INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Mol može kupovati a poslije se mogu sporiti oko tog mišljenja pred sudom…

Kakav je to argument? možemo i ja i ti opljačkat prolaznika na ulici pa se poslije sporiti pred sudom.
[/quote]
Ne možemo jer zakon jasno kaže da ne možemo.
Ali Hanfa nije sud niti zakonodavni organ. Da su donijeli podzakonski akt da je INA sveta krava, onda bi to bilo u redu. Ovo što je Hanfa dala je samo njeno mišljenje da MOL "ne bi trebao" kupovati.


Članak 40. stavak 3. Zakona o preuzimanju dioničkih društava

ZPDD ne vrijedi u ovom slučaju. Pročitaj ponovno ponudu.


mol ne smije kupovati za vrijeme trajanja ponude…
a svi vi koji mislite da moze ne znam koje zakone citate

Opet se neki prave pametni i kobajagi pismeni…

Kao da Mol nema sopstvene satelite za prljave rabote?

Sem toga, šta je manje akcija na marketu, veća je verovatnost da cena neće dole nakon svršetka igranke. Već sam pominjao da je riziko minimalan, malo više od 1 odsto od ponudjene cene, daklem stop-loss je na 2.800 i dok traje ponuda imaš solidnu exit strategiju čak i za kratkoročne spekulacije. A upsajd potensijal je nepoznat, a zasigurno postoji…

More Mol da povuče ponudu, no cena neće opet na 1.700, ima sad ko će kupovat, iako držanje ove cene u takvoj situasiji postaje apsurdno.

No, Mol nije bezveze krenuo u celu operasiju i neće tako lako da se povuče… preslatka je i prebogata pavlaka i skorup.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

"S obzirom na činjenicu da sredstva za isplatu dioničarima, kao ni bankarska garancija za isplatu dioničarima, NISU DEPONIRANA U SDKK-u, …, ako ponuditelj u roku 14 dana od zatvaranja ponude ne ispuni svoju novčanu obvezu ugovor o kupoprodaji će se smatrati raskinutim i pohranjene dionice će SDKK preknjižiti natrag dioničarima. SDKK za takav propust ne odgovara dioničarima."

Ovime naše garancije o sigurnosti kupnje do 14.1. padaju u vodu



Članak 40. stavak 3. Zakona o preuzimanju dioničkih društava

ZPDD ne vrijedi u ovom slučaju. Pročitaj ponovno ponudu.
[/quote]
Pročitaj ti Zakon i opću ponudu, a ne najavu ponude u medijima i mišljenje Hanfe u kojem piše ovo što si naveo, to su dvije različite stvari; najava ponude i opća ponuda!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Očigledno je da je netko počeo kupovati van mirovinaca a sada dali smije ili ne smije manje je bitno,bitno je da kupuje a da nije mirovinac.

SAM PROTIV SVIH




Članak 40. stavak 3. Zakona o preuzimanju dioničkih društava

ZPDD ne vrijedi u ovom slučaju. Pročitaj ponovno ponudu.
[/quote]
Pročitaj ti Zakon i opću ponudu, a ne najavu ponude u medijima i mišljenje Hanfe u kojem piše ovo što si naveo
[/quote]
Pročitao sam Zakon, ali on trenutno nije bitan.
Pročitao sam i Opću ponudu i mišljenje Hanfe koji oboje kažu da se Zakon o preuzimanju dioničkih društava ne primjenjuje za ovaj slučaj.




Mogućnost MOL-a da i prije isteka ponude kupuje na burzi bi samo pojačala bikovski argument za cijenu dionice.

Koji je argument za ne kupiti sada po 2830?


1. MOL odluči da se neće zahebavati sa budalama i da mu postojeći dioničarski ugovor ionako daje sva upravljačka prava. Povuče svoju ponudu, a mirovinski fondovi prestanu kupovati i bida nestane.
[/quote]

Koja je svrha tvojeg pisanja na ovome forumu??
Ima li iti jedna dionica, dobro te je netko pitao, da je tebi dobra.

Maltretiraš ljude sa svime i svačime, a obično pogodiš ko sa prstom u onu stvar ( kao što se vidi iz priloženog ).

lp
[/quote]

Ajde pusti čoeka da piše, ima pravo na to.
Sem toga on je jedan od retkih pojedinaca koji se trudi obektivno komentarisat materiju i to sa pravne strane, a ne ko većina dzabalebarosa koji ovde huče i drukaju za burek i pavlaku…

On i ne mora biti u pravu, no čovek vam daje besplatni pravni 2. opinion, i umesto da to cenite, vi bezveze pametujete i omalovažavate nečiju stručnost i poštenje.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Sumnjam da je danas ovo kupovao MOL ili njegovi sateliti, da zele ulazit u te igre onda bi stavili ljestvicu na 2900 ili vise a ne se liparili..Uostalom mislite li da su fond manageri u OMFovima tako glupi da bi samo drzali nalog na 2830 eto tako reda radi, bez ikakve reakcije?

Po meni ovi veci nalozi danas su idalje nalozi OMFovaca, koji time pokusavaju malo aktivirati kupnju, zato su i smanjili ovaj veliki nalog jer plasi neke ljude…Medju ovim vecim nalozima naslo se i naloga za kupnju 20,30,50 dionica a oni su po meni nalozi spekulanata koji racunaju na skorasnji rast dionice…

...



mol ne smije kupovati za vrijeme trajanja ponude…
a svi vi koji mislite da moze ne znam koje zakone citate

Opet se neki prave pametni i kobajagi pismeni…

Kao da Mol nema sopstvene satelite za prljave rabote?

[/quote]
To kupavanje preko satelita je” kupovanje na crno”
Ne zelim u ovoj zemlji pricati i komunicirati ekavicom narocito s nekime tko itekako dobro poznaje hrvatski književni jezik.
Adio

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




mol ne smije kupovati za vrijeme trajanja ponude…
a svi vi koji mislite da moze ne znam koje zakone citate

Opet se neki prave pametni i kobajagi pismeni…

Kao da Mol nema sopstvene satelite za prljave rabote?

[/quote]
To kupavanje preko satelita je" kupovanje na crno"
Ne zelim u ovoj zemlji pricati i komunicirati ekavicom narocito s nekime tko itekako dobro poznaje hrvatski književni jezik.
Adio

[/quote]

http://www.poslovni.hr/forum/bez-cenzure–opcenito-716-pg2358.aspx

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



U pravu ste, moje isprike, evo upravo čitam Opću ponudu u kojoj stoji "Na ovu opću ponudu ne primjenjuju se odredbe ZPDD". Stigla danas i poštom!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close