INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!


Kolega nemojte bit smješni. Tako su pričali i prije 2 godine da ne treba prodat MOLu po 2800, neki biseri su kupovali i po 3100 pa im je za 2 mjeseca portfelj bio 70% lakši.

Osim toga govorite da ju nebi prodali po 2800 a niste ju bili spremni kupit po 1700.

Ovo je čisti poklon od MOL-a , pretpostavljam da iza svega stoji neki politički dogovor, jer budimo realni da su ponudili 2300 isto tako bi dobili većinu dionica.
[/quote]

U isto vrijeme napisasmo sličan post. Vidi se da godine na forumu nose svoje.
pusa
[/quote]

A po zakonu su smjeli ponuditi manje? kupovali su po 2800 s ciljem da preuzmu vecinsko vlasnistvo. mislite da su smjeli nuditi manje od toga? ja ne znam, pa pitam vas koji valjda znate.



mora da je dobra dok mađari toliko kupuju [thumbsup]

Madjari su dobri u tehnickoj [lol]
[/quote]

ma jesu..da su dobri onda bi prodavali na 2800, a ne kupovali.sad će ih svi okitit [tongue]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


hm, ne vidim da su rekli KADA će dati ponudu za otkup preostalih dionica? možda tek za 1-2 godine?
u svakom slučaju, sad če krenuti rasprodaja HT-a i prebacivanje u INU jer to je jednostavno tako na burzi [yawn]

kakvo prebacivanje? cijena ide na 2780, tko je jamio jamio. nema popravnog.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

sutra nebude trgovanja nažalost




Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!

Kolega nemojte bit smješni. Tako su pričali i prije 2 godine da ne treba prodat MOLu po 2800, neki biseri su kupovali i po 3100 pa im je za 2 mjeseca portfelj bio 70% lakši.

Osim toga govorite da ju nebi prodali po 2800 a niste ju bili spremni kupit po 1700.

Ovo je čisti poklon od MOL-a , pretpostavljam da iza svega stoji neki politički dogovor, jer budimo realni da su ponudili 2300 isto tako bi dobili većinu dionica.

[/quote]

Usporedba stanja prije dvije godine, kad je svjetska kriza bila blizu vrhunca, i danas nema isti značaj. Onda su sve svjetske burze (svi znate) doslovce počele roniti, a danas je situacija u svijetu (zasad nažalost ne i kod nas, ali doći će jednom i sunce) sasvim drukčija. Nadalje, ovih cca 8% znači puno za upravljačka prava, odluke i sve ostalo na što većinski vlasnik ima pravo (iako su se i sad tako ponašali, a naši im dozvolili). Te njihove priče da odnosi sa Vladom ostaju isti kao i prije po meni ne drže vodu.

Nažalost previše smo obiteljskog srebra prodali i to tajnim putevima, tako da se više ničemu ne čudim.
[/quote]

kakva prodaja srebra? MOL nudi ponudu dioničarima, ima na to pravo isto kao i bilo tko drugi. dioničare isto tako nitko ne tjera da ponudu prihvate – iako će svatko normalan to vjerojatno učiniti.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Mogli su ponuditi manje jer je proteklo godinu dana od dana D. Nego kud se sad onaj Samodol ugurao kad je sve čisto ko suza, a nije ga bilo da kontrolira brokeraje gdje je situacija sumnjiva. Šta će postići blokadom? Da genijalci krenu rasprodavati ostale dionice u nadi da će stići nešto uloviti ovdje. Hanfa više smeta nego što imamo koristi od nje i još ju moramo plaćati da tamo na sinekuri živi bolumenta tipova koja pojma o kaptalizmu nema. Pusti tržište da radi svoje a kontroliraj stvari koje se kontroliraju. Nek vidi da li se u Americi blokira.

who dares, wins

mojih skromnih 10 komada ide na ask 2780 čim bude moguće.

a nadam se da će se ova senzacionalna vijest pokrenuti cijelo tržište, dobrim dijelom sam već unutra a sutra sam vjerojatno all in

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


mojih skromnih 10 komada ide na ask 2780 čim bude moguće.

a nadam se da će se ova senzacionalna vijest pokrenuti cijelo tržište, dobrim dijelom sam već unutra a sutra sam vjerojatno all in

Šta je tu senzacionalno? I kakve veze ima kupovina dionica Ine sa Ingrom, Validusom i ostalim velikanima na ZSE ? Zadnji put kad se to dogodilo ZSE je potonula 1000 bodova u manje od 6 mjeseci.

Ta lova od prodaje Ine bježi u zlato koje će stajati u čarapi u Austriji

“A man's got to do what a man's got to do”

OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 9.
(2) Nakon što je prešla kontrolni prag i objavila ponudu za preuzimanje, fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kada, samostalno ili djelujući zajednički, neposrednim ili posrednim stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva poveća postotak prava glasa za više od 10% (dodatni prag).
(3) Iznimno od odredbe iz stavka 2. ovoga članka, ponudu za preuzimanje obvezna je objaviti fizička ili pravna osoba, koja nakon ponude za preuzimanje, samostalno ili djelujući zajednički, neposrednim ili posrednim stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva poveća postotak prava glasa za manje od 10%, ako tim stjecanjem prelazi prag od 75% prava glasa (konačni prag).

Preveslali su pohlepni HDZ a samim time RH i to uzduž i popreko…objavili su ponudu za samo 8% dionica manjinskih dioničara sa kojima prelaze prag od 51% glasova a ne prelaze dodatni prag od +10% sa kojim nastaje obveza ponude za preuzimanje…jedino ako ih debeli ne zahebe i proda državnih 10% onda moraju dati novu ponudu

Međutim, nije mi jasno da ako je sve to tako, da MOL do danas nije kupovao dionice na TK nego se samo odjednom sjetio da ponudi cijenu 63% veću od tržišne…da li je ovo mijerenje tko ima večega radi plinskog biznisa ili su se stvarno odlučili na neprijateljsko preuzimanje?

U svakom slučaju, čestitke kolegama dioničarima INAe

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Jel se može MOL shortat? mmm njam njam.

……kolege….vozio sam se u automobilu na putu kući i čuo saam na radiju ovu vijest…ALI….iz konteksta sam zaključio da će ponuda biti podastrijeta BIVŠIM I SADAŠNJIM RADNICIMA koji su u vlasništvu dionica…ili sam previdio info da če svi koji imaju dionice bez obzira na status tj. dali su radnici ili ne dobiti ponudu….??? dajte me uputite…Hvala!! [pray]

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)


ALI….iz konteksta sam zaključio da će ponuda biti podastrijeta BIVŠIM I SADAŠNJIM RADNICIMA koji su u vlasništvu dionica…ili sam previdio info da če svi koji imaju dionice bez obzira na status tj. dali su radnici ili ne dobiti ponudu….??? dajte me uputite…Hvala!! [pray]

MOL Hungarian Oil and Gas Plc. hereby informs the capital market participants that it has decided to make an offer to the shareholders of INA, d.d., not acting in concert with MOL Plc., to purchase not more than the total of 800,910 un-encumbered and fully paid off INA, d.d. ordinary shares, bearing the symbol INA-R-A, each in nominal value of HRK 900.00 for the price of HRK 2,800 per share.

http://www.bse.hu/topmenu/issuers/issuersnews/105680540.html

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close