INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako sad ovo kupuju MOL-ovi igrači, a naši fondovi nakon što su u INU utukli 800 milja kuna samo promatraju, onda nisu normalni!
OMF-ovi sad trebaju dići cijenu na 3000 kn da privuku na prodaju one neodlučne i što prije skupe još tih 2-3% i izbace MOL iz igre [thumbsup]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet rasprave!!!




Nakon isteka ponude MOL može kupovati direktno na burzi.

A što ih točno sprječava da već sad kupuju direktno na burzi?
[/quote]

Hanfa
[/quote]
zašto hanfa? pa ovo nije ponuda za preuzimanje i nije podložna zpdd…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ovo može dosta narasti. Borba će biti nesmiljena. Maloprije me zove ženska iz RBA banke, i ljubazno objašnjava da mogu preko njih prodati dionice uz minimalnu naknadu od 0,3. Imaju podatke od SKDD-a i počeli su vabiti.


A idem i ja ,,,,,,,,u najgoru ruku izgubit 100njak eura [smiley]


U najbolju ruku 1100 kn jer je gotovo sigurno da se nakon ove gužve vraćamo na 1700 kn. Ali neki nikad ne nauče. Ja kupio malo ostalih dionica za mali paketić Ine. Prodano prvi dan po 2830 kn…jedva dočekao. Pozdrav!
[/quote]

Vrlo vjerojatno će , kao što kažeš, cijena nakon svega natrag na 1700 jer više nitko neće biti zainteresiran za nju (do neke nove trakavice). Ali narednih dana je sve moguće. Trenutno, do 14.1. je rizik kupnje samo ovih 30 kuna+ brok. povizija, jedino ako MOL za_ebe male dioničare pa poslije 14.1. odustane od isplate ako vidi da nije skupio 50%, samim time i otkupa za što mu nitko ništa ne može


MOL ne smije za vrijeme trajanja ponude kupovati na burzi, kao niti osobe koje s njim zajednički djeluju.

Nije točno. Gdje to piše?




Nakon isteka ponude MOL može kupovati direktno na burzi.

A što ako je MOL shvatio da će se lomiti koplja oko 1% dionica pa je već sada preko posrednika počeo kupovati drektno na burzi?
Sve opcije su moguće.
[/quote]

MOL ne smije za vrijeme trajanja ponude kupovati na burzi, kao niti osobe koje s njim zajednički djeluju.

Dogovor ispod stola je uvijek moguć ali to je već siva zona.
[/quote]

Pa zar sami mirovinci nisu već sada u toj sivoj zoni?



MOL ne smije za vrijeme trajanja ponude kupovati na burzi, kao niti osobe koje s njim zajednički djeluju.

Nije točno. Gdje to piše?
[/quote]

Je točno. Na stranicama Hanfe.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




MOL ne smije za vrijeme trajanja ponude kupovati na burzi, kao niti osobe koje s njim zajednički djeluju.

Nije točno. Gdje to piše?
[/quote]
Je točno. Na stranicama Hanfe.
[/quote]
2. Navedena ponuda nije ponuda za preuzimanje društva uređena odredbama Zakona o preuzimanju dioničkih društava, te se MOL kod ove ponude nije dužan pridržavati obveza propisanih ovim zakonom koje se odnose na način provedbe ponude, primjerice osiguranja naknade za plaćanje dionica, roka trajanja ponude, te roka za plaćanja dionica.
5. Agencija je dala mišljenje kojim je izrazila stav kako bi se za vrijeme trajanja ove ponude društvo MOL moralo suzdržati od kupnje i prodaje dionice društva INA d.d. na uređenom tržištu Zagrebačke burze, kako bi se izbjegla sumnja u zlouporabe tržišta kapitala te osiguralo pravično postupanje prema ulagateljima kojima je upućena privatna ponuda MOL-a

Mol može kupovati a poslije se mogu sporiti oko tog mišljenja pred sudom…

Mol NE bi smio kupovati i prodavati na burzi za vrijeme trajanja ponude

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

MOL moze kupovati na burzi.

I mirovinci moraju do 14.01. ostati barem na ovih 2830 inace ce svi ovi spekulanti prodat MOLu.

Dakle, gubi se samo naknada kod ulaza i izlaza.

Opet, ako se ne radi o spekulatnima, ipak su nalozi malo veci, mirovinci bi morali ponudit vise.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Meni bila dobra po 1600 a sada već nisam zainteresiran, čak naprotiv stojim na drugoj strani.

Pretpostavljam da ćemo sad raspravljati o gramatičkim razlikama između "ne bi smio" i "ne smije"…

New Report

Close