INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Mislim da ste totalno u krivu, u svemu što ste naveli.

mauricije:

kmet: ” Ali ako moramo biti cestni, ovaj IPO je na stetu hrvatskih gradana. ” IPO je najmanje na štetu hrv. državljanja

Ja ne vidim ekonomsku logiku prodati dionicu po 1690 kuna, ako imate potraznju po 1900 kuna. Logika ovdje je samo politicki populisticka. Da li ministar bi prodao recimo svoj osobni stan za 1690 EUR/m2 ako mu nude 1900 EUR/m2? Lako je dobivati bodove prodajom tudem, a vlada to radi, a vi to ne vidite, ili necete, jer ste zainteresirana strana. Ali problem je da mediji ne upravljajo svoj posao i o tome uobce ne pisu. Koj ce nadoknaditi proracunu 210 kuna po dionici, odnosno nekoliko stotina miliuna kuna. Vlada ih daje nama koji smo kupili dionice, oko 40.000 ljudi, a ih uzima od svih ostalih 4,5 miliuna drzavljana. Nisam jos video sa vase strane kontra argumente, samo neprihvacenje moj stav?
[/quote]

inače…skoro svi će ti reći: “koga boli k…. za 4 miliona koja nisu upisali zato jer svi pričaju da je pljačka,jer je na komentarima članaka na jutarnjem i večernjem najviše financ.analitičara i pametnjakovića i zato jer će nas vlada odrati.”treba misliti svojom glavom.ni nama nije bilo svejedno ali smo se upustili u rizik.ovo nema veze s burzom.ovo je bila čista politika i to je u kupnju trebalo ukalkulirati.
btw. smatram da je pri 1900 kn ova dionica trenutno mnogo povoljnija od 80% dionica na tržištu.

...pig slayer...

Da li mi netko može ovo objasniti? Radi se o tekstu iz manager (vecernji list) tiskano izdanje od autorice S. Mlinarević koja kaže sljedeće:

Datum je 29.11.2006. godine, Inine dionice trebale bi od danas biti na tržištu i na prvoj provjeri tržišne vrijednosti.

Nadalje, vjerojatno će biti onih koji će testirati dionicu odmah u petak kada ona izlazi na svjetlo dana.

Ima dvije čudne konstatacije: od danas, znači radi se o srijedi (jučer što je nemoguće)?? i u petak??

Zar prvi dan trgovanja nije u ponedjeljak 04.12.2006. godine?

Mislim da je prvi dan trgovanja 01.12. a to ti je petak tj. sutra…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Mislim da je prvi dan trgovanja 01.12. a to ti je petak tj. sutra…

ali ona spominje i srijedu, dosta je različitih datuma u tom tekstu, vjerujem da će netko s foruma znati dati točan odgovor, koliko se sjećam to bi ipak trebao biti ponedjeljak, jer netko je već prije spominjao petak, a onda je netko drugi rekao da je ponedjeljak taj dan
u petak ćemo svi biti registrirani korisnici u SDA a do ponedjeljka trebaju nam novce vratiti

i nikako dirati vlasničku poziciju ukoliko se želi dobiti jednu dionicu na deset njih, ne prebacivati na brokera ili na bračnog druga, obiteljskog člana, prijatelja, poznanika niti susjeda, apsolutno ne dirati

E to za srijedu ne znam……[smiley10]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ma pusti Snježanu, piše gluposti kao i inače.
Prošli tjedan je tvrdila da se dionice neće izlistati na LSE. Mogla je pročitati prospekt prije nego što bubne, nije bilo teoretske šanse za tako nešto jer bi to onda bila prijevara nas koji smo upisali dionice.

Službeno sutra oko 12:00 počinje trgovina.

Izvor. Teta sa ZSE

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ne znam to s početkom, čas je 1.12, čas 4.12…..
Već sam naišao na valjda 5 kontradiktornih informacija. Evo npr. ovdje stoji 4.12

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2006,11,10,privatizacija_ina,49869.jl


Ne znam to s početkom, čas je 1.12, čas 4.12….. Već sam naišao na valjda 5 kontradiktornih informacija. Evo npr. ovdje stoji 4.12 http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2006,11,10,privatizacija_ina,49869.jl

Ponavljam…:

Službeno sutra oko 12:00 počinje trgovina. Izvor. Teta sa ZSE

Ako ne vjeruješ nazovi ZSE…ne znam zašto ste se toga uhvatili tako jako,kao da je bitno da li ide sutra ili u ponedjeljak…ili su neki uzeli više nego što mogu plaćati kredit pa sutra žele prodati……
[smiley10][smiley9]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


[
mmstanic:

Službeno sutra oko 12:00 počinje trgovina. Izvor. Teta sa ZSE

Ako ne vjeruješ nazovi ZSE…ne znam zašto ste se toga uhvatili tako jako,kao da je bitno da li ide sutra ili u ponedjeljak…ili su neki uzeli više nego što mogu plaćati kredit pa sutra žele prodati……
[smiley10][smiley9]

Možda bi neki dokupili što prije, znam barem jednoga takvog. [smiley2]


Misliš da je 45000 građana dalo svoje ponude računajući na cijenu od 1900 kuna?

Svi smo se nadali da ce cijena biti sto povoljnija. Ali ako je potraznja dionica premasila ponudu, vlada nije smjela ici ispod maximuma od 1900 kuna. Ja ni sam video argumente zasto je vlada isla ispod cijene, kakve su ekonomske interese drzave da nekoliko stotina miljuna kuna prakticki uzme od 99% stanovnistva i ih podjeli ostalim 1% njih financiski najbolje stojecih ljudi, koji si mogu priustiti ulaganje i / ili spekuliranje dionicam? Ja sumnjam da cu ikada vidjeti kontra-argumente, odnosno ekonomske racunice. Htio sam samo dati primjer neekonomskog, populisticnog iskoristavanje proracunskog novca. Na zalost to nije jedini slucaj.


Službeno sutra oko 12:00 počinje trgovina.

Izvor. Teta sa ZSE


Tako je i službeno najavljeno iz vlade prije 2 tjedna. 1.12.2006.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close