INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Počelo se po asku udarat, zanimljivo u svakom slučaju…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

2.835,01 10375
2.835,00 979
2.833,05 7
2.833,03 500
2.832,02 500
2.832,00 965
2.830,10 982
2.830,01 767
2.830,00 12000
2.701,03 2
2.201,01 10
2.201,00 20
2.102,00 107
2.000,00 25
1.802,00 4

who dares, wins


Postalo zanimljivo. Ispod 2830 vjerojatno neće, a porasti bi moglo. Čini se kao dobar omjer rizika i moguće zarade – malo kupio da bude zanimljivije pratit [smiley]

I meni se tako cini. Kao sto drzava moze angazirati mirovinske fondove da kupuju za nju, tako i MOL moze angazirati nekoga da kupuje za njih. Na kraju bi se moglo desiti da nitko ne skupi dovooljno i da preostali free float vrijedi jako puno. Isto tako ako mirovinci ne regiraju i puste MOL da dokupi potrebnu kolicinu prijeti im katastrofa.

S obzirom da ponuda stoji na 2830, moguci gubitak je jako mali.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Uzeo sam još malo.

Država+OMFovi i MOL bi mogli imati sličnu količinu čime bi preostala mala količina dionica bitno dobila na značenju.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

kupuju mađarski mirovinski fondovi procijenili da je to isplativa investicija


Uzeo sam još malo.

Država+OMFovi i MOL bi mogli imati sličnu količinu čime bi preostala mala količina dionica bitno dobila na značenju.

Sve je to ok, al ja ću se ipak držat postrani…sumnjam da to može još gore, nikome nije u interesu cijenu umjetno dizat, i ova od 2.830,00 je itekako visoka

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Mirovinci se za sada drže cool

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

MOL se oglašava na sve strane, jako im je stalo prikupiti preko 50%. Državi isto tako.

Podsjeća me na jedan nekretniniski projekt na kojem sam radio. Investitor je kupovao veliku površenu koja se sastojala od velikog broja čestica… Cijena je bila fiksna. Na kraju je ostalo svega par vlasnika koji nisu htjeli prodati i na kraju su naravno dobili višestruku cijenu

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Mislim da ne kupuje Adris, bit će da su to Mađari poslali svoje fondove da kupuju i tako spriječe hrvatsku stranu da prijeđe 50%!
Zadnje preostale dionice INE na burzi mogle bi uskoro vrijediti kao suho zlato, ne bi me čudilo da MOL naknadno da ponudu za preostale po 4000 kn, jedino tako možda uspije doći na 50%!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

To je bilo to, sutra idemo ispod 2830 kn.

@gismund
ali to pravilo isto vrijedi i za nase fondove i državu
koplja će se lomiti oko 1,5% dionicA, i to fondovi i jedni i drgi će morati platiti po posebnoj cijeni


MOL se oglašava na sve strane, jako im je stalo prikupiti preko 50%. Državi isto tako.

Podsjeća me na jedan nekretniniski projekt na kojem sam radio. Investitor je kupovao veliku površenu koja se sastojala od velikog broja čestica… Cijena je bila fiksna. Na kraju je ostalo svega par vlasnika koji nisu htjeli prodati i na kraju su naravno dobili višestruku cijenu


Samo što život nije svaki puta bajka.

New Report

Close