INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

meni nije jasno zašto MOL ne prodaje sad na 2830 ionako će objaviti javnu ponudu na 2800, a kak ti ta javna ponuda ništa ne mijenja pa onda mu je svejedno, kad tad će mirovnici morati popucati…

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/101339/Zasto-mirovinci-igraju-po-nalogu-Vlade.html

ovoj napetosti nece dugo biti kraja, mozda do kraja godine ?

da li ce netko kupiti na 2830 ili prodati na cak 2830 to cemo tek vidjeti ?

već smo skoro skupili 30000 kom. ostalo još 270000 i ina ostaje u hrvatskim rukama

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

Ljudi moji pa Ina vrijedi barem 4 000 kn po dionici. Gledajte dugoročno…

let your money speak for you, punk!


A moje dvi golubice, (trenutno u školici) nisu ni svijesne koliko su im portfelji danas podebljani.. medo štedo,pćelica i sl. im nije ni do gležnja. [wink]

Investicija u nase najmladje je najbolja investicija. Tko se bude nadao penziji, prekapat ce po kontejnerima.

Krepat ma ne molat.


meni nije jasno zašto MOL ne prodaje sad na 2830 ionako će objaviti javnu ponudu na 2800, a kak ti ta javna ponuda ništa ne mijenja pa onda mu je svejedno, kad tad će mirovnici morati popucati…

Mol ne smije trgovati.

Priopćenje Hanfe:
"5. Agencija je dala mišljenje kojim je izrazila stav kako bi se za vrijeme trajanja ove ponude društvo MOL moralo suzdržati od kupnje i prodaje dionice društva INA d.d. na uređenom tržištu Zagrebačke burze, kako bi se izbjegla sumnja u zlouporabe tržišta kapitala te osiguralo pravično postupanje prema ulagateljima kojima je upućena privatna ponuda MOL-a"

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Ovdje se natječe za preostalih 7% dionica van top 10 dakle ukupan broj dionica koje se mogu prikupiti je cca 700. 000. MOL-u fali 3% od ukupnih za 50% vlasništva dakle trka je za " samo 300 000 dionica" ko to uspije prikupit on će kolo vodit. Danas prošlo 8 000 komada što je 2,66% od 300 000. Sad je pitanje što će MOL uraditi da li će krenuti u "preuzimanje" preko burze trenutno na asku 6 000 dionica s tim da je zadnji ask na 10 000 kn. Tko želi prikupiti ovih 300 000 morat će dobro dobro otvorit kesu.
Sa druge strane punude na kupnji INE po 2830 oko 100 000 dionica puno brži način i isplativiji je prodat preko burze nego čekat MOLA. Po meni INA obranjena.
Loptica je prebačena Mađarima i čeka se njihov return.


već smo skoro skupili 30000 kom. ostalo još 270000 i ina ostaje u hrvatskim rukama

Ako MOLu treba 300 000 a slobodno je 700 000 da bi INA ostala u ‘hrvatskim’ rukama treba 400 001 dionica. Znaci jos 370 001 dionica.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



meni nije jasno zašto MOL ne prodaje sad na 2830 ionako će objaviti javnu ponudu na 2800, a kak ti ta javna ponuda ništa ne mijenja pa onda mu je svejedno, kad tad će mirovnici morati popucati…

Mol ne smije trgovati.

Priopćenje Hanfe:
"5. Agencija je dala mišljenje kojim je izrazila stav kako bi se za vrijeme trajanja ove ponude društvo MOL moralo suzdržati od kupnje i prodaje dionice društva INA d.d. na uređenom tržištu Zagrebačke burze, kako bi se izbjegla sumnja u zlouporabe tržišta kapitala te osiguralo pravično postupanje prema ulagateljima kojima je upućena privatna ponuda MOL-a"
[/quote]

Da ne sme on, al mogu sateliti… šta ako kupuju strani fondovi u dogovoru s Molom… pa nek Hanfa to posle dokazuje?

Ova kupovina je skoro pa riziko-free, rizikuje se nešta više od 1 odsto, za potensijalno viši profit ako krene nadbidavanje kupaca, iako to ne očekujem…. No, ove akcije, tih 8 odsto su otponac na vazi… i one će kad-tad moguće više vredeti…

Sumljivo je to da Adris ne kupuje, a i Erste plavi je izdao saopštenje da ne kupuje, ostaju samo AZ i PBZCO, a šta ako nisu ni oni kupovali?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/101339/Zasto-mirovinci-igraju-po-nalogu-Vlade.html

Oni se iživljavaju s našim novcem. Do same mirovine budući penzići (mi) nećemo biti sigurni da ćemo išta od 2. stupa vidjeti. Mogu ga ukinuti bilo kad, mogu ga pretočiti u 1. stup, mogu sve spiskati, mogu imati prinos teoretski -50%,… A o 1. stupu ne treba ni trošiti riječi.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Ipak bi ostavio jednu malu mogućnost da je ovo sve jedna igra dogovorena s molom, ispast će vlada brani nacionalne interese, a zauzvrat će nas naguziti s plinskim biznisom

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Adris-demantira-da-je-kupio-20.000-dionica-Ine-kupac-jos-nepoznat

Ne kupuje Adris, ne kupuje Erste OMF… još će na kraju ispasti da ipak kupuje sam MOL [lol] A valjda su onda ova 3 najveća mirovinca.

New Report

Close