INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što mislite što će biti posle s ovom dionicom?

Trzsino poslovanje. Velika dobit temeljena na utabanom trendu pada zaliha fosilnih goriva i ocekivanu vecu potraznje za energijom. prosjecna procijenjena cijena nafte za barel u 2011 jest 100 usd.

Ala ste kratkovidni, Bog Vas sve prosvijetlio. Mađarska kao nacija je sva u go..ima, u goroj su situaciji od nas, a sad če dio toga fino prebacit na potrošače u lijepoj našoj. Predivno, prodavat će nam ono što je naše…..
Uhhhhhh HDZ nije li to moža kratica za Hungary nešto nešto?

a koliko ce to sutra crobex puknit gore?

No pain no Game

Najžalosnije od svega, INA, po nikad izvršenoj, a realnoj valorizaciji, vrijedi najmanje duplo od tih 2800.

Baš me zanima koji potez će povući Vlada ? Šuker je optužio MOl da igra prljavu igru.
Po meni Vlada mora dati kontra ponudu,treba uvući OMV ili nekog domačeg kao što je ADRS ,nikako nedati 51 % Molu.Prava igra tek počinje, ukoliko mol stekne 51 % oporba će razapeti HDZ da je poklonio INU Mađarima.

obožavam strvine-posebno ovce


Ok,da cujem,kakva su predvidjanja za sutrasnje otvaranje na ini?sta ocekujete?

Nikakva-Hanfa je već izdala priopćenje da je blokirano trgovanje imaš na poslovnom.

Nema sutra trgovanja:

http://www.poslovni.hr/vijesti/mol-ce-ponuditi-2800-kuna-za-dionicu-ine-165397.aspx

Citat:
"Neslužbeno se doznaje da su predstavnici Mola doista u srijedu i bili u Hanfi, ali očito samo da ih informiraju o svojoj nakani, a bez čekanja službenog mišljenja regulatora, sigurni da Hanfa nema čime osujetiti njihov plan. Iz Hanfe, pak, najavljuju da će prije početka burzovne trgovine u petak obznaniti obustavu trgovanja dionicom Ine."

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Ok,da cujem,kakva su predvidjanja za sutrasnje otvaranje na ini?sta ocekujete?

Blokadu HANFE prije trgovanja i kontra ponudu u režiji Vlade,ovo je poker igra, ulozi ogromni kao i gubici za lošijeg igrača.

obožavam strvine-posebno ovce

NAŽALOST


Najžalosnije od svega, INA, po nikad izvršenoj, a realnoj valorizaciji, vrijedi najmanje duplo od tih 2800.

A joj Connery, pa barem vi znate da i kupac mora biti zadovoljan a i Surgut NG ne voli kad se firma ciji su dionicar razbacuje cashom, treba i rusima novac.

idemoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Imaocima ove dionice sve čestitke. Ali, možda je lako reći kad ih nemaš, ja ih ne bi prodao, jer ako mađari toliko daju znači da vrijedi puno više!!!

Zna li netko kod prve kupnje Mol-a po ovoj cijeni koji je od fondova zadržao i koliko dionica, jer svi nisu prodali.

Isto se ne mogu oteti dojmu i osudi svih prijašnjih i sadašnjih političara koji su ovu dionicu doslovce poklonili Mol-u,s obzirom na njen značaj za zemlju, a i perspektivu da je ekonomski vođena, a najviše me boli kako je sve to još uvijek obavijeno tajnom (kao i HT).

Svjedoci smo koliko INA crpi zalihe nafte, a pogotovo plina iz vlastitih nalazišta u zemlji i našem moru, a stalno nam serviraju kako nafta i plin moraju poskupjeti, ne želeći otkriti formulu za izračun cijene plina. Pročitao sam i čuo u medijima kako bi plin trebao pojeftiniti i to kažu priznati stručnjaci, s obzirom koliko u postotku crpe iz vlastitih bušotina, a Vlada nam servira nebuloze da će poskupljenje biti samo 10-ak posto. Sramota!!!

Čime nas to oni drže u šaci, kao i dojčetelekom i da im stalno moramo podilaziti. Koliko ima tih tajnih ugovora i uostalom zašto su tajni ako je prodaja svih ovih kompanija dobra za državu i narod (čitaj pojedine političare) [angry]

New Report

Close