INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Info:

VAŽNE NAPOMENE

a) Dioničari – investitori koji sukladno citiranoj odluci Vlade Republike Hrvatske imaju pravo na dodatnu pogodnost u vidu jedne dopunske dionice na svakih deset kupljenih dionica i žele ostvariti to svoje pravo, moraju u neprekinutom trajanju od jedne godine nad svakih deset kupljenih dionica zadržati vlasničku poziciju registriranu s izdavateljem na svom računu vrijednosnih papira u Agenciji. Od navedenog pravila izuzeti su jedino slučajevi nasljeđivanja, zasnivanja založnog prava na predmetnim dionicama te oduzimanja poslovne sposobnosti investitoru.

b) Dionicama koje predstavljaju “višak” preko svakih deset kupljenih dionica, dioničari mogu slobodno raspolagati.

Primjer: investitor koji je u postupku kupnje predmetnih dionica za uloženih 38.000 kn stekao 22 dionice, a u konkretnom slučaju ne želi izgubiti pravo na dvije dopunske dionice, mora nad dvadeset dionica godinu dana neprekinuto zadržati vlasničku poziciju registriranu s izdavateljem (ne smije ih registrirati s brokerskim društvom), dok s preostale dvije dionice može slobodno trgovati ili na drugi način njima raspolagati (darovanje, fiducijarni prijenos i slično).

SREDIŠNJA DEPOZITARNA AGENCIJA d.d.

Vaš link

psihološki momenat je danas najintenzivniji.
ako danas dionica ine ne krene snažno gore ,e onda ne znam kada će.
meni je u biti svejedno jer mislim da ima puno boljih prilika.
mogao sam kupiti ovu dionicu,ali kada sam vidio cijenu i koliko se ljudi zanima za nju a kupili su je na kredit,e tu za mene ima puno opasnosti pa sam je zbog toga izbjegao.
možda sam pogriješio jer bih ju mogao već danas prodati sa zaradom,ali općenito jako sam uvjeren da će dionica lagano otkliziti prema dole jer ako su ljudi kupovali na kredit tko će sada kupovati.
jedino još fondovi,ali i oni će kalkulirati da ju dobiju po nižoj cijeni.

Baš je zanimljivo ovo. Trgovanje najprije po bidu pa po sellu,naizmjenice…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


psihološki momenat je danas najintenzivniji. ako danas dionica ine ne krene snažno gore ,e onda ne znam kada će. meni je u biti svejedno jer mislim da ima puno boljih prilika. mogao sam kupiti ovu dionicu,ali kada sam vidio cijenu i koliko se ljudi zanima za nju a kupili su je na kredit,e tu za mene ima puno opasnosti pa sam je zbog toga izbjegao. možda sam pogriješio jer bih ju mogao već danas prodati sa zaradom,ali općenito jako sam uvjeren da će dionica lagano otkliziti prema dole jer ako su ljudi kupovali na kredit tko će sada kupovati. jedino još fondovi,ali i oni će kalkulirati da ju dobiju po nižoj cijeni.

odličan post samo što neće biti tako

Gdje li je samo MOL u svemu ovome?

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


možda sam pogriješio jer bih ju mogao već danas prodati sa zaradom,ali …

sigurno si pogriješio a ne možda… ako nisi kao što neke stvari nisam ni ja napravio a mogao sam/si onda smo i pogriješili a ne možda

nema mi druge nego se zae..ti

Da tako je Mauricije, prisutnost fondova je dobra samo u dionicama u kojima je korisnik DorijanGray, hi,hi,hi, nikako u Ini, hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Evo linka na Londonsku burzu za INU:

http://www.londonstockexchange.com/en-gb/pricesnews/prices/system/detailedprices.htm?sym=US45325E2019USUSDIOB%20B1HJKC8HINA%5Bsmiley11%5D%5Bsmiley2%5D

Trenutno se kupuje na otprilike 2092 kune

pa sretno vama koji ste u INA-i.meni ni u djep ni iz djepa.
psihološki faktor je opasna stvar.u jednom trenutku te diže a u drugom te spušta.
to mi ne treba.moja dionica za 2007 je DDJH i čekaću slijedeću godinu da vidim da li sam u pravu.
početna cijena INA-e koju smatram visokom i velik dio ljudi koji su kupovali na kredit su razlozi zašto sam odustao.
puno je slabih ruku u toj dionici a oni su kao tempirana bomba.
to je bio dovoljan razlog da se uplašim i odustanem.
sada slijedi faza u kojoj predstavnici slabih ruku bulje u ekran i gledaju hoće li ova dionica rasti.
raste li malo,oni će reći da ne raste dovoljno jako.pada li ili ostaje na istoj razini,onda su već u panici.
tada neko izgubi strpljenje i počne prodavati.cijena malo krene prema dole.svi ostale gledaju u kurs i kažu ma rasti će kurs,samo treba čekati,onda krene drugi val paničara koji pokrenu ostale slabe ruke i odjednom cijena klizi iz čisto negativnog psihološkog faktora.
jednom sam tako debelo izgubio lovu pa sam sebi rekao da tamo gdje su slabe ruke u većini ja ne želim biti.

I prije 10 dana je bilo jasno da ce prilikom otvaranja dionica skociti, samo nije bilo 100% jasno koliko tj. da li ce se isplatiti prodavati uz gubitak one dvije dionice. Da budem iskren, tj. ne mogu ne biti jer sam na nekoliko mjesta napisao da se potajno nadam rjesavanju dionica prvi dan po cijeni od 2800kn (tad sam racunao 1900 kao polaznu cijenu), ali da bi sve iznad 2500kn smatrao iznimnim uspjehom, ipak, nisam ih se jutros rijesio jer sam posao pohlepan. [smiley2]

Raspodjela dionica INA-e: (http://www.limun.hr/main.aspx?ID=67940)

54% građanima
30% stranim fondovima
16% domaćim fondovima

U ovih 16% domaćih su većinom mirovinci, koji ne prodaju (neka me netko ispravi ako griješim)..
Znači danas većinom prodaju ovih 30% (strani ulagači )….
Kako je već sada protrgovano cca 340.000 komada zaključiti je da će strani ulagači sve rasprodati danas…
A, onda…[smiley2][smiley2][smiley2]

zašto bih se rješavao i koja je bolja alternativa trenutno, osim kupuješ jefitnije a prodaješ skuplje pa tako u krug

New Report

Close