INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slažem se da HANFA treba blokirati trgovanje dionicom INA-e i zatražiti očitovanje od MOL-a jer javna ponuda ne daje se preko novinskih članaka nego isključivo preko službenih tijela u RH. Ovo što je MOL izjavio (navodno) tek je najava moguće javne ponude, bez određivanja KADA misli izaći s istom.

P.S. imam nešto INE na blokiranom računu PG. “hvala” HANFI, SKDD i PG

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


da sam ja Popijac prodao bi im i dionice Vlade po 2800 kuna, a onda otvorio slobodnu trgovinu i uvoz naftnih proizvoda u rh da im vratim … istom mjerom nazad.

ovo bi bilo i najbolje. liberalizirati tržište do kraja, a istovremeno ini otežavati tržišnu poziciju. isto tako brutalno im podići naknadu za sve koncesije u hrvatskoj. ne možeš s jedne stane glumiti slobodno tržište, a s druge uživati monopolističke pogodnosti kao da si državna firma. ali nije vlada sposobna za to. oni će uputiti prosvjed molu, a onda kao i obično – pojeo vuk magare.

Treba im prodat pa kad onaj njihov premjer nacionalizira 2 mirovinski stup onda kupit cijeli mol jeftino

Nije bolest sve što boli

@MyMoney

i cim ne plate porez nista pregovarat neg blokirat racun i oderat o djepu.

Nije bolest sve što boli

@krcoje2, ne piši postove prije nego provjeriš što pišeš. Našao sam podatak od 14.1.2009. na forumu, vjerojatno ima i stanje točno nakon javne ponude tijekom 2008.godine.

Demantirma te da je AZ imao 97% dionica kupljenih po 2900-3000 kn, odnosno kupovali su na razinama 1000-1200kn ogromne količine INA-r-a, provjeri na forumu i javno dostupnim podacima.
14.1.2009.
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 22.296 0,22 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 3.399 0,03 Skrb. račun

Štednja je mudrost trošenja.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/BigzQHkUhnYXWLGdgAw4kA==.pdf

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Stigla obavijest na ZSE.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32984

Zagreb, 02. prosinca 2010.
INA – INDUSTRIJA NAFTE, d.d. – MOL Plc. najveći dioničar INA, d.d., objavio je danas slijedeću
obavijest:
„MOL je odlučio dati ponudu za kupnju redovnih dionica društva INA, d.d. dioničarima s kojima ne
djeluje zajednički
MOL Hungarian Oil and Gas Plc. ovime obavještava sudionike tržišta kapitala da je odlučio dati ponudu
dioničarima društva INA, d.d., koji ne djeluju zajednički s MOL Plc., da kupi ne više od ukupno 800.910
neopterećenih i u cijelosti otplaćenih redovnih dionica društva INA, d.d., oznake INA-R-A, svaka nominalnog
iznosa od 900,00 kn za cijenu od 2800 kn po dionici. Na takvu opću ponudu ne primjenjuju se odredbe
hrvatskog Zakona o preuzimanju dioničkih društava.
U 2008. godini putem uspješne dobrovoljne ponude za preuzimanje društva INA, d.d., MOL Plc., djelujući
zajednički s Republikom Hrvatskom, već je dao mogućnost dioničarima INA-e da prodaju svoje dionice MOL-u.
S obzirom da neki dioničari, iako su mogli, tada nisu prodali svoje dionice, MOL sada daje još jednu mogućnost
onima koji trenutno drže INA-ine dionice, većina kojih su radnici i bivši radnici društva, ili privatne osobe koje su
svoje dionice stekle tijekom INA-ine inicijalne javne ponude.
MOL Plc. će, tijekom slijedeća 2 tjedna, kontaktirati dioničare društva INA, d.d. davanjem uputa za prihvat takve
opće ponude. Uputa će sadržavati detalje koji objašnjavaju dioničarima kako prihvatiti takvu opću ponudu,
uključujući rok za prihvat, postupak za sklapanje kupoprodajnih ugovora i postupak namire (prijenos dionica i
cijene).
Bilješka o vrsti ponude: S obzirom da, kao rezultat uspješne dobrovoljne ponude za preuzimanje u 2008. godini,
MOL Plc. i Republika Hrvatska, djelujući zajednički, zajedno drže 91,99090% dionica s pravom glasa u društvu
INA, d.d., konačni zakonski prag određen hrvatskim Zakonom o preuzimanju dioničkih društava je prijeđen
sukladno odredbama navedenog zakona, te je stoga društvu MOL. PLc. dozvoljeno dati takvu opću ponudu
dioničarima društva INA, d.d. s ciljem stjecaja dionica društva INA, d.d., bez objavljivanja ponude za
preuzimanje prema hrvatskom Zakonu o preuzimanju dioničkih društava. „
INA – INDUSTRIJA NAFTE, d.d.
OIB: 27759560625
Odnosi s investitorima
Tel.: + 385 1 645 0444
Fax: + 385 1 645 2444
e-mail: investitori@ina.hr



I onda netko kaze da AZ fon nevalja.
nazalost nisam imao casha za inu iako mi je bila top 3 pick.
svoj obol sam dao pozamasnim racunom u AZ profitu pa ocekujem dobru penziju.

zivio Novoselec
a pljuvali ste ih da sto ne kupuej ingru i ne krati ulaz

ahahahhaha


Kolega ne lupetajte bez veze, AZ je 97% tih dionica platio 2900-3000 kuna to se valjda svi dobro sjećamo, držali su ih dvije godine i sada ih prodaju po 2800 pa vas molim da izračunate prinos koji su ostvarili na INI.
[/quote]

@krcoje2
, ne piši postove prije nego provjeriš što pišeš. Našao sam podatak od 14.1.2009. na forumu, vjerojatno ima i stanje točno nakon javne ponude tijekom 2008.godine.

Demantirma te da je AZ imao 97% dionica kupljenih po 2900-3000 kn, odnosno kupovali su na razinama 1000-1200kn ogromne količine INA-r-a, provjeri na forumu i javno dostupnim podacima.
14.1.2009.
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 22.296 0,22 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 3.399 0,03 Skrb. račun

Štednja je mudrost trošenja.

meister, 03.12.2010. u 09:07
No, iako je glasnogovornik Mola više puta naglasio kako su o svojoj namjeri obavijestili hrvatsku Vladu, svoga partnera u Ini, Ivan Šuker potpredsjednik Vlade i ministar financija te ujedno i predsjednik Nadzornog odbora Ine kaže kako Vlada ni on osobno o tome nisu imali nikakvih saznanja.

Vaš link
meister, 03.12.2010. u 09:07
INA, d.d.
Ivan Šuker, OIB: 66215793615
Funkcija – predsjednik nadzornog odbora

hihi
pa taj nikad nista ne zna kad je rijec i ini i molu

ali siguran sam da laže jer kako drugačije objasniti izraziti skok cijene ine
uvjeren sam da prošlomjesečni rast cijene i te kako ima veze s privatnim računima članova naše vlade
evo grafa koji pokazuje snažna kupnja, slaba prodaja i to tako od rujna,
i to baš od rujna kad je mol objavio namjeru vladi da će ići u javnu ponudu

_______________

meister, 03.12.2010. u 09:07
Bilješka o vrsti ponude: S obzirom da, kao rezultat uspješne dobrovoljne ponude za preuzimanje u 2008. godini, MOL Plc. i Republika Hrvatska, djelujući zajednički, zajedno drže 91,99090% dionica s pravom glasa u društvu INA, d.d., konačni zakonski prag određen hrvatskim Zakonom o preuzimanju dioničkih društava je prijeđen sukladno odredbama navedenog zakona, te je stoga društvu MOL. PLc. dozvoljeno dati takvu opću ponudu dioničarima društva INA, d.d. s ciljem stjecaja dionica društva INA, d.d., bez objavljivanja ponude za preuzimanje prema hrvatskom Zakonu o preuzimanju dioničkih društava.

ovo u meni budi sumnje da će cijela ponuda biti zabranjena

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

U Molu kažu kako nisu imali obvezu zatražiti suglasnost Vlade za ovu ponudu, ali ipak su ih informirali o tome.
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Preuzimanja-i-spajanja/MOL-malim-dionicarima-ponudio-2800-kuna-i-preuzima-vecinu-Ine?homesrclink=preporuke

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Stigla obavijest na ZSE.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32984

Na takvu opću ponudu ne primjenjuju se odredbe hrvatskog Zakona o preuzimanju dioničkih društava.

S obzirom da neki dioničari, iako su mogli, tada nisu prodali svoje dionice, MOL sada daje još jednu mogućnost onima koji trenutno drže INA-ine dionice, većina kojih su radnici i bivši radnici društva, ili privatne osobe koje su svoje dionice stekle tijekom INA-ine inicijalne javne ponude.

Hej, što je ovo??!?!

1. Oni dakle ne idu u JAVNU ponudu, nego OPĆU!
2. Ispada da ponavljaju ponudu prema bivšim i sadašnjim radnicima i onima koji su kupili u IPO-u pa nisu prodali!
3. Oni uopće ne spominju kupnju dionica od onih koji su dionice stekli nakon toga KUPNJOM na burzi!?!?

OPREZ!!!
ovo bi mogao biti gadan zajeb ako je tako, a rulja sad krene kupovati dionice preko 2000 kn!!! [shocked]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Dio kapitala će se preliti na stabilna poduzeća koja su podcijenjena vidjeti ćemo reakciju na drugim dionicama!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close