INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


danas i sutra bi morali ići up,jer je sutra zadnji dan 3. kvartala i na ta dan fond menageri dižu cijene dionica,da im portfelji bolje izgledaju.

E jadni li smo mi ako nam zbog toga burza raste !!!!!

AL SE TUCE PO ASKU….. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Donijela mi je više novaca ove godine već sve skupa koliko sam na burzi, spomenik ću joj dići-


Donijela mi je više novaca ove godine već sve skupa koliko sam na burzi, spomenik ću joj dići-

A ako ćemo uopće o kojoj dionici na našem tržištu govoriti kao potencijalno profitabilnoj u idućih godinu dana to je baš ova. Tim više što je najveći vlasnik strani vlasnik i uz to je napaljen na zaradu od ove dionice.



Donijela mi je više novaca ove godine već sve skupa koliko sam na burzi, spomenik ću joj dići-

A ako ćemo uopće o kojoj dionici na našem tržištu govoriti kao potencijalno profitabilnoj u idućih godinu dana to je baš ova. Tim više što je najveći vlasnik strani vlasnik i uz to je napaljen na zaradu od ove dionice.
[/quote]

slažem se,
uz to je slatki kolačić za rusko preuzimanje, zajedno s Molom ili bez Mola …

Rusi već naveliko pričaju o širenju na Jugo Istočnu Evropu, mislim da je to pitanje trenutka.
u tom slučaju cijena će teško biti ispod onoga što je MOL platio u drugoj turi

Samim tim je interesanta i svim ostalim stranim investitorima…sjetite se HTa prije par dana

Golemi porast profita MOL-a

MAĐARSKA NAFTNA KOMPANIJA MOL ostvarila je odlične poslovne rezultate tijekom drugog kvartala ove godine. Neto dobit kompanije u tom periodu iznosila je 950 milijuna dolara, što je čak 56 posto više od istog perioda lani. Ta vijest razveselit će sve MOL-ove dioničare, s obzirom na to da je kompanija proteklih devet mjeseci kontinuirano poslovala s gubitkom. Jedan od glavnih razloga takvog pozitivnog trenda u poslovanju bio je porast tečaja forinte u odnosu na dolar i euro, čime su smanjeni i vanjski dugovi kompanije.

who dares, wins

Pa to ti je Stara vijest …………..bože moj

Žilavi su Mađari.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,10,6,,178670.jl

kakav crni humor,
za nekih 6 mlrd madjari su kupili 22 posto ine, a samo plin u skladištu vrijedi 2 mlrd,
možda su zaboravili i na bengu u skladištima, na benziskim, u zip upaljačima,
malo nas onaj dr ivo oženio,

Izvori nafte presušuju već 2020. godine
Datum: 09.10.2009 22:41
Autor: Times
LONDON – Savjetodavno tijelo britanske vlade (UKERC) iznijelo je mračne prognoze, prema kojima se svjetska naftna proizvodnja približava kraju i to prije 2020. godine.
Prema ovoj prognozi vrijeme jeftine i lako dostupne nafte dio je prošlosti, a postoji ozbiljan rizik da će prije 2020. godine svjetska proizvodnja glavnog energetskog resursa biti završena. U UKERC-u navode da razlozi za to nisu rastući protekcionizam zemalja izvoznica nafte ili smanjenja investicija, nego iscrpljivanje glavnih izvora širom svijeta. Takođe su upozorili da eksploatacija nafte na postojećim nalazištima ima stopu pada od četiri odsto godišnje.
"Da bi se zadovoljila sadašnja potrošnja potrebno je ‘izmisliti’ čak tri miliona barela dnevno ili slikovitije rečeno, potrebno je svake tri godine izmisliti zemlju kao što je Saudijska Arabija", dodaje UKERC.

who dares, wins

kakvi glupaci koji su na državnom proračunu jedne kraljevine…..
stručnjaka sumnjivih kvaliteta ima na sves strane….

Izgleda da je Ina dobro naplatila svoja ulaganja u Siriji – ako je točno ovo u tisku.
Za polovicu svog udjela skoro 200 milijuna eura – svaka čast!

New Report

Close