INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ok,da cujem,kakva su predvidjanja za sutrasnje otvaranje na ini?sta ocekujete?

Sutra bude obustavljeno trgovina dionicama ine.
Preko vikenda će se uzbuditi naša "pametna" vlada,te izjave Kosor,Šuker :" Ne može to tako,bez njihove suglasnosti i dogovara, i td.
Pa sastančenje sa prestavnicima Mola,pa smirivanje stanja.
Dionicom INE se neće dozvoliti daljnje trgovanje,dok naši pametnjakovići ne pronađu opet neko kakvo-takvo riješenje.

Kako će ovo završiti,a to budemo vidjeli,ali ovo je jako opasna situacija za sve nas u HR,jer postoji mogučnost da građani i industrija plačaju energetiku,plin,naftu,po turbo većim cijenama.
Neće nas nitko više moći zaštiti i ovosit će mo potpuno o mađarima.

Koliko vremena bi trebalo proći da lova sjedne na račun ?


Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!

To su i 2008. godine da vrijedi 8.000 10.000 i 20.000.

Zato ne treba biti pohlepan i ako se nudi treba uzeti, no, to ne znači da za 20 godina ona neće biti na 5.000 ili 6.000.

Međedi ćao [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!

Kolega nemojte bit smješni. Tako su pričali i prije 2 godine da ne treba prodat MOLu po 2800, neki biseri su kupovali i po 3100 pa im je za 2 mjeseca portfelj bio 70% lakši.

Osim toga govorite da ju nebi prodali po 2800 a niste ju bili spremni kupit po 1700.

Ovo je čisti poklon od MOL-a , pretpostavljam da iza svega stoji neki politički dogovor, jer budimo realni da su ponudili 2300 isto tako bi dobili većinu dionica.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

svak cast i sretno imaocima dionice, svi koji laju su samo jako jako ljubomorni.

Kolege BRAVO i sretno da sto prije krenu u preuzimanje!

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ja ju prodajem na burzi po 2700. Sutra mojih 10 komada koliko mi je ostalo ide po toj cijeni.

hm, ne vidim da su rekli KADA će dati ponudu za otkup preostalih dionica? možda tek za 1-2 godine?
u svakom slučaju, sad če krenuti rasprodaja HT-a i prebacivanje u INU jer to je jednostavno tako na burzi [yawn]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Pa da smo imalo pametni trebalo bi srusiti ovu vladu koja nas je dovela do ovakve situacije svojim potezima .
Sta su uradili to nije ni jedna drzava uradila takvu glupost i jos pricaju o privatizaciji HEP-a.
Jesmo ovce stvarno smo ovce .



Ok,da cujem,kakva su predvidjanja za sutrasnje otvaranje na ini?sta ocekujete?

Sutra bude obustavljeno trgovina dionicama ine.
Preko vikenda će se uzbuditi naša "pametna" vlada,te izjave Kosor,Šuker :" Ne može to tako,bez njihove suglasnosti i dogovara, i td.
Pa sastančenje sa prestavnicima Mola,pa smirivanje stanja.
Dionicom INE se neće dozvoliti daljnje trgovanje,dok naši pametnjakovići ne pronađu opet neko kakvo-takvo riješenje.

Kako će ovo završiti,a to budemo vidjeli,ali ovo je jako opasna situacija za sve nas u HR,jer postoji mogučnost da građani i industrija plačaju energetiku,plin,naftu,po turbo većim cijenama.
Neće nas nitko više moći zaštiti i ovosit će mo potpuno o mađarima.
[/quote]

Pa da smo imalo pametni trebali bi srusiti ovu vladu koja nas je dovela do ovakve situacije svojim potezima .
Sta su uradili to nije ni jedna drzava uradila takvu glupost i jos pricaju o privatizaciji HEP-a.
Jesmo ovce stvarno smo ovce .
Vidjeli ste izraze lica vlade na dnevniku kao kako su nas zajebali .
Kad su tako pametni neka nadju rijesenje sada .
Da imaju i malo obraza sami bi odstupili sa pozicija .



Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!

To su i 2008. godine da vrijedi 8.000 10.000 i 20.000.

Zato ne treba biti pohlepan i ako se nudi treba uzeti, no, to ne znači da za 20 godina ona neće biti na 5.000 ili 6.000.

Međedi ćao [bye]
[/quote]
Sjeća li se tko izjava čelnika Braniteljskog fonda,Đure Dečaka; Mi za INU tražimo 5000 kn,ispod toga ne prodajemo",ali kada su vidjeli da od toga nema ništa,prihvatili ponudu od 2800kn i prodali 7% dionica INE mađarima i tu je počinjena najveća greška.
Braniteljskim fondom je upravljala Vlada i nije se smjelo dozvoliti da taj fonda proda tih 7% ine.



Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!


Kolega nemojte bit smješni. Tako su pričali i prije 2 godine da ne treba prodat MOLu po 2800, neki biseri su kupovali i po 3100 pa im je za 2 mjeseca portfelj bio 70% lakši.

Osim toga govorite da ju nebi prodali po 2800 a niste ju bili spremni kupit po 1700.

Ovo je čisti poklon od MOL-a , pretpostavljam da iza svega stoji neki politički dogovor, jer budimo realni da su ponudili 2300 isto tako bi dobili većinu dionica.
[/quote]

U isto vrijeme napisasmo sličan post. Vidi se da godine na forumu nose svoje.
pusa

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

samo za informaciju
http://www.limun.hr/main.aspx?id=654181
A sad ko se preračunao, ostaje da vidimo.

Raiffeisen: Držati dionice Ine, ciljana cijena 2.031 kunu

1.12.2010 19:01:00 | Izvor/autor http://www.seebiz.eu

Analitičari Raiffeiseina dionicama Ine dodjeljuju preporuku "držati" uz ciljanu cijenu od 2.031 kune. Rezultati Ine u devet mjeseci bili u skladu s očekivanjima Raiffeisenovih analitičara.

Glavni čimbenik profitabilnosti ostao je upstream dok je downstream odnosno maloprodaja i dalje "prigušena". Ipak, aprecijacija kune u odnosu na dolar poboljšala je rezultat i u tom segmentu. Neprekinute operacije ostvarile su gubitak od 132 milijuna kuna u trećem kvartalu iako je bilo planirano da segment prirodnog plina ove godine bude bez gubitaka.

EBIT u trećem kvartalu dosegnuo je 1,18 milijardi kuna, manje od 1,19 milijardi u drugom tromjesečju. U segment maloprodaje primjetan je bio sezonski utjecaj turističke sezone.



Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!

Kolega nemojte bit smješni. Tako su pričali i prije 2 godine da ne treba prodat MOLu po 2800, neki biseri su kupovali i po 3100 pa im je za 2 mjeseca portfelj bio 70% lakši.

Osim toga govorite da ju nebi prodali po 2800 a niste ju bili spremni kupit po 1700.

Ovo je čisti poklon od MOL-a , pretpostavljam da iza svega stoji neki politički dogovor, jer budimo realni da su ponudili 2300 isto tako bi dobili većinu dionica.

[/quote]

Usporedba stanja prije dvije godine, kad je svjetska kriza bila blizu vrhunca, i danas nema isti značaj. Onda su sve svjetske burze (svi znate) doslovce počele roniti, a danas je situacija u svijetu (zasad nažalost ne i kod nas, ali doći će jednom i sunce) sasvim drukčija. Nadalje, ovih cca 8% znači puno za upravljačka prava, odluke i sve ostalo na što većinski vlasnik ima pravo (iako su se i sad tako ponašali, a naši im dozvolili). Te njihove priče da odnosi sa Vladom ostaju isti kao i prije po meni ne drže vodu.

Nažalost previše smo obiteljskog srebra prodali i to tajnim putevima, tako da se više ničemu ne čudim.

New Report

Close