INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hm, ne vidim da su rekli KADA će dati ponudu za otkup preostalih dionica? možda tek za 1-2 godine?

MOL Plc. will, within the following 2 weeks, contact the shareholders of INA, d.d. by providing them the instruction for acceptance of such general offer. The instruction will contain all details explaining the shareholders how to accept such a general offer, including the deadline for acceptance, process for conclusion of the share purchase contracts and the settlement process (transfer of shares and price).

http://www.bse.hu/topmenu/issuers/issuersnews/105680540.html

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Zanima me hoće li AZ ovaj put prodat, njihov paket je cca 108 milja kuna.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

po meni ce sutra zaraditi samo dionicari samoga Mola u Madarskoj

nasa Vlada nije u mogucnosti prepustiti energiju jednom svjetskom bloku bez da dobije zeleno svijetlo drugog svjetskog bloka. Jedno je Nato, a drugo Rusija.

osim toga ova igra Mola po mom sudu je samo pritisak na Vladu RH da se prestane praviti blesava oko plina jer Mol tu ne zarađuje kao na nafti pa im se ne svida, a ujedno koriste trenutak kada je Vlada u vrlo teskoj ekonomskoj poziciji i dovode Vladu RH u mat poziciju.
Sada cemo vidjeti svu pamet i snalazljivost nase Vlade iz prve ruke, ovako im dugo nije nitko bacio rukavicu u lice.

da sam ja Popijac prodao bi im i dionice Vlade po 2800 kuna, a onda otvorio slobodnu trgovinu i uvoz naftnih proizvoda u rh da im vratim … istom mjerom nazad.


Zanima me hoće li AZ ovaj put prodat, njihov paket je cca 108 milja kuna.

Prodat će svi, samo me zanima ide li ta lova za kupnju HT-a iz umirovljeničkog fonda ili u kreditiranje države?
Izborna godina kuca na vratima…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

mislim da je ovo s najavom ponude malim dioničarima po 2800 kn samo spin MOL-a, samo ne znam još prema kome, da li prema vladi ili potencijalnim preuzimateljima MOL-a ili samo žele na taj način da im mali ulagači idućih dana napumpaju cijenu prema cijeni po kojoj su oni dali javnu ponudu (i sad su u debelom minusu) , a onda će biti: samo smo se šalili, ipak mi nećemo otkupiti SVE dionice koje nisu naše.
zato bi HANFA trebala obavezno blokirati trgovanje INA-om dok se MOL službeno ne očituje KADA će dati SLUŽBENU ponudu za otkup, a ne ovo rekla-kazala!

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


po meni ce sutra zaraditi samo dionicari samoga Mola u Madarskoj

nasa Vlada nije u mogucnosti prepustiti energiju jednom svjetskom bloku bez da dobije zeleno svijetlo drugog svjetskog bloka. Jedno je Nato, a drugo Rusija.

osim toga ova igra Mola po mom sudu je samo pritisak na Vladu RH da se prestane praviti blesava oko plina jer Mol tu ne zarađuje kao na nafti pa im se ne svida, a ujedno koriste trenutak kada je Vlada u vrlo teskoj ekonomskoj poziciji i dovode Vladu RH u mat poziciju.
Sada cemo vidjeti svu pamet i snalazljivost nase Vlade iz prve ruke, ovako im dugo nije nitko bacio rukavicu u lice.

da sam ja Popijac prodao bi im i dionice Vlade po 2800 kuna, a onda otvorio slobodnu trgovinu i uvoz naftnih proizvoda u rh da im vratim … istom mjerom nazad.


Na ini nije nikad dosadno.
Stvarno kompletna dionica ima sve elemente za zabavu i za zaradu.
Zato je moj prijatelj Geronimo danas vecerao zubatac na gradele.
Ja kupila na 1678 100komada i prodala pod pritiskom pada indexa i straha od problema u eurozini.
prodala na 1800 pospremila 10 000kn i zakljucila, s obzirom da sve pada moram se zadovoljit sa 10 000 kn.
Znate sta je poglavica rekao,kaze samo ti prodaj reci na kolko si stavila da te pokupim.
Alal mu plajvajz.
Nije mi jasno kako je covjek slutio cirkus,nazvao me prije 1mj i pitao ides samnom u inu reko idem,kaze on ali nema prodaje ispd 2500kn rekla mu gero nema prodaje.
Ovo definitivno nije sport za mene idem se bavit strikanjem.

Od dans me mozete zvati ANA strikerica ako netko terba tople carape za zimu neka se javi na PM.



po meni ce sutra zaraditi samo dionicari samoga Mola u Madarskoj

nasa Vlada nije u mogucnosti prepustiti energiju jednom svjetskom bloku bez da dobije zeleno svijetlo drugog svjetskog bloka. Jedno je Nato, a drugo Rusija.

osim toga ova igra Mola po mom sudu je samo pritisak na Vladu RH da se prestane praviti blesava oko plina jer Mol tu ne zarađuje kao na nafti pa im se ne svida, a ujedno koriste trenutak kada je Vlada u vrlo teskoj ekonomskoj poziciji i dovode Vladu RH u mat poziciju.
Sada cemo vidjeti svu pamet i snalazljivost nase Vlade iz prve ruke, ovako im dugo nije nitko bacio rukavicu u lice.

da sam ja Popijac prodao bi im i dionice Vlade po 2800 kuna, a onda otvorio slobodnu trgovinu i uvoz naftnih proizvoda u rh da im vratim … istom mjerom nazad.


Na ini nije nikad dosadno.
Stvarno kompletna dionica ima sve elemente za zabavu i za zaradu.
Zato je moj prijatelj Geronimo danas vecerao zubatac na gradele.
Ja kupila na 1678 100komada i prodala pod pritiskom pada indexa i straha od problema u eurozini.
prodala na 1800 pospremila 10 000kn i zakljucila, s obzirom da sve pada moram se zadovoljit sa 10 000 kn.
Znate sta je poglavica rekao,kaze samo ti prodaj reci na kolko si stavila da te pokupim.
Alal mu plajvajz.
Nije mi jasno kako je covjek slutio cirkus,nazvao me prije 1mj i pitao ides samnom u inu reko idem,kaze on ali nema prodaje ispd 2500kn rekla mu gero nema prodaje.
Ovo definitivno nije sport za mene idem se bavit strikanjem.

Od dans me mozete zvati ANA strikerica ako netko terba tople carape za zimu neka se javi na PM.
[/quote]
stotka za ovaj post, bar si iskrena….


mislim da je ovo s najavom ponude malim dioničarima po 2800 kn samo spin MOL-a, samo ne znam još prema kome, da li prema vladi ili potencijalnim preuzimateljima MOL-a ili samo žele na taj način da im mali ulagači idućih dana napumpaju cijenu prema cijeni po kojoj su oni dali javnu ponudu (i sad su u debelom minusu) , a onda će biti: samo smo se šalili, ipak mi nećemo otkupiti SVE dionice koje nisu naše.
zato bi HANFA trebala obavezno blokirati trgovanje INA-om dok se MOL službeno ne očituje KADA će dati SLUŽBENU ponudu za otkup, a ne ovo rekla-kazala!

Predlažem vam Zakon o preuzimanju trgovačkih društava, isti ne poznaje pojmove "službeno očitovanje" i "službena ponuda za otkup", ovo je dobrovoljna ponuda MOL-a i nema tu "samo smo se šalili". Vjerojatno će sutra MOL obavijestiti (ako već nije) Hanfu, INU i ZSE, sukladno odredbama članka 10. stavaka od 1. do 4.

A nakon toga možemo razgovarati i o stavku 5. istog članka…
U slučaju konkurentskih ponuda, ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućega konkurentskog ponuditelja od trenutka objave namjere za preuzimanje prvog ponuditelja.

http://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



mislim da je ovo s najavom ponude malim dioničarima po 2800 kn samo spin MOL-a, samo ne znam još prema kome, da li prema vladi ili potencijalnim preuzimateljima MOL-a ili samo žele na taj način da im mali ulagači idućih dana napumpaju cijenu prema cijeni po kojoj su oni dali javnu ponudu (i sad su u debelom minusu) , a onda će biti: samo smo se šalili, ipak mi nećemo otkupiti SVE dionice koje nisu naše.
zato bi HANFA trebala obavezno blokirati trgovanje INA-om dok se MOL službeno ne očituje KADA će dati SLUŽBENU ponudu za otkup, a ne ovo rekla-kazala!

Predlažem vam Zakon o preuzimanju trgovačkih društava, isti ne poznaje pojmove "službeno očitovanje" i "službena ponuda za otkup", ovo je javna ponuda MOL-a i nema tu "samo smo se šalili". Vjerojatno će sutra MOL obavijestiti (ako već nije) Hanfu, INU i ZSE, sukladno odredbama članka 10. stavaka od 1. do 4.

A nakon toga možemo razgovarati i o stavku 5. istog članka…
U slučaju konkurentskih ponuda, ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućega konkurentskog ponuditelja od trenutka objave namjere za preuzimanje prvog ponuditelja.

http://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava
[/quote]
Ma jasno kao dan mol je spreman za javnu ponudu.
I nije mu skupo 2800kn,pa koliko onda vrijedi ina kad oni u recesiji nude 2800kn.




Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!

To su i 2008. godine da vrijedi 8.000 10.000 i 20.000.

Zato ne treba biti pohlepan i ako se nudi treba uzeti, no, to ne znači da za 20 godina ona neće biti na 5.000 ili 6.000.

Međedi ćao [bye]
[/quote]
Sjeća li se tko izjava čelnika Braniteljskog fonda,Đure Dečaka; Mi za INU tražimo 5000 kn,ispod toga ne prodajemo",ali kada su vidjeli da od toga nema ništa,prihvatili ponudu od 2800kn i prodali 7% dionica INE mađarima i tu je počinjena najveća greška.
Braniteljskim fondom je upravljala Vlada i nije se smjelo dozvoliti da taj fonda proda tih 7% ine.
[/quote]
direktno Jadranka Kosor vodila postupak oko prodaje mogu se i sada naći njene izjave i sad će soliti pamet kako netreba ovo prodavati blblblblblblbllllaaa
goni ih u PM

pa neka vlada ponudi 3800 nemam ništa protiv


I onda netko kaze da AZ fon nevalja.
nazalost nisam imao casha za inu iako mi je bila top 3 pick.
svoj obol sam dao pozamasnim racunom u AZ profitu pa ocekujem dobru penziju.

zivio Novoselec
a pljuvali ste ih da sto ne kupuej ingru i ne krati ulaz

ahahahhaha


Kolega ne lupetajte bez veze, AZ je 97% tih dionica platio 2900-3000 kuna to se valjda svi dobro sjećamo, držali su ih dvije godine i sada ih prodaju po 2800 pa vas molim da izračunate prinos koji su ostvarili na INI.

New Report

Close