INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sad je očito da su na bidu mirovinci a ne MOL jer ne bi ishitreno odmah danas dali ovu opću ponudu i promptno rješavanje isplate do kraja siječnja. uplašili se.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Neke stvari ovdje uopće nemaju smisla! Zašto bi netko tko želi prodati svoje dionice čekao mjesec dana i na kraju ih prodao po nižoj cijeni nego što je trenutna cijena na burzi. I još se k tome mučio sa kojekakvom papirologijom. Proda sutra i za 4 dana ima keš na računu. Sve je ovo jedna velika dogovorena igra države i Mola, jer bilo kakvo drugo objašnjenje nema logike.


sad je očito da su na bidu mirovinci a ne MOL jer ne bi ishitreno odmah danas dali ovu opću ponudu i promptno rješavanje isplate do kraja siječnja. uplašili se.

Da, ali ne svi nego svi osim Erste OMF-a.

Čini se da su mirovicni državi kasica prasica. Očito da neki normalan dogovor sa Državom nije postignut, jer da je postignut/normalan tada ne bi Erste OMF kao inače vjerojatno najodgovornije upravljani fond te Adris koji mora biti odgovoran prema svojim dioničarima odustali od ovog posla.

Ovo je dokaz da se kod nas nikad nigdje ne može sjesti i pametno dogovoriti nešto u obostranom interesu nego država bi očito uvijek "ručak na tuđi račun" – ovaj puta na račun budućih umirovljenika svih fondova osim Erste OMF koji čini se ne pristaje na ucjene.

Možda još nije kasno da se nešto dogovori, još ima puno toga za skupiti, ali sve mi se čini da će na ovome ostati – "obranu" Ine ne plaća onaj kojemu je interes steći 50 % i kojem ovaj ostatak dionica uisitnu toliko i vrijedi (Državi i MOL-u jednako puno vrijedi, ostalim manje) nego plaćaju budući umirovljenici AZ, Raiffeisen i PBZ CO OMF-ova čiji članovi bi sad možda trebali razmisliti o prelasku u Erste OMF!!

Možda još nije kasno da se nešto dogovori, još ima puno toga za skupiti, ali sve mi se čini da će na ovome ostati – "obranu" Ine ne plaća onaj kojemu je interes steći 50 % i kojem ovaj ostatak dionica uisitnu toliko i vrijedi (Državi i MOL-u jednako puno vrijedi, ostalim manje) nego plaćaju budući umirovljenici AZ, Raiffeisen i PBZ CO OMF-ova čiji članovi bi sad možda trebali razmisliti o prelasku u Erste OMF!!

Ili budući umirovljenici Erste bi možda trebali razmisliti prelasku u ove druge? Hipotetski, ako MF uspiju skupiti dovoljno, Vlada poslije ovog zaključi da Mol nije najpoželjniji partner i krene utrpati dionice nekom drugom. A već smo vidili da sad smatraju kako je 2800 kn malo za inu, u fer vrijednosti neću ulaziti, sami su iznosili neke targete kod prve ponude. Ajmo samo reć da su poprilično viši, naravno tada će erste biti praznih ruku. Opasno je plesat sa milijunima, lako se čovjek poskllizne. Ili Mol ili Erste ili Adris…

Inače čestitke svim dioničarima Ine [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Kolege, ako su danas kupovali mirovnici, onda tu na ovoj burzi gadno nešta ne štima, jel ovo danas je sve išlo pod redovan promet, a mirovnici su Institucionalni ulagači….

Budemo vidjeli tko je pametniji, mirovinci ili Adris ? kladim se na Adris,naime previše rizika za mali paket-

obožavam strvine-posebno ovce


banke bi mogle u blok promet s adrs npr.

pojasni ovo ?

obožavam strvine-posebno ovce


Ja imam još dva paketa. Da čekam još malo ili da se rješim odmah. Zadnji put nisam bio u zemlji, pa mi pobjeglo, a ispalo eto dobro ipak.

A sto se tu ima misliti? Zasto ne biste prodali 1 inu i uzeli 10 komada HT tj 48 ine i uzeli 480 ht. A sto ako HT skoci na 320 kn do proljeca a ina vam padne na 2500 kn? na kraju imate 61 dionicu ina-e, tj 27% vise kapitala nego sada. ali ako mislite da je nakon 2800 najveci potencijal rasta u ina-i, samo naprijed.

Može li netko odgovoriti da li je dozvoljeno tajno dogovaranje za zajednički nastup na burzi?
Nije li to manipuliranje tržištem? Ne znam, nema mi logike da mi pojedinci takvo što ni u mislima ne smijemo, a ovdje se to otvoreno radi (ako po našim pretpostavkama nastupaju mirovinci).

http://www.seebiz.eu/hr/spajanja-i-preuzimanja/mol-ovo-je-nasa-zadnja-ponuda,-nece-biti-rata-za-inu!,100832.html
Mol je svoje rekao i ne namjerava se nadmetati sa cijenom. Na ovaj način neće prikupiti niti 0.5%, pa ne vidim čemu uopće služi ova njihova ponuda, osim možda de žele da im netko drugi digne cijenu dionice. U ovom slučaju su tu opet "dežurne ovce", naši "prepametni" i "prebogati" mirovinski fondovi.

Ako je ponuda MOLA fiksna i iznosi 2800 KN, onda je danas kupovao netko kome nije interes zaraditi na dionici, nego mu je interes postati strateški partner i bez obzira na cijenu kupiti dionice INE. Kome kompanija miriši, u ovom trenutku možemo samo nagađati. Više će se znati za tri dana.


Kolege, ako su danas kupovali mirovnici, onda tu na ovoj burzi gadno nešta ne štima, jel ovo danas je sve išlo pod redovan promet, a mirovnici su Institucionalni ulagači….

Nisi se trebao otvarat novi nick za ovu genijalnost, majstore!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close