INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozitivan utjecaj na trziste je taj da ono sto vrijedi a ina vrijedi (sto je i vidljivo iz brutalno jake operativne dobiti) za to su strateski investitori spremni dati premiju, po tome i ovih 2800 a ne 2300 sto je rekao conan.

kako ce to pomoci Ingri, Magmi koje gomilaju operativne gubitke (EBITDA kontinuirano u minusu) neznam.
Bojim se nikako.

Mozda me poljaci u mamgmi isprave, nadam se da hoce
ako ne onda cao djaci

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

hoće li tko biti dobar da nama iz blokirane PG dojavi koji je trenutno bid i ask

Đubre iz Muća

Na 2600 će biti trgovine…….. a ovo ispod, samo mogu prodavati koji ne znaju…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Zanima me hoće li AZ ovaj put prodat, njihov paket je cca 108 milja kuna.

Prodat će svi, samo me zanima ide li ta lova za kupnju HT-a iz umirovljeničkog fonda ili u kreditiranje države?
Izborna godina kuca na vratima…
[/quote]

Prošli put svim prijateljima što su me pitali savjetovao sam da obvezno prodaju dionice MOL-u jer je bilo jasno da nakon toga dionicu nema tko braniti, a i zakotrljala se globalna kriza. Osobno sam u međuvremenu više puta prodavao i kupovao INA u rasponu od 1350-1800, a sad ću prihvatiti ponudu sa pola portfelja, dok se sa pola kockam i čekam ruse, jer ne vjerujem da MOL može opstati kao samostalan igrač na globalnom marketu. AKo Surgut ili BP kupe MOL, što je relano za očekivati, to će za 2-3 godine vrijediti 1000 eura po dionici. Eto, ja ću tako. Osim toga, nisam baš siguran da i iza ove ponude ne stoji netko drugi, jer vode se paralelno i ragovori Vlade i MOL-a ali i razgovori Surguta i MOL-a, a iskustvo me uči da ne vjerujem u slučajnosti???

Ovdje upišite svoj komentar…

tipavac, 03.12.2010. u 09:33
onima koji trenutno drže INA-ine dionice, većina kojih su radnici i bivši radnici društva, ili privatne osobe koje su
svoje dionice stekle tijekom INA-ine inicijalne javne ponude.
..molio bih pravnike među nama da mi ovaj citat izvađen iz teksta protumače ispravno….dali će ponuda ići svima ili samo onima kojima je INA ostala poslije IPO-a i nisu je do sada dirali… uključujući i radnike?????

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)



Stigla obavijest na ZSE.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32984

Na takvu opću ponudu ne primjenjuju se odredbe hrvatskog Zakona o preuzimanju dioničkih društava.

S obzirom da neki dioničari, iako su mogli, tada nisu prodali svoje dionice, MOL sada daje još jednu mogućnost onima koji trenutno drže INA-ine dionice, većina kojih su radnici i bivši radnici društva, ili privatne osobe koje su svoje dionice stekle tijekom INA-ine inicijalne javne ponude.

Hej, što je ovo??!?!

1. Oni dakle ne idu u JAVNU ponudu, nego OPĆU!
2. Ispada da ponavljaju ponudu prema bivšim i sadašnjim radnicima i onima koji su kupili u IPO-u pa nisu prodali!
3. Oni uopće ne spominju kupnju dionica od onih koji su dionice stekli nakon toga KUPNJOM na burzi!?!?

OPREZ!!!
ovo bi mogao biti gadan zajeb ako je tako, a rulja sad krene kupovati dionice preko 2000 kn!!! [shocked]
[/quote]

Nije točno.
Piše lijepo 800 i nešto tisuča dionica, to su sve preostale.
Ja ću svoju preostalu sirotinju od INE danas prodati, ostavio sam taman da mogu u top 10 gledati promjene.

Čestitke svima!

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

S obzirom da neki dioničari, iako su mogli, tada nisu prodali svoje dionice, MOL sada daje još jednu mogućnost
onima koji trenutno drže INA-ine dionice, većina kojih su radnici i bivši radnici društva, ili privatne osobe koje su
svoje dionice stekle tijekom INA-ine inicijalne javne ponude.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/BigzQHkUhnYXWLGdgAw4kA==.pdf

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Iz Hanfe, pak, najavljuju da će prije početka burzovne trgovine u petak obznaniti obustavu trgovanja dionicom Ine.
http://www.poslovni.hr/vijesti/mol-krece-u-dokup-dionica-a-vlada-nista-ne-zna-165397.aspx

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

prodajem odmah na otvaranju, ovdje nešto smrdi u tom tekstu, izgleda mi da će ići na one koji su imali registrirane dionice i pri prvoj ponudi, a ne ove danas koji kupuju?!? ispravite me ako krivo tumačim poslanu obavijest na zse.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 0,33% 32.650 0,39% 38.531

SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 0,11% 10.534 0,11% 10.702
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 0,07% 6.942 0,07% 6.995
ZAGREBAČKA BANKA D.D. 0,06% 6.297 0,08% 7.882
PBZ D.D. 0,04% 4.470 0,10% 10.484
PBZ D.D. 0,04% 4.079 0,11% 11.071
Ovi su dokupljivali ove godine.

who dares, wins

ja mislim da će ponuda ići prema svima, no cijena mi je već previsoka za bilo kakve špekulacije

bogami će dinko očistiti sve do 2750 odmah na otvaranju prvim nalogom postavljenim u 09:59:59

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close