INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sumnjam da je danas ovo kupovao MOL ili njegovi sateliti, da zele ulazit u te igre onda bi stavili ljestvicu na 2900 ili vise a ne se liparili..Uostalom mislite li da su fond manageri u OMFovima tako glupi da bi samo drzali nalog na 2830 eto tako reda radi, bez ikakve reakcije?

Po meni ovi veci nalozi danas su idalje nalozi OMFovaca, koji time pokusavaju malo aktivirati kupnju, zato su i smanjili ovaj veliki nalog jer plasi neke ljude…Medju ovim vecim nalozima naslo se i naloga za kupnju 20,30,50 dionica a oni su po meni nalozi spekulanata koji racunaju na skorasnji rast dionice…


a koja bi svrha te aktivirane kupnje bila? da ti isti poslije prodaju Molu? Ovo Mol kupuje posredstvom nekog.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Kuha se tu opasno!

-MOL u dogovoru s vladom lansira informaciju o otkupu 8% preostalih dionica po 2800 kn.
-U Hrvatskoj se žurno sastaje krizni štab + mirovinski fondovi na kojem se ko fol raspravlja o strategiji spašavanja naftne tvrtke i nacionalnih interesa.
-Nacionalni spasioci za javnost se pronalaze u mirovinskim fondovima koji daju kontra ponudu od velikodušnih 2830 kn po dionici.
-Kosorica+vlada+mirovinci postaju nacionalni heroji puni patriotizma, koji ne žele nacionalno blago predati u ruke strancima.
-Mol i dalje u pozadini vodi svoju dogovorenu igru otkupa preko SKDD-a da se ništa ne posumnja.
-otkup dionica preko burze i SKDD-a završava i omjer je približno isti kod Mola i Vlade, što uopće nije bitno!!
-Na scenu stupaju (uskoro) Rusi koji žele dionice INE.
-Mol i Vlada postavljaju cijenu puno veću od 2800
-Molu što je cijena dionice veća morat će dati manje dionica Ine u zamjenu za svoje dionice što ih drže Rusi.
-Vladi, što je dionica veća više će zaraditi prodajući dio svog paketa.
-Mirovinci isto tako će trljati ruke.
-Mi koji bi trebali biti presretni što smo prodali po 2830, ispast ćemo magarčad kao i uvijek!

jbg, takav je život nas Hrvata!

a koja bi svrha te aktivirane kupnje bila? da ti isti poslije prodaju Molu? Ovo Mol kupuje posredstvom nekog.

Špekulacija….Ti isti nadaju se sad kupiti po 28xx te kasnije prodati po 3000+ mirovincima ili čak Rusima kakko se (opet) špekulira..Bilo je samo pitanje trenutka kada će špekulatni ući u igru….

Uvjek računaju na to da MOLu mogu te iste dionice prodati po 2800 i rizik im je minimalan a mogučnost zarade velika…

...

važeći podaci za uredovni dan 20.12.2010 .
1.ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16%
2.RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84%
3.SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 73.531 0,74%
4.HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.394 0,46%
5.HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 35.000 0,35%
6.SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 20.000 0,20%
7.PBZ D.D. 11.071 0,11%
8.SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11%
9.ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 8.642 0,09%
10.ZAGREBAČKA BANKA D.D. 5.937 0,06%
Ukupno: 94,10%

Ovo gore je stane od srijede, oko 21 sati će se vidjeti četvrtak

16.12. +49 439 kom
17.12. +44 133 kom
20.12. +32 100 kom
21.12. +21 994 kom
ukupno 147 666 kom 1,48%

Dakle, uračunajići ovih 1,48% sa stanjem od srijede, vani "ostalo" još samo 4,4% a Molu od toga treba 2,85% a prometi se smanjuju

E, sada počinje veselje [smiley]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kuha se tu opasno!

-MOL u dogovoru s vladom lansira informaciju o otkupu 8% preostalih dionica po 2800 kn.
-U Hrvatskoj se žurno sastaje krizni štab + mirovinski fondovi na kojem se ko fol raspravlja o strategiji spašavanja naftne tvrtke i nacionalnih interesa.
-Nacionalni spasioci za javnost se pronalaze u mirovinskim fondovima koji daju kontra ponudu od velikodušnih 2830 kn po dionici.
-Kosorica+vlada+mirovinci postaju nacionalni heroji puni patriotizma, koji ne žele nacionalno blago predati u ruke strancima.
-Mol i dalje u pozadini vodi svoju dogovorenu igru otkupa preko SKDD-a da se ništa ne posumnja.
-otkup dionica preko burze i SKDD-a završava i omjer je približno isti kod Mola i Vlade, što uopće nije bitno!!
-Na scenu stupaju (uskoro) Rusi koji žele dionice INE.
-Mol i Vlada postavljaju cijenu puno veću od 2800
-Molu što je cijena dionice veća morat će dati manje dionica Ine u zamjenu za svoje dionice što ih drže Rusi.
-Vladi, što je dionica veća više će zaraditi prodajući dio svog paketa.
-Mirovinci isto tako će trljati ruke.
-Mi koji bi trebali biti presretni što smo prodali po 2830, ispast ćemo magarčad kao i uvijek!

jbg, takav je život nas Hrvata!


Interesantno kolega. Možda se baš ništa od ovoga ne desi ali mi se dopada dubina promišljanja.
Po meni vlada i Mol su u talu već od prvog dana. Sad kako će sve to sve završiti vidjet ćemo.

who dares, wins

Üzenet a vállalat a MOL:
Ajánlati ár 3.500 kn részvényre jutó, és eladom az összes állomány [thumbsup]

privatna poruka MOL-u, za ove pare dam sve…

Lidija Kiseljak, novinarka Vecernjeg lista, kaze da su se i Amerikanci ukljucili u igru.

Ponuda za Ininu dionicu 2850 kn, mirovinci imaju oko 3,3% udjela

Nakon zadržavanja cijene Inine dionice na 2830 kuna već nekoliko dana, danas je stigla ponuda za kupnju po cijeni od 2850 kuna od američkog ulagača

http://www.vecernji.hr/biznis/ponuda-ininu-dionicu-2850-kn-mirovinci-imaju-oko-3-3-udjela-clanak-230803

HA….sada će HANFA opet morati obustaviti trgovinu dok se ne provjere glasine o novom kupcu .[undecid]

ps:onda ću ja izjaviti da kupujem po 2900….pa opet obustava…. [proud]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

AZ pokupovao sve u četvrtak

Važeći podaci za uredovni dan 21.12.2010 .

3.SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 122.959 1,23% +49 428

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Država + OMF su sada na cca 47,6
MOL ima 47,16

Ostalo je nešto više od 5% u igri.
Bilo bi zanimljivo skoknut do SKDD vidjet ima li redova za prodaju… iako je dobar dio ulagača financijski i informatički slabo osviješten, ipak ne vjerujem da će MOL po cijeni 2800 pridobiti preko pola od tih preostalih 5%.

Mirovincima danas također slabo upada u košaru, osim ako i ovi iznad 2830 nisu njihovi…

Rizik je do 14.1. samo 30 kuna, upside potencijal svakako veći.


bio ja danas u skdd-u, ali drugim poslom.samo je jedan dedica došao prodat dionice u tih pola sata koliko sam je tamo bio.btw na ulazu vas čekaju dva mladića da vam objasne postupak prodaje ine.
možda su prošlih dana imali gužvu.


Sumnjam da je danas ovo kupovao MOL ili njegovi sateliti, da zele ulazit u te igre onda bi stavili ljestvicu na 2900 ili vise a ne se liparili..Uostalom mislite li da su fond manageri u OMFovima tako glupi da bi samo drzali nalog na 2830 eto tako reda radi, bez ikakve reakcije?

Po meni ovi veci nalozi danas su idalje nalozi OMFovaca, koji time pokusavaju malo aktivirati kupnju, zato su i smanjili ovaj veliki nalog jer plasi neke ljude…Medju ovim vecim nalozima naslo se i naloga za kupnju 20,30,50 dionica a oni su po meni nalozi spekulanata koji racunaju na skorasnji rast dionice…

Mislim da nema logike. Sada kad postoji i vise zainteresiranih za kupnju osim OMF-ova, ljudi ce se teze odluciti na prodaju. S druge strane broj onih koji ce kupovati na ovim razinama ce rasti. Tako da to ne ide u prilog OMF-ovima.

Inace je vrlo moguce da su medu onima koji su stavljali naloge iznad 2830 bili i OMF-ovi. Onaj prvi koji je stavljao po 2000 komada na cijenu od 2830,01 nije OMF.

U svakom slucaju na burzi je opet zanimljivo, a to privlaci paznju javnosti i nove ulagace.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pa dobro su i skupili na ovoj razini, više od polovice onog što im treba. Pitanje je jesu li spremni dati premiju (i koliko) za ono što im nedostaje. [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close