INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U ini ima viška visokog kadra a djelatnika na BP u većini poslovnih centara čak i fali i to dosta, a ovo što alt333 piše, rekao bih da on nema više od 15godina kad priča takve gluposti!
Molim administratore da tavke postove ne odobravaju jer direktno vrijeđa te ljude koji rade na postajama!





u ini treba napraviti čistku,i poslati doma najmanje 50% djelatnika koji kradu firmu i državu..zapamtite ovo–nitko,ama baš nitko tko radi u ini nije nikada,ama baš nikada platio gorivo..barem je to slučaj u mome kraju..pa gospodo,što vozite dobra auta,mislim da će vam brzo doći kraj..neki dan me tip s ine pita–hoće li inine dionice porasti-a ja kažem-hoće,kad prestanete krasti…šta bi ti-i besplatno gorivo i dionicu na 4000,00..ne ne to ne ide tako,ne možeš i ovce i novce…

Ne pričaj gluposti.
[/quote]
kaj i tebi visi sekira nad glavom [lol] [lol] [lol]
[/quote]
Visi ne visi, nije bitno. Šljakam kao idiot više od 25 godina i onda mi netko kaže da nisam nikad platio gorivo, da sam lopov i takve gluposti. Da nije bilo INE, možda ne bi bilo ove zemlje, koliko je ona davala i koliko su je krali godinama. Inaće da slažem se da je u INI višak ljudi i to oko 40%, samo me zanima koga će otpustiti. Vjerojatno nas šljakere, a "papirojede" neće dirat. Bez brige imam ja kuda, ako zagusti, samo nije pošteno na taj način pisat o djelatncima INE.
[/quote]
pa sumnjam da netko misli na tebe već na samoprozvane menađere, direktore i zamjenike svih rukovodečih pozicija. tu se reže . ina je dobra priča al bit će još bolja i to je već sad vidljivo. nema prodaje a kupnja je uvijek diskretno tu

insider, jednostavno sam morao na ovo reagirat, jer me pogodilo kao djelatnika INE. Sada ne znam iz kojeg je kraja alt333 kada piše da nikada nitko iz INE ne plaća gorivo. Vjerojatno iz južnih ili iz druge države, jer od tamo ih je najviše u INI. Ne znam možda je to i istina što on priča, ali onda postoje imena, prezimena, brojevi reg. pločica. Ja bi to odmah prijavio. Toliko o ovom.

Ekipa na benziskima ne krade. Ne može… Da i krade to bi bio najmanji problem. Imao je tamo ko krasti i to ne po par stotina kuna dnevno.

Zašto je INA tu di je sve ste nebrojeno puta napisali. Al meni je najjače da za svaki gubitak su krive tečajne razlike. Ko da je Ina mjenjačnica…

Mađari će napraviti reda, to sigurno. Podobni i nekopetentni će letit. Nisu bezveze iskrcali skoro miljardu eura u rujnu i prije pola miljarde dolara da bi dopustili da sa najodgovornijih mjesta firmu uništavaju partijski ljudi. Partije će i dalje biti ali ni blizu ko sada.

Kažu pametni ma šta će MOL napraviti, i dosada su tamo gazde a nisu napravili ništa. Pa nisu bedasti, da je Ina bolje poslovala morali bi je malo skuplje platiti…

Mislim da za ovu dionicu nema zime. Al ćemo se načakat. Kao i za sve drugo uostalom [wink]

Nadalje, genijalci iz Ine nas uvjeravaju o nekakvom gubitku od više od miljardu kuna ostvarenom u plinskom dijelu poslovanja. U stvarnosti se radi o propuštenoj zaradi.

Naime od cca 3 miljarde kubika plina koje Hrvatska troši, Ina iz svoje proizvodnje namiruje cca 2 miljarde, ostatak se kupuje od Gazproma po cijenama na svjetskom tržištu plina, koje se određuju prema cijeni nafte u zadnjih mislim 9 mjeseci.
Ina je do sada imala obvezu HEP-u industriji i kućanstvima plin prodavati po reguliranim cijenama koje su bile za cca 30% ak posto manje od tržišnih. Dakle ako je realna cijena plina npr. 1,50 kn po metru kubnom a Ina je prodavala po recimo 1.05 znači da je prihod od prodaje vlastitog plina bio cca 2.1 miljarda kuna. Pošto su troškovi proizvodnje plina uglavno kikiriki, ovaj je iznos sasvim dovoljan da pokrije gubitak na uvozu i da se sasvim msolidno zaradi…

Napominjem da su brojke o cijenama plina koje sam iznio samo otprilke točne, ukoliko ima netko upućeniji neka me ispravi, al to je otprilike to.

Naravno da dolaskom MOLA nema više govora o financiranju potrošača , i industrije i kućanstava, već će Mađari to stavljati u svoju kesu.

Sada taj dio biznisa ide u posebnu firmu u državnom vlasništvu, država će sada to natovariti na svoja leđa. Ali samo do 2011 ili 2012, jer regulativa EU-a ne dopušta industriji, povlaštenu, državno subvencioniranu, kupovinu energenata, dampinga radi. Samo ne znam kako će to se to odraziti na poslovanje mnogih firmi koje kotiraju i na burzi, recimo PTKM R-A, negdje sam pročitao da troši 700 miliona metara kubnih godišnje. Ako 700 milona pomnožimo sa 45 lipa sa početka priče, dobijemo 315 milona kuna, krasan teret za buduću bilancu Petrokemije [huh]

Kupnja Cijena

1104 1.360,00
10 1.352,00
7 1.351,00
100 1.350,00
8 1.340,00
5 1.331,00
17 1.330,23
65 1.330,01
7 1.330,00
31 1.311,09
Cijena Prodaja

1.415,05 7
1.423,00 5
1.423,46 6
1.425,00 3
1.426,00 12
1.436,00 22
1.439,99 16
1.440,00 1
1.440,50 7
1.449,90 2

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

malo se kupnja pojačala [lol] [lol]

i nista se e pise na njoj

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

bez riječi su kolko dobra firma

10 dana nitko ništa ne piše ovdje?!?
nema se šta,a dionica raste?!?


-…Biti ću vrlo zahvalan ukoliko se i ostali priključe raspravi pa da svi zajedno nešto naučimo.

INA – Čini se da je kraj korekciji na INI. Probijanje prema gore linije sekundarnog down-trenda, zaokretanje MACD linije i izlazak RSI indeksa iz preprodanog područja dobri su pokazatelji za kupnju INA-e.

Da, s obzirom de se 1.300kn po dionici pokazala kao značajna S/R zona za INU, da je nedavno ta razina testirana, te da se pokazala kao dobar support, slažem se da izgleda kao da se pad INE stabilizirao i da ju čekaju "bolja vremena".

Međutim, bio bih oprezan u pogledu tumačenja tehničkih signala kao signala za kupnju jer većina oscilatora (indikatora koji ukazuju na precijenjenost/skupoću dionice) ukazuje na to da je INA, kratkoročno gledano, nije više "jeftina".

Na slici u prilogu vidi se kretanje dva oscilatora, a lijevo od njih tumačenje koje je slično i za sve ostale indikatore iz te skupine. Također, prikazani su i Bollinger Band-ovi koji se tijekom perioda konsolidacije, u kojem je ina trenutno, mogu tumačiti tako da što je cijena bliža gornjem band-u, to je veća šansa za prestanak rasta cijene, pa čak i pad.

Izvor: http://www.investa.hr

Predsjednica Vlade Republike Hrvatske Jadranka Kosor susrela se jučer u Banskim dvorima s Juergenom Grossmanom, predsjednikom Uprave RWE-a.
RWE surađuje i s INOM i CROSCOM u Egiptu, sudjeluju u LNG terminalu……
Ima li tu možda razgovora i o prodaji Ininih koncesija?

New Report

Close