INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

preko 2830 kn

br. trans. 694
br. dionica 11.869
najvisa 2.850,00
uk. suma 33.601.451,99
prosj. Cjena 2.831,03

zahuktava se

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


MOL moze kupovati na burzi.


Jesi li ti nepismen ili sta
nije tesko procitati, samo odi na hanfinu stranu..
.http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=230&LANG=&vijestid=759

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Smio bi i smije. I moze. A da li kupuje – neznam. [smiley]

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Mogućnost MOL-a da i prije isteka ponude kupuje na burzi bi samo pojačala bikovski argument za cijenu dionice.

Koji je argument za ne kupiti sada po 2830?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


MOL moze kupovati na burzi.

MOL ne smije kupovati na burzi iznad 2800 kn, bar ne izravno! mogao bi se jedino staviti na 2800 kn, ali to mu ne znači ništa.
OMF-ovi mogu plaćati po koliko žele, ako žele mogu sad dići cijenu na 4000 kn

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet rasprave!!!

Meni sve to malo smrdi! Ovi nalozi iznad mirovinaca po 100, 200 i 300 komada!!?
Ja mislim da to ne kupuju ni nasi mirovinski fondovi ni madjari, nego ostali samostalni ulagaci i obicni fondovi. Mislim da su nanjusili Ruse!

Mol može kupovati a poslije se mogu sporiti oko tog mišljenja pred sudom…

Kakav je to argument? možemo i ja i ti opljačkat prolaznika na ulici pa se poslije sporiti pred sudom.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ako se i Rusi još uključe ovo bi mogao biti valjda best buy ikad

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

mol ne smije kupovati za vrijeme trajanja ponude…
a svi vi koji mislite da moze ne znam koje zakone citate

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

To ocitovanje HANFE je u kontradikciji.

Tocka 2. Navedena ponuda nije ponuda za preuzimanje društva uređena odredbama Zakona o preuzimanju dioničkih društava.
Tocka 5. Agencija je dala mišljenje kojim je izrazila stav kako bi se za vrijeme trajanja ove ponude društvo MOL moralo suzdržati od kupnje i prodaje dionice društva INA d.d.

I koje su sankcije ako MOL ipak kupuje na burzi suprotno misljenju/stavu HANFE ako ponuda nije ponuda uredena Zakonom o o preuzimanju dioničkih društava?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Mogućnost MOL-a da i prije isteka ponude kupuje na burzi bi samo pojačala bikovski argument za cijenu dionice.

Koji je argument za ne kupiti sada po 2830?


1. MOL odluči da se neće zahebavati sa budalama i da mu postojeći dioničarski ugovor ionako daje sva upravljačka prava. Povuče svoju ponudu, a mirovinski fondovi prestanu kupovati i bida nestane.

Članak 40. stavak 3. Zakona o preuzimanju dioničkih društava
Razlika je između najave ponude i opće ponude, sad je na snazi opća ponuda koja je u cijelosti pokrivena navedenim zakonom.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close