INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U dilemi sam vezano za Inu, imam 18 radničkih dionica i sad neznam jel da ih prodam ovih dana na burzi? Jel da pričekam još par dana? Hoće se dizati cijena kad se smanji broj dionica? Kakvo je stanje sa MOLom, hoće li oni možda dizati cijenu? Nadam se da ima netko voljan pomoći mi i preporučiti što bi bilo pametno napraviti. Unaprijed hvala.

..........................................................................................

Niti od Mola niti od OMFova ne trebaš očekivati podizanje cijene. Dakle prodaj sad. Ili ako misliš da Ina vrijedi više od 2.800 kn onda pričekaj rasplet.

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu


U dilemi sam vezano za Inu, imam 18 radničkih dionica i sad neznam jel da ih prodam ovih dana na burzi? Jel da pričekam još par dana? Hoće se dizati cijena kad se smanji broj dionica? Kakvo je stanje sa MOLom, hoće li oni možda dizati cijenu? Nadam se da ima netko voljan pomoći mi i preporučiti što bi bilo pametno napraviti. Unaprijed hvala.

Ako ti hitno trebaju novci sad onda prodaj ali ako možeš čekati onda ih čuvaj jer Ina po zadnjem nezavisnom ocjenivanju vrijedi 4210kn po dionici.

malko sam čituckao razvoje o ini (izvan sam tijekova) i apsolutno mi ništa nije jasno. Svi pričaju o tome zašto fondovi kupuju, a ja se pitam tko prodaje ovolike količine, i tko je u krajnjoj liniji prodavao ispod 1500? otkud sad stotine milionak kuna ovih dioničica, pogotovo nakon ponude kad su ih se riješili manje više svi?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

U tri dana velikog urnebesa protgovano manje od 2% dionica INA, a prodaja posustaje, pa bi tu moglo biti nerješeno.


malko sam čituckao razvoje o ini (izvan sam tijekova) i apsolutno mi ništa nije jasno. Svi pričaju o tome zašto fondovi kupuju, a ja se pitam tko prodaje ovolike količine, i tko je u krajnjoj liniji prodavao ispod 1500? otkud sad stotine milionak kuna ovih dioničica, pogotovo nakon ponude kad su ih se riješili manje više svi?

pa šuker i jaca prodaju. što se čudiš.


U tri dana velikog urnebesa protgovano manje od 2% dionica INA, a prodaja posustaje, pa bi tu moglo biti nerješeno.

sasvim dovoljna količina za tri dana,nemaju razloga za žurbu ,do nove godine mogu otkupiti još 3-4%.


Isprika kolegi Blackstoneu, Agip je vlasništvo ENIa.

Evo mali podsjetnik oko dogovora INA-Agip, naravno svaka slučajnost Kojakovića iz Ine i onog iz Tri-Granita je slučajna, osim ako nisu štogod u rodu………??

23.3.2006 | Izvor/autor: Lider/PressCut
Uskoro prestaje važiti ugovor Ine i Agipa o prodaji Talijanima dnevno oko 2 milijuna prostornih metara plina iz Eksploatacijskog polja Sjeverni Jadran i Eksploatacijskog polja Marica za samo 6 centi po metru. Isporuke plina iz hrvatskog podmorja Talijanima trebale bi prestati čim se završi podvodni plinovod do Pule. Nije bilo razloga da se podvodni plinovod do Pule ne izgradi još prije pet godina, ali to nije odgovaralo Talijanima. Nakon završetka gradnje, više neće biti potrebe da se plin transportira u Italiju, a manji dio preko Slovenije u Hrvatsku. Ugovor Ine i Agipa naprosto više neće imati smisla.

Stručnjaci upozoravaju, međutim, na mogućnost da Talijani i nakon prestanka isporuke plina na osnovi koncesija odobrenih Ini nastave transportirati plin preko Ancone u Italiju, crpeći plin iz bušotina lociranih formalno u vlastitom dijelu podmorja, ali iz nalazišta u hrvatskom podmorju. Bez javnih ponuda i suglasnosti Sabora Ina i Agip su još 9. svibnja 1996. zaključili ugovor o prodaji plina iz Sjevernog Jadrana i Marice Talijanima s prvotno ugovorenom fiksnom cijenom od 6 centi po prostornom metru. U vrijeme zaključivanja tog ugovora Hrvatska je plaćala Rusiji 15 centi po prostornom metru plina.

U ime Ine ugovor s Agipom je potpisao Andrija Kojaković, tadašnji predsjednik Uprave Ine, u nazočnosti premijera Zlatka Mateše i Hrvoja Šarinića u svojstvu predsjednika Nadzornog odbora Ine. Kad bi Agip svih 25 godina koliko traje Inina koncesija kupovao 2 milijuna prostornih metara plina dnevno za prvotno fiksno ugovorenih 6 centi po metru, ukupno bi kupio 18,25 milijardi prostornih metara plina za nešto manje od 1,1 milijardu USD, čime bi Hrvatska bila oštećena za 1,6 milijardi USD s obzirom na cijenu ruskog plina od 15 centi. Računica bi bila još apsurdnija kad bi se uzele u obzir u međuvremenu upeterostručene cijene ruskog plina. Osim što je štetan, ugovor Ine i Agipa potpisan je na zakonski dvojben način. U vrijeme kad je taj ugovor zaključen primjenjivao se i danas važeći Zakon o koncesijama (NN 89/92).

Mene samo zanima jel mogu ove naše "nazovi" službe koje hebeno plaćam kao porezni obveznik otkriti koliko ovaj trio fantastikus uglednika prihoduje provizije svih ovih godina na tajnim računima od ovih kriminalno štetnih ugovora. [angry]

Uvozna cijena sirovine ( nafta, plin ) u trznim okvirima odnosno izvan politiickih konotacija i juha, a u odnosu na maloprrodajnu je razlika od 300% u oba slucaja .

Sirova nafta se preraduje, dodaju "Vegetu" u rafinirijama i to je to plus hladni pogon otpada 100% marze, te porezi, prirezi i trosari sa nametima su jos 100% i ostaje prihod od 100%.
Znaci 1/4 trosak uvoza, 1/4 prerada, 1/4 porezi i 1/4 zarada za dividendu, a sada uzmite promet INE pa imate racun za naredna razdoblja ili visinu dividendi, a koje ce ADRIS i fondovi definitivno inicirati.

p.s. veki

Sarinic – provizija ? Nece ici, uvijek je bio" front man" za opce ili polvlastene interese nadredenih.

Premješteno iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)

Gadi mi se ovo s INA-om, baš sam bijesan, milijone su spiskali za nešto šta je pred 10 dana bilo preskupo, para nije ostalo za ništa više, još će i druge dionice prodavat da se nakrcaju te INE.. fuj, …

ponovno preporučujem svima koji su dioničari ine ili diskutanti na forumu o ini,petrokemiji i janafu da pročitaju stoljeće nafte 1 i 2 pa će im puno toga biti jasnije oko cijelog naftnog biznisa i ine.i da pogledaju film syriana sa cloonijem.

e kad bi i da je hrvatska imala svog lika kao što je bio enrico mattei(progulglajte ga ili pročitajte u navednim knjigama o njemu) mogla je ina danas biti mali eni. inače oni imaju profit 12,5 miljardi eura za prva 3 kvartala.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eni
http://www.eni.com/en_IT/home.html
http://www.wikinvest.com/stock/ENI_S.p.A._%28E%29

a pazi ovaj podatak.italija ima direktno 30 posto dionica ,plus indirektno još 20%.
nitko osim talijanske države ne smije imati preko 3 posto glasačkih prava .
mogu do ujutro pisati.a šarinića svaki put spomenem dok prolazim kroz tunel učka.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity



U tri dana velikog urnebesa protgovano manje od 2% dionica INA, a prodaja posustaje, pa bi tu moglo biti nerješeno.

sasvim dovoljna količina za tri dana,nemaju razloga za žurbu ,do nove godine mogu otkupiti još 3-4%.
[/quote]

Da ne tražim uokolo,, može li netko staviti promjene u Top 10 da vidimo koji su sve fondovi u igri ?
Otkupljeno je već toliko da bi se moralo lijepo vidjeti.

New Report

Close