako su to očekivali.
– ako cijena krene gore ja ću je sigurno nadokupjivati, samo što ću onda nešto morati i prodati.
– ja ju očekujem do kraja mjeseca da će se stabilizirati na mininimum 2500kn.
Pozdrav !

Da li netko zna ima li dividende kod INE, i koliko ona iznosi?

Glavni profiteri – inozemni i domaći špekulanti

Zabrinjava činjenica što ni jučer – niti iz Vlade niti iz Ine, pogotovo ne iz MOL-a – nije bilo ni riječi o tome kakva se poslovna budućnost sprema Ini, njezinim rafinerijama, pa i Janafu, čije su sudbine čvrsto povezane

Tko je od hrvatskih građana »namirisao« da će cijena Ininih dionica, iz povlaštene javne ponude, nakon 27. studenoga stajati znatno manje od 1.900 kuna, sudeći prema prvom burzovnom danu tog novog hita sa Zagrebačke burze, napravio je dobar posao (neki uz dobit veću od 30 posto!). Takvi se igrači s razlogom zovu špekulantima: bit će da je među njima i poneki s insajderskim informacijama, moguće je da su uz njih i maštoviti ulagači (s bogatim kladioničarskim iskustvom), pa i poneki slučajni prolaznik.
Taj visoki start burzovnih cijena Ininih dionica mogao bi proizvesti dijametralno suprotne učinke tijekom trgovanja u idućem tjednu: jedni bi mogli krenuti u neplaniranu brzu prodaju, poneseni prvim visokim skokom cijena i očekivanjima da slično neće trajati još dugo, a drugi bi mogli zakočiti svoje prodavačke planove, procjenjujući da zlatni profiti slijede tek kroz koji mjesec ili čak godinu (tada još i uz bonuse).
Vlada se u ovoj transakciji dosad iskazala kontroverznim učincima: da je početna burzovna cijena Inine dionice (u ime goleme, nepodmirene potražnje) određena pri pragu od 1.900 kuna, više bi se novca slilo u državni proračun, ali bi na pragu predizborne godine to proizvelo loš efekt prema desecima tisuća višim rizicima sklonih ulagača. A ne bi s tih 1.900 kuna bili oduševljeni ni potencijalni strani ulagači, jer bi u tom slučaju ostali bez dobrog dijela špekulativne dobiti ili poslovodne koristi u kasnijim vremenima. Stoga je Vlada učinila sve da zadovolji namamljenih gotovo 50-ak tisuća građana, ali i mnoge strane ulagače, krupnije ribe u igri preuzimanja Ine i njezina tržišta, makar uz nešto manje proračunske koristi.
Na dulji rok, međutim, zabrinjava činjenica što ni jučer – niti iz Vlade, niti iz Ine, pogotovo ne iz MOL-a – nije bilo ni riječi o tome kakva se poslovna budućnost sprema Ini, njezinim rafinerijama, pa i JANAF-u (čije su sudbine čvrsto povezane). Hoće li Hrvatska ući JANAF-om u velike naftovodne projekte za prijevoz ruske (DružbAdria) i kaspijske (Paneuropski naftovod Constanza – Delnice – Trst) nafte ili neće? I hoće li u prvom ili u drugom slučaju doći do željenih modernizacija Ininih rafinerija na Urinju i u Sisku ili neće? I hoće li se graditi krak naftovoda od Delnica, kroz Sloveniju, do Trsta (i time spasiti Jadran od ekoloških velerizika) ili neće? Umjesto toga u javnost su iz Ine upućene radosne vijesti o povećanju proizvodnje za pet do deset posto, ali ničim sugestivnim nisu odagnani strahovi da bi kroz koju godinu od najveće hrvatske kompanije – ne modernizira li rafinerije – mogla ostati samo trgovačka mreža, a od JANAF-a kandidat za stečaj.
Zato je danas s podjednakom (ne)vjerojatnošću na rok dulji od pet godina moguće zamišljati cijenu Inine dionice visoko iznad jučerašnjih 2.300 (a u jednom času i 2.500) kuna, kao i – ispod upola niže razine.

Ivo JAKOVLJEVIĆ
Vaš link

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

. – ja ju očekujem do kraja mjeseca da će se stabilizirati na mininimum 2500kn.

Potpisujem. Mislim da su dobar potez učinili oni koji su dokupljivali INU na 2010-2150 kn.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close