INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… začarani krug 🙂


zašto bih se rješavao i koja je bolja alternativa trenutno, osim kupuješ jefitnije a prodaješ skuplje pa tako u krug

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

to je u redu tko je brz i ima sreće pa prodao po 2500 i opet kupio po 2100 recimo, ja neću

nesmiješ biti prebrz… inače sam sebe dostigneš u krugu … i onda sam sebi prodaješ…. i kupuješ od sebe 🙂


to je u redu tko je brz i ima sreće pa prodao po 2500 i opet kupio po 2100 recimo, ja neću

[smiley1][smiley1]

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


psihološki momenat je danas najintenzivniji.
ako danas dionica ine ne krene snažno gore ,e onda ne znam kada će.
meni je u biti svejedno jer mislim da ima puno boljih prilika.
mogao sam kupiti ovu dionicu,ali kada sam vidio cijenu i koliko se ljudi zanima za nju a kupili su je na kredit,e tu za mene ima puno opasnosti pa sam je zbog toga izbjegao.
možda sam pogriješio jer bih ju mogao već danas prodati sa zaradom,ali općenito jako sam uvjeren da će dionica lagano otkliziti prema dole jer ako su ljudi kupovali na kredit tko će sada kupovati.
jedino još fondovi,ali i oni će kalkulirati da ju dobiju po nižoj cijeni.

🙂 prijatelju i google je prvi dan dosao do 100 dolara i to je to..tocno onoliko koliko su trazili VC..a krenuo upis po 80 i nesto sitno dolara..
a google hvala bogu danas ( godinu i pol nakon izlistavanja ) cuci oko 500 dolara.

a ono sto je google svijetu bogami hrvatskoj je ina.
tako da ce ova dionica jako jako rasti..
sljedeca operacija – HEP ;-).

Zna li tko koja je prosječna cijena na LSE? U Zagrebu je prosječna 2.188 slavuja.[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

mislim da ste postali subjektivni vi svi koji imate tu dionicu.
morate shvatiti ili barem probati izračunati koliko se mora miliona kuna dodatno pojaviti da bi tu dionicu potjeralo prema gore.
a odakle bi taj novac trebao doći?
mreich prognozira da bi se kurs učetverostručio.
to znači da bi trebalo pronaći još od 400 do 800 miliona EURA!!!
ja baš ne znam.
ima tu još jedna stvar,a to su nadolazeće IPO-i.

Gospodo.
Toliko vike, povika oko toga sta je u prospektu a sto nije.
Slazem se kolegom Mauricijem da je sve ovo psiholoski moment te nema veze sa fundamentalijama.
Ljudi moji: Ako vam Polancec kaze da kupite, ako penzioneri na televiziji kazu da je to sve mrak i cool, onda se ne cita prospekt vec se samo kupi (glupo ali istinito).
Meni je jedino zao sto je drzava isla sa mozda preniskom ponudom. Kao pojedinac sretan, kao gradjanin ne.
Zahvalite Polancecu na ovih 65%-35%.
Jedino mi je zao sto su danas zaradili tudumi i torbari koji neznaju sta je dionica ali Ina je samo jedna od njih 30 na kojima se moze dobro zaraditi.
HT? Mozda? Ali mislim da ce IPO biti malo nepovoljniji (Citaj bez povlastenih i malo bolje za fondove).
Samo mi je zao Iskona, tu se moglo dobro zaraditi.


Samo mi je zao Iskona, tu se moglo dobro zaraditi.

e da..ovog je i meni zao..ali stas, kupilo ih prije izlistavanja..

dorijan03:

psihološki momenat je danas najintenzivniji.
ako danas dionica ine ne krene snažno gore ,e onda ne znam kada će.
meni je u biti svejedno jer mislim da ima puno boljih prilika.
mogao sam kupiti ovu dionicu,ali kada sam vidio cijenu i koliko se ljudi zanima za nju a kupili su je na kredit,e tu za mene ima puno opasnosti pa sam je zbog toga izbjegao.
možda sam pogriješio jer bih ju mogao već danas prodati sa zaradom,ali općenito jako sam uvjeren da će dionica lagano otkliziti prema dole jer ako su ljudi kupovali na kredit tko će sada kupovati.
jedino još fondovi,ali i oni će kalkulirati da ju dobiju po nižoj cijeni.

🙂 prijatelju i google je prvi dan dosao do 100 dolara i to je to..tocno onoliko koliko su trazili VC..a krenuo upis po 80 i nesto sitno dolara..
a google hvala bogu danas ( godinu i pol nakon izlistavanja ) cuci oko 500 dolara.

a ono sto je google svijetu bogami hrvatskoj je ina.
tako da ce ova dionica jako jako rasti..
sljedeca operacija – HEP ;-).

totalan promašaj prijatelju! izgleda nisi dugo na burzi kada usporedjuješ ove dije dionice.
google je tehnička dionica koja nema pravu konkurenciju i tržište koje je u ekspanziji.
INA je prisutna jako dugo.ne ostvaruje rast dobiti i ima dosta strukturalnih problema.
ma,sretno vama sa INA-om
meni je DDJH glavna uzdanica za slijedeću godinu.


a odakle bi taj novac trebao doći?
mreich prognozira da bi se kurs učetverostručio.
to znači da bi trebalo pronaći još od 400 do 800 miliona EURA!!!
ja baš ne znam.
ima tu još jedna stvar,a to su nadolazeće IPO-i.

bez brige.ima se novaca.danas su gradjani vlasnici 35 milijardi kn u vrijednosnim papirima.tako da para se ima.[smiley8]


mislim da ste postali subjektivni vi svi koji imate tu dionicu. morate shvatiti ili barem probati izračunati koliko se mora miliona kuna dodatno pojaviti da bi tu dionicu potjeralo prema gore. a odakle bi taj novac trebao doći? mreich prognozira da bi se kurs učetverostručio. to znači da bi trebalo pronaći još od 400 do 800 miliona EURA!!! ja baš ne znam. ima tu još jedna stvar,a to su nadolazeće IPO-i.

imaš pravo, idem ja sad brzo prodati INU jer ti se brineš o meni kao dioničaru

20 milijardi prihoda
600 milijuna dobiti pa prvo polugodište
dionica vrijedi još više
moguće preuzimanje
potencijal rasta
modernizacija rafinerija
najveća hrv. kompanija
mnogo ulagača
puno kapitala


dorijan03: ” mislim da ste postali subjektivni vi svi koji imate tu dionicu. morate shvatiti ili barem probati izračunati koliko se mora miliona kuna dodatno pojaviti da bi tu dionicu potjeralo prema gore. a odakle bi taj novac trebao doći? mreich prognozira da bi se kurs učetverostručio. to znači da bi trebalo pronaći još od 400 do 800 miliona EURA!!! ja baš ne znam. ima tu još jedna stvar,a to su nadolazeće IPO-i. ” imaš pravo, idem ja sad brzo prodati INU jer ti se brineš o meni kao dioničaru 20 milijardi prihoda 600 milijuna dobiti pa prvo polugodište dionica vrijedi još više moguće preuzimanje potencijal rasta modernizacija rafinerija najveća hrv. kompanija mnogo ulagača puno kapitala

daj malo prouči koliko su ovogodišnji kvartalni prihodi manji od prošlogodišnjih i koliko su dugovi povećani u odnosu na prijašnje razdoblje….

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

New Report

Close