INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mislim da ste postali subjektivni vi svi koji imate tu dionicu.
morate shvatiti ili barem probati izračunati koliko se mora miliona kuna dodatno pojaviti da bi tu dionicu potjeralo prema gore.
a odakle bi taj novac trebao doći?
mreich prognozira da bi se kurs učetverostručio.
to znači da bi trebalo pronaći još od 400 do 800 miliona EURA!!!
ja baš ne znam.
ima tu još jedna stvar,a to su nadolazeće IPO-i.

Novac dolazi izvana od najvećih svjetskih otvorenih dioničarskih investicijskih fondova, a trguje se na LSE (glavnina) ovo u Zagrebu je samo sitniš.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


daj malo prouči koliko su ovogodišnji kvartalni prihodi manji od prošlogodišnjih i koliko su dugovi povećani u odnosu na prijašnje razdoblje….

thx. idem brzo prodati INU i kupiti TNSA ona će sigurno na 5 znamenki, hvala na upozorenju i svim današnjim kupcima INE teške skoro milijardu kuna, ha,ha,ha


velik dio ljudi koji su kupovali na kredit su razlozi zašto sam odustao.

Ne znam samo od kud vam ovo,mali broj građana je kupio Inu na kredit, puno manje nego što su to banke očekivale.
Svatko tko nije kupio INU na IPO je pogriješio jer je mogao u vrlo kratkom vremenu zaraditi najmanje 30%.
Sa vrlo malim brojem dionica se takva zarada u tako kratkom vremenskom razdoblju mogla ostvariti.

alesar:

daj malo prouči koliko su ovogodišnji kvartalni prihodi manji od prošlogodišnjih i koliko su dugovi povećani u odnosu na prijašnje razdoblje….

thx. idem brzo prodati INU i kupiti TNSA ona će sigurno na 5 znamenki, hvala na upozorenju i svim današnjim kupcima INE teške skoro milijardu kuna, ha,ha,ha


Prodaj Inu i kupi Elektropromet od njega, jako su mu porasli fundamenti ove godine. [smiley1]

ajde da vas nešto naučim možda ćete razumjeti o čemu govorim.
ne smijete gledati prihode,rashode i sl.
jedini pravi pokazatelj koji srednjeročno odredjuje kurs dionice jeste konstantan rast dobiti iz kvartala u kvartal.
firma može biti i pred stečajem,ali ako iz kvartala u kvartal njena dobit neprekidno raste tada raste i kurs.
ukoliko toga nema tada nema rasta na bazi fin.izvješča.
dionica može još jedino rasti kao pliva a to znači zbog preuzimanja.
ovo što vidimo danas kod plive je čisto kratkoročno (1-5 mjeseci) djelovanje,a psihološki faktor je prevrtljiv .
ma obogatite se na ovoj dionici,ali nemojte se čuditi ako krene nizbrdo .imajte ovo na umu i neće biti iznenadjenja.


Svatko tko nije kupio INU na IPO je pogriješio jer je mogao u vrlo kratkom vremenu zaraditi najmanje 30%. Sa vrlo malim brojem dionica se takva zarada u tako kratkom vremenskom razdoblju mogla ostvariti.

Ja sam jedan od takvih luzera! [smiley6]

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

dorijan03:

velik dio ljudi koji su kupovali na kredit su razlozi zašto sam odustao.

Ne znam samo od kud vam ovo,mali broj građana je kupio Inu na kredit, puno manje nego što su to banke očekivale.
Svatko tko nije kupio INU na IPO je pogriješio jer je mogao u vrlo kratkom vremenu zaraditi najmanje 30%.
Sa vrlo malim brojem dionica se takva zarada u tako kratkom vremenskom razdoblju mogla ostvariti.


tu si u pravu,ali ja sam isto tako vidio IPO-a gdje odmah po pojavljivanju na burzi kurs krene nizbrdo.
a želiš li preživjeti na burzi jako je važno da isključuješ svaku mogućnost gubitka iako to nekad znači da ćeš propustiti zaradu.

A, ne mogu a da se ne citiram od prije dva dana……


Čitao sam ovu sagu o INA-i na oba foruma i zaključio slijedeće. Ljudi na forumu preko puta, koji su slovili kao najveći autoriteti i znalci fundametalne i tehničke analize su ocjenili da kupnja dionica nije isplativa i od iste odustali. Mislim da je to bilo po onoj ma šta masa zna, pa valjda se ja ipak u to bolje razumijem…Moram priznati da sam i sam nakad slušao savjete od istih vjerujući da se oni možda u neke stvari bolje razumiju….ali…. Ovo nisam dosad pisao, ali mislim da je INA bila zicer. Dobro još se ne zna kako će kotirati na burzi, ali vidjet ćemo…Ako sam u krivu posut ću se pepelom…. U knjizi od Buffeta u svom prvom poglavlju isti ističe Jednostavnost, kao glavni kriterij pri kupnji dionica. Ovo je po meni bio takav primjer. Oni koji su si utvarali da nešto znaju, tražili su u svojim računicama greške i razloge da ne kupe….Pa ipak to njima leži…Znaju oni bolje prilike…Neka, svaka čast… Ovo pišem isključivo iz razloga, što će neki budući investitor danas sutra možda čitati postve na oba foruma i na osnovu terminologije, analize dionice, i postva raznih “znalaca” biti naveden na krivi put….Dovoljno je samo pogledati što je koji mislio o INA-i. P.S. Svaka čast izuzecima (p.s. čitaj: vodoinst)


A, ne mogu a da se ne citiram od prije dva dana……

Ma ja nisam sumnjao u potencijal ove dionice ali sam očekivao određen pad nakon izlistavanja. Zato sam sad morao platiti 400 kuna više. Je.iga!!! Kockao sam i fulao…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

flyer:

A, ne mogu a da se ne citiram od prije dva dana…… ”

Ma ja nisam sumnjao u potencijal ove dionice ali sam očekivao određen pad nakon izlistavanja. Zato sam sad morao platiti 400 kuna više. Je.iga!!! Kockao sam i fulao…

Ajd nisi jedini. I ja sam isto ocekivao da ce se dogoditi.

Kako je završila INA? Koja je zadnja?

2170… nema senzacije u zadnjoj minuti 🙂

New Report

Close