INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uzo dosta – ko ga hebe – ako je dobro madarima – dobro je i meni.

Čini se da je pola foruma ušlo danas u INU [lol]

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]


Čini se da je pola foruma ušlo danas u INU [lol]

Život je čudan. Prvo smo izlazili iz INE i ulazili u druge dionice a sada prodajemo te iste i vraćamo se INI. [wink]



Čini se da je pola foruma ušlo danas u INU [lol]

Život je čudan. Prvo smo izlazili iz INE i ulazili u druge dionice a sada prodajemo te iste i vraćamo se INI. [wink]
[/quote]

Sada počinje igra skrivača. Sada će mirovinski morati sa malim nalozima kupovati inače ništa od posla.




Čini se da je pola foruma ušlo danas u INU [lol]

Život je čudan. Prvo smo izlazili iz INE i ulazili u druge dionice a sada prodajemo te iste i vraćamo se INI. [wink]
[/quote]

Sada počinje igra skrivača. Sada će mirovinski morati sa malim nalozima kupovati inače ništa od posla.

[/quote]
Šta mislite tko stavlja ove 100-tke na kupnji?





Čini se da je pola foruma ušlo danas u INU [lol]

Život je čudan. Prvo smo izlazili iz INE i ulazili u druge dionice a sada prodajemo te iste i vraćamo se INI. [wink]
[/quote]

Sada počinje igra skrivača. Sada će mirovinski morati sa malim nalozima kupovati inače ništa od posla.

[/quote]
Šta mislite tko stavlja ove 100-tke na kupnji?
[/quote]

ja.

nema potrebe panicariti. – necete ostati bez dionica.

Država + OMF su sada na cca 47,6
MOL ima 47,16

Ostalo je nešto više od 5% u igri.
Bilo bi zanimljivo skoknut do SKDD vidjet ima li redova za prodaju… iako je dobar dio ulagača financijski i informatički slabo osviješten, ipak ne vjerujem da će MOL po cijeni 2800 pridobiti preko pola od tih preostalih 5%.

Mirovincima danas također slabo upada u košaru, osim ako i ovi iznad 2830 nisu njihovi…

Rizik je do 14.1. samo 30 kuna, upside potencijal svakako veći.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

tigriću legendo [cool]
a šta ako se mirovinac pomakne prema gore?letit će perje [pray]

Nakon isteka ponude MOL može kupovati direktno na burzi.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Nakon isteka ponude MOL može kupovati direktno na burzi.

A što ako je MOL shvatio da će se lomiti koplja oko 1% dionica pa je već sada preko posrednika počeo kupovati drektno na burzi?
Sve opcije su moguće.

svi su popljuvali OMF-ove da su pobacali pare od mirovina na INU, ali sad ako dignu INU samo na 3000 kn, imat će na njoj prinos od +6% i ušutkati sve koji su ih prozivali. da je zatim dižu svake godine po 10% kupnja će im biti više nego opravdana.
a onda kad država ili MOL budu svoje prodavali, priključe se jednome od njih i taj će kupiti 50% INE a mirovincima dati još i premiju

u početku je sve ovo izgledalo bez veze, ali sad postaje zanimljivo
nemam keša za kupnju INE, ali uvjeren sam da će uskoro početi rasti

Svoje donice INE prodao sam prošli tjedan, ali kad vidim trenutni razvoj situacije razmišljam ponovo kupiti. Sve se pitam da li i ostali mali dioničari razmišljaju tako pa već to i rade?

New Report

Close