INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fitilj

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Kako su krasno ispregovarali naši dužnosnici i zaštitili hrvatske interese kad su ovi spremni na taj potez. Jadna ptkm i hep vjerovatno će slijedećih 90 godina plaćati najskuplji plin u galaksiji.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

sad se možemo samo pomoliti ovima koji odlučju o svemu da nam pod hitno puste automobile na tržite koji koriste pogonsko gorivo H2O,

jer ne da ćemo plaćat najskuplje gorivo na svijetu , nego ćemo još mađare i moliti da nam prodaju najskuplje gorivo na svijetu.

a kako volim dok se ubije krava zbog kile mesa

nemam komentar za ovo. Jučer gledam lpg na ini 5,30kn, pa to je živa pljačka. Vlada nas je očito sve preveslala i prodala ugarskim vladarima.

Gledala sam na MOL-ovim stranicama nigdje jos nista sluzbeno,nema nista ni na zse,tek toliko da se nebi netko zaletio i kupovao sutra na 2xxx kn.

kolegice sutra se čisti daleko iznad 2000kn, bitno je biti prvi [lol] a posljedice stižu kasnije

heh istina, ja imam 11 komada siće i bijede ali prodat ću to sutra za 2500-2600. 10 tisuća kunića zarade ni kriv ni dužan, jednostavno sreća. [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

ne mogu vjerovati. jutros sam na vijest o ostajanju plinskog biznisa u INA-i ali i zelju mola da cijena plina ide gore, komentirao da je to logicno, kao i da bi bilo realno da mol otkupi jos par posto dionica. Zaista, to je normalno, ali da ce se to danas dogoditi, nisam ocekivao.

Ak dobro kužim radi se o 8% ine jer vlada valjda svoje ne misli prodavati. To izađe 800000×2800=2,240,000,000 Mirovinci se iskrcaju i kupe Ht od penzića. Jesam li to dobro shvatio ili…?

who dares, wins

Što mislite što će biti posle s ovom dionicom?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Bili kako bilo ina sutra ode u nebesa i onaj tko je kupovao po 1600-1700 dobro ce zaraditi.

hoce li privatne ponudi stvarni i biti sad je manje vazno.
cestitam valasnicima dionice INA

ŽELE VEĆINSKI UDJEL
MOL nudi malim dioničarima 2.800 kuna za otkup Ininih dionica
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – MOL grupa objavila je ponudu za otkup Ininih dionica od malih dioničara te kompanije i za dionicu nudi 2.800 kuna što je čak 62,4 posto više od trenutačne tržišne vrijednosti dionica koje su danas zaključile na 1.711 kuna.
Izjavio je to poslijepodne glasnogovornik MOL Grupe u Hrvatskoj Domokos Szollar potvrđujući kako je želja MOL-a da postane većinski vlasnik Ine.

Mali dioničari, tvrde u MOL-u, imaju osam posto Ininih dionica, a ta mađarska naftna kompanija želi postati većinski vlasnik Ine (ZSE:INA-R-A). No, u MOL-u tvrde da, otkupe li svih osam posto dionica, to ni na koji način neće poremetiti vlasničke odnose i vlasnička prava u Ini koja dijele Vlada i MOL kao najveći suvlasnici.

Vlada sada ima 44 posto dionica, a MOL 47 posto. U MOL-u kažu da su se odlučili ponuditi ovu cijenu dionica, koja je identična onoj iz 2008. godine, zato što mnogi mali dioničari tada nisu uspjeli prodati svoje dionice.

who dares, wins

New Report

Close