INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedva čekam da se završi ova masovna kupnja/prodaja na INI. Bit će lijepo vidjeti se u top 10 dioničara INE sa svojih 10 komada [tongue]

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 38.531 0,39 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 15.187 0,15 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 10.484 0,10 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 8.642 0,09 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 7.882 0,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 6.995 0,07 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 93,09

pa top 10 pokazuje da mađari nemaju spavače,i tu su se očigledno prešli jer su bili uvjereni da im se neće nitko suprostaviti.
a ovo je patetično kako se priopćenjima javljaju,a doslovno su prisilili omv da proda svoj paket u molu.a rusima ne daju da se upišu u knjigu dioničara mola.i oni se nešto bune.

ja sam danas prodao polovicu koja mi je srećom ostala,previše mi je neizvjesnosti.čak mislim da bi mol mogao povući ponudu jer neće ništa napraviti sa njom.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


S jedne strane sam ponosan na OMF-ove što će spriječiti ove kriminalce da preuzmu Inu i nastave terorizirati građane i gospodarstvo, ali s druge strane sam ogorčen zbog razbacivanja našom lovom.

Ma ko hebe lovu, nedajte INU bagri mađarskoj!


A, gle…..možda je razbacivanje, ali lova ostaje u Hrvatskoj (neka si Hrvati priušte bar malo za Božić i Novu godinu jer će 2011 biti teška)
A INA će ostati Hrvatska kompanija. Nadam se samo da je ovo zadnje veliko sranje, za koje su si sami Hrvati krivi (ne mislim na narod, nego na politiku…..i SDP-a i HDZ.a) i da su konačno nešto naučili, jer se Domovina stvarala u krvi i suzama, a da bi neki Linići, Polančeci, Sanaderići itd. pljunuli na sve to, i zbog vlastitih interesa "poklanjali" sve što u HR. vrijedi.
U Francuskoj, Grčkoj, V. Britaniji ljudi izlaze na ulice zbog puno manjih nepravdi……..a mi? ko magarci…naučili na batine. Pa recimo već jednom……..dosta je toga!!!

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Mene zanima ima li nade da će ova firma u budućnosti stvarati barem 3-4 milijarde kuna dobiti i dijeliti dobru dividendu? Do sada to nije bilo tako.


Druga strana priče: Kukavička, nepoštena, neprijateljska akcija protiv MOL-a!

"Ono što se jučer dogodilo na Zagrebačkoj burzi je potpuno suprotno MOL-ovom pristupu! Mi ne znamo i nitko ne zna tko je iza kupovine Ininih dionica. Ne znamo i nitko ne zna čiji novac se sad troši na kupovinu Ininih dionica! Mi ne znamo i mislim da nitko ne zna kakva će biti budućnost tih dionica te što taj investitor, taj ‘netko’, planira s tim dionicama. Nazvao bih ovo netransparentnom, nepoštenom, nejasnom i neprijateljskom akcijom!"

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/ivan-hrstic/szollar-kukavicka,-nepostena,-neprijateljska-akcija-protiv-mol-a!-(sire),100903.html

zasto citiras ovog madarskog komicara ?

s tobom lynx se istini gleda u oci samo kroz kratkorocni i osobni interes i to nisi pokazao samo ovdje, na INI, svugdje lupas kratkovidne filozofije s ciljem dugotrajnih posljedica ove zemlje.

pa nije ti INA studenska menza, niti ovom madarskom komicaru izlaz na more !


Druga strana priče: Kukavička, nepoštena, neprijateljska akcija protiv MOL-a!

"Ono što se jučer dogodilo na Zagrebačkoj burzi je potpuno suprotno MOL-ovom pristupu! Mi ne znamo i nitko ne zna tko je iza kupovine Ininih dionica. Ne znamo i nitko ne zna čiji novac se sad troši na kupovinu Ininih dionica! Mi ne znamo i mislim da nitko ne zna kakva će biti budućnost tih dionica te što taj investitor, taj ‘netko’, planira s tim dionicama. Nazvao bih ovo netransparentnom, nepoštenom, nejasnom i neprijateljskom akcijom!"

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/ivan-hrstic/szollar-kukavicka,-nepostena,-neprijateljska-akcija-protiv-mol-a!-(sire),100903.html

kako cvili bagra ugarska sad kad su ih naši zahebali, hehehheheeeee [thumbsup]
ako naši uspiju preći 50% pa raspisati međunardni natječaj za prodaju 50%+1 dionica INE, otići će cijena INE u nebo, a MOL bi mogao postati podstanar u INI i na kraju izletjeti van [thumbsup]
briga me da dođu i crni cigani za vlasnike INE, samo neka pobacaju ove ugarske lupeže van iz INE! [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje



a nada se da nitko normalan neće nikada ići u kampanju protiv potrošnje goriva,bar u slijedećih 50 godina

A što su ove stvari?
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=116670
[/quote]

pa to i govorim, od britanske vlade do nas odmak 50 godina, ne znam samo kako će Jaca to subvencionirati sa 105 godina, morat će se jako zdravo hraniti [lol]



Druga strana priče: Kukavička, nepoštena, neprijateljska akcija protiv MOL-a!

"Ono što se jučer dogodilo na Zagrebačkoj burzi je potpuno suprotno MOL-ovom pristupu! Mi ne znamo i nitko ne zna tko je iza kupovine Ininih dionica. Ne znamo i nitko ne zna čiji novac se sad troši na kupovinu Ininih dionica! Mi ne znamo i mislim da nitko ne zna kakva će biti budućnost tih dionica te što taj investitor, taj ‘netko’, planira s tim dionicama. Nazvao bih ovo netransparentnom, nepoštenom, nejasnom i neprijateljskom akcijom!"

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/ivan-hrstic/szollar-kukavicka,-nepostena,-neprijateljska-akcija-protiv-mol-a!-(sire),100903.html

zasto citiras ovog madarskog komicara ?

s tobom lynx se istini gleda u oci samo kroz kratkorocni i osobni interes i to nisi pokazao samo ovdje, na INI, svugdje lupas kratkovidne filozofije s ciljem dugotrajnih posljedica ove zemlje.

pa nije ti INA studenska menza, niti ovom madarskom komicaru izlaz na more !

[/quote]
Nije mi jasno što to govoriš. Ja sam samo prenio što čovjek kaže.
Osobno se ne slažem sa njegovim stavom.
Što i kako želim za Inu već sam lijepo objasnio, i ne mislim da se radi o nikakvim kratkoročnim interesima, dapače! Ostanak kontrole nad Inom u rukama privatne domaće kompanije čiji su svulasnici tisuće naših građana i milijni posredno kroz OMF-ove mislim da je dugoročno daleko najbolje rješenje za sve pogotovo Inu kao kompaniju koja bi u toj stabilnoj konfiguraciji 47 % : 25 % : 25 % mogla poslovati fantastično, na korist svih dioničara od kojih bi ovim jednim paketom bila i sama Država, a koja bi onda svoje dividende mogla koristiti kako god misli da joj je najbolje, npr. i tako da iz svoje dividende financira subvenciju plina siromašnim kućanstvima ili što god… bitno je samo da firma poput Ine mora poslovati tržišno, da je dobro da bar dio tog profita ostaje u RH, i time stvarno ne vidim čemu toliko protivljenje mojoj ideje, koja se nažalost vjerojatno neće ostvariti, da Inu "vječno" drže u omjerima 47-25-25 Mol, Adris i RH.
Svaka druga kombinacija koja bude značila više od 50 % u vlasništvu strane kompanije iz iste branše (financijski investitor je druga stvar, povoljnija po male dioničare koji još preostanu, uključivo vladu kao dioničara) znači da ništa od tog profita ne ostaje u RH, tj. minimalno po svakoj evenutalnoj preostaloj dionici jer bi krovna kompanija bez problema kroz uvozno-izvozne poslove sa Maticom sasvim legalno "isisavala" dobit mimo ostalih dioničara. A prodaja baš svake dionice, mislim da po bilo kojim cijenama koje se ovdje spominju nije dobro za RH.

Ti možeš to zvati mojim osobnim interesima zato što sam dioničar Adrisa, ali molim te lijepo pitaj ostale dioničare!! Većina ih se ne slaže da bismo trebali tako skupo ući u Inu, pa toliko "o uskim osobnim interesima". Ja mislim da gledam i više nego dovoljno "široko".



Druga strana priče: Kukavička, nepoštena, neprijateljska akcija protiv MOL-a!

"Ono što se jučer dogodilo na Zagrebačkoj burzi je potpuno suprotno MOL-ovom pristupu! Mi ne znamo i nitko ne zna tko je iza kupovine Ininih dionica. Ne znamo i nitko ne zna čiji novac se sad troši na kupovinu Ininih dionica! Mi ne znamo i mislim da nitko ne zna kakva će biti budućnost tih dionica te što taj investitor, taj ‘netko’, planira s tim dionicama. Nazvao bih ovo netransparentnom, nepoštenom, nejasnom i neprijateljskom akcijom!"

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/ivan-hrstic/szollar-kukavicka,-nepostena,-neprijateljska-akcija-protiv-mol-a!-(sire),100903.html

zasto citiras ovog madarskog komicara ?

s tobom lynx se istini gleda u oci samo kroz kratkorocni i osobni interes i to nisi pokazao samo ovdje, na INI, svugdje lupas kratkovidne filozofije s ciljem dugotrajnih posljedica ove zemlje.

pa nije ti INA studenska menza, niti ovom madarskom komicaru izlaz na more !

[/quote]
Čovjek je glasnogovornik, normalno je da brani interese poduzeća koje zastupa
Ono što mene nervira je način na koji se je prezentirala ta vijest
Praktički kao udarna vijest na svim portalima internetskim
A dijametralno suprotni stav našeg predsjednika ("Josipović: Namjera mirovinskih fondova načelno razumna")je serviran kao marginalna vijest
Ma ko bi normalan podredio izjave jednog predsjednika(volio ga netko ili ne, nije ni bitno..bitna je funkcija koju predstavlja) izjavama nekog tamo glasnogovornika Szollar-a??(ako se radi o istoj temi)
A Lynx ima pravo na svoje mišljenje.. ovo je forum

sijem žito raste grahorica

nisu plaćali trošarine,a sad se pitaju čiji se novci troše, kao da su oni za svoje dali porjeklo,članovi Uprave radili bez dozvola za strance, malo su se opustili, kad je došlo do kupovine prvih 25 %+1 dionica = 26% (Kunst) MOL i INA, zajednički naziv MINA, znalo se da će netko nekoga ……

ovo mi se čini da je kapitalni fond prodao,nije to hpb,oni su skrbnici samo.
samo što to znači,neki deal je odrađen,jer ne bi prodavali inače.bar oni imaju informacije



Račun broj 4. HPB osnovni, 15 187 komada nestao sa lica zemlje 15.12.2010 u 14:11:42.

S obzirom da je HPB državna banka, izgleda da je Vlada zaista nakanila pod jedan šator staviti par sto tisuća komada…

Naravno, oni ni tada neće znati što sa Inom, kao što ne znaju što s ičim…


http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-donijela-odluku-o-stjecanju-dionica-hpba-166565.aspx
[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Trenutno ne posjedujem dionice INE niti sam ih imao prije objavljivanja ove ponude MOL-a malim dionicarima, medjutim clan sam jednog od mirovinskih fondova. U potpunosti podrzavam trenutnu aktivnost mirovinskih fondova u kupnji dionica INE. Blago receno MOL nas je sve preveslao 2008. i to uz pomoc Sanadera i Polanceca. Da su tada igrali posteno i platili 3500kn ne bih imao nista protiv da su postali vecinski vlasnici. Sada optuzuju HANF-u i huskaju propale politicare da sire propagandu protiv vlastitog naroda – strasno – – bolje bi bilo da se takvi politicari vrate u dvorane fakulteta i koji put odrze predavanje iz kolegija medjunarodna ekonomija i napokon zarade placu koju za to dobivaju – da budu na usluzi studentima a ne krupnom kapitalu jer na taj nacin rade dvostruku stetu gradjanima RH.

New Report

Close