INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://www.nacional.hr/clanak/97655/mol-uzvraca-udarac-trazimo-da-se-ponisti-spekulativna-kupnja-ine-na-burzi
Ma nemoj

izgleda da su i mađari shvatili da im ina klizi iz ruku,već smo skupili 1% dionica ostalo još 3% ovim tempom bit će to negdje za 4 do 5 dana
[/quote]

Ako MOL nema svoje "spavače" u ovih preostalih 7% free floata onda su stvarno jako naivni. Ovo što su napravili fondovi nije legalno ali je za nas male dioničare korisno, pa sam siguran da to neće proći bez adekvatnog odgovora MOL- a, ma što god oni danas tvrdili. Držim da će MOL podići ponudu na ovaj ili onaj način, u poslovnom svijetu valja se prilagođavati situaciji i zemllji gdje posluješ. [thumbsup]

samodol kaže da je legalno


HPB upravo prodao svojih 15187 kom —cca 43 000 000 kn

dobra im je cijena, ha [rolleyes]

špekulanti, a ja njihov dioničar [angry]




http://www.nacional.hr/clanak/97655/mol-uzvraca-udarac-trazimo-da-se-ponisti-spekulativna-kupnja-ine-na-burzi
Ma nemoj

izgleda da su i mađari shvatili da im ina klizi iz ruku,već smo skupili 1% dionica ostalo još 3% ovim tempom bit će to negdje za 4 do 5 dana
[/quote]

Ako MOL nema svoje "spavače" u ovih preostalih 7% free floata onda su stvarno jako naivni. Ovo što su napravili fondovi nije legalno ali je za nas male dioničare korisno, pa sam siguran da to neće proći bez adekvatnog odgovora MOL- a, ma što god oni danas tvrdili. Držim da će MOL podići ponudu na ovaj ili onaj način, u poslovnom svijetu valja se prilagođavati situaciji i zemllji gdje posluješ. [thumbsup]
[/quote]

Dok su mešetarili s polančecom i prije toga s linićem onda im je hanfa valjala, dok su im samo eliminacijom mola i rusa iz poštene licitacije uštedili više novca nego je deficit hrvatske

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table





http://www.nacional.hr/clanak/97655/mol-uzvraca-udarac-trazimo-da-se-ponisti-spekulativna-kupnja-ine-na-burzi
Ma nemoj

izgleda da su i mađari shvatili da im ina klizi iz ruku,već smo skupili 1% dionica ostalo još 3% ovim tempom bit će to negdje za 4 do 5 dana
[/quote]

Ako MOL nema svoje "spavače" u ovih preostalih 7% free floata onda su stvarno jako naivni. Ovo što su napravili fondovi nije legalno ali je za nas male dioničare korisno, pa sam siguran da to neće proći bez adekvatnog odgovora MOL- a, ma što god oni danas tvrdili. Držim da će MOL podići ponudu na ovaj ili onaj način, u poslovnom svijetu valja se prilagođavati situaciji i zemllji gdje posluješ. [thumbsup]
[/quote]

Dok su mešetarili s polančecom i prije toga s linićem onda im je hanfa valjala, dok su im samo eliminacijom mola i rusa iz poštene licitacije uštedili više novca nego je deficit hrvatske
[/quote]

ispravak omv i rusa

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Račun broj 4. HPB osnovni, 15 187 komada nestao sa lica zemlje 15.12.2010 u 14:11:42.

S obzirom da je HPB državna banka, izgleda da je Vlada zaista nakanila pod jedan šator staviti par sto tisuća komada…

Naravno, oni ni tada neće znati što sa Inom, kao što ne znaju što s ičim…


http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-donijela-odluku-o-stjecanju-dionica-hpba-166565.aspx

who dares, wins

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Samodol-Fondovi-ne-manipuliraju-Inom-sto-za-MOL-jos-nije-sigurno
Međutim, ako je MOL na bilo koji način slao poruke sudionicima tržišta koje izlaze izvan okvira njegove privatne ponude za kupnju slobodno izlistanih dionica Ine, on manipulira tržištem i u debelom je prekršaju Zakona o tržištu kapitala, upozorava Samodol.

Bez komentara

Najavljena ubrzana plinofikacija Dalmacije

15.12.2010 (08:56:31)

Na sjednici Gospodarskog vijeća Županijske gospodarske komore u Splitu u utorak je najavljena ubrzana plinofikacija Dalmacije, a dužnosnici angažirani na poslovima plinofikacije ocijenili su kako se najavama o eventualnom poskupljenju plina u Hrvatskoj stvara negativna klima prema plinu, ali da to neće ugroziti perspektive tog energenta.

„Zabrinjava nas što se najavama o nedefiniranim poskupljenjima i općenito prenapuhavanjem cijele priče oko cijene plina stvara negativna klima prema tom energentu“, izjavio je Goran Jurilj iz tvrtke Croatia Plin, koja je angažirana na poslovima plinofikacije Dalmacije. Jurilj je rekao kako ne vjeruje da će plin u konačnici biti nepovoljan u odnosu na ostale energente, jer i njima raste cijena.
Voditelj Odjela za strateški razvoj i planiranje u tvrtki Plinacro Vladimir Đurović, odgovarajući na novinske upite o eventualnom poskupljenu plina u Hrvatskoj, rekao je kako će plin njegova svojstva uvijek stavljati u prvi plan u odnosu na druge energente.

Đurović je sudjelujući na sjednici Gospodarskog vijeća županijske gospodarske komore u Splitu rekao kako je u posljednjih desetak godina u plinofikaciju Hrvatske investirano oko 600 milijuna eura te je najavio ubrzanu plinofikaciju juga Hrvatske u idućih nekoliko godina. Planirano je da se do 2012. godine završi izgradnja plinskog transportnog sustava koji će pokrivati cijeli jug Hrvatske, a daljnjim razvojem tog sustava stvorit će se mogućnost da spajanja s nekim od potencijalnih dobavnih pravaca sa juga Europe.

Goran Jurilj iz tvrtke EVN Croatia Plin, koja je nositelj izgradnje distribucijskog sustava i distribucije plina za Dalmaciju, najavio je da će otvaranje prve faze distribucijske mreže u Splitsko-dalmatinskoj županiji biti 2012. godine.Na koncesijskom području Splitsko-dalmatinske županije je oko 80.000 kućanstava potencijalnih korisnika plina, a već u sezoni 2012./13. na splitskom će se području moći priključiti prvi korisnici ovog energenta, kazao je Jurilj.

who dares, wins

S jedne strane sam ponosan na OMF-ove što će spriječiti ove kriminalce da preuzmu Inu i nastave terorizirati građane i gospodarstvo, ali s druge strane sam ogorčen zbog razbacivanja našom lovom.

Ma ko hebe lovu, nedajte INU bagri mađarskoj!

Druga strana priče: Kukavička, nepoštena, neprijateljska akcija protiv MOL-a!

"Ono što se jučer dogodilo na Zagrebačkoj burzi je potpuno suprotno MOL-ovom pristupu! Mi ne znamo i nitko ne zna tko je iza kupovine Ininih dionica. Ne znamo i nitko ne zna čiji novac se sad troši na kupovinu Ininih dionica! Mi ne znamo i mislim da nitko ne zna kakva će biti budućnost tih dionica te što taj investitor, taj ‘netko’, planira s tim dionicama. Nazvao bih ovo netransparentnom, nepoštenom, nejasnom i neprijateljskom akcijom!"

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/ivan-hrstic/szollar-kukavicka,-nepostena,-neprijateljska-akcija-protiv-mol-a!-(sire),100903.html

Ima li ovo neku poveznicu ?
http://en.wienerborse.at/quote/?ID_OSI=87412

obožavam strvine-posebno ovce

Ne vidim zašto ovi Mađari sada kukaju i plaču. I sami su dosta mutili, na kraju krajeva ovo je Hrvatska i tu je pravilo da nema pravila! Lopta je okrugla i ne vuče ni na jednu stranu, samo nikada nisi siguran od šta će se odbiti!

New Report

Close