INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nisu bezveze rekli 1900 kn.

Do jučer im je target cijena bila 950. Kako se osjećaju oni koji su po toj preporuci prodavali na 1000 a sada bi po preporuci od istih trebali kupiti na 1500…

Povijest pokazuje da je većina analitičara na vrhovima bullish a na dnima (množina od dno 🙂 ) bearish. Malo ih je koji razumiju tržište a imam dojam da ovi iz RBA nisu među njima

[/quote]

ja sam mislio da su to lopovi, al sad sam sve više sklon pomisliti da su jednostavno…budale.

I'LL BE BACK




Nisu bezveze rekli 1900 kn.

Do jučer im je target cijena bila 950. Kako se osjećaju oni koji su po toj preporuci prodavali na 1000 a sada bi po preporuci od istih trebali kupiti na 1500…

Povijest pokazuje da je većina analitičara na vrhovima bullish a na dnima (množina od dno 🙂 ) bearish. Malo ih je koji razumiju tržište a imam dojam da ovi iz RBA nisu među njima

[/quote]

ja sam mislio da su to lopovi, al sad sam sve više sklon pomisliti da su jednostavno…budale.
[/quote]
Još kad vidim da se i ovaj blesavi Stojić javlja onda je to stvarno čisti druk.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Da li je Tigrus analitičar u RBA, jer je pred kojih mjesec dana crtao šalice do 2000. [sealed]

Mislim se bi li kupio ovu čađaru, ima mali problemčić što ne znam koliko će trebati vremena da se ispeglaju minusi što ih je Dragičević nabildao.[undecid]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Raiffeisen: Dionicama Ine oznaka "kupiti", ciljana cijena 1900 kuna
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Iako su posljednjih tjedana oko nje samo loše vijesti, dionice Ine danas su dobile potporu u idu preporuke analitičara Raiffeisen Zentrallbanke.

Naime, analitičari RZB-a poboljšali su preporuku za dionice Ine, iz "prodati" u "kupiti". Ciljanu cijenu dionice promijenili su iz 950 kuna u 1.900 kuna, unatoč malom free-floatu dionica. Obzirom na današnju burzovnu cijenu od 1476 kuna, rečena preporuka znači potencijal od 28,7 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/rba-ciljana-cijena-ine-1900-kuna%2c-preporuka—kupiti!,48022.html

Rađe bi trgovao po preporuci dobivenoj od majmuna koji baca pikado strelice na listu dionica nego od ovakvih analitičara

rekli su 1950 jer citaju forum i temu TA.
[lol]


Da li je Tigrus analitičar u RBA, jer je pred kojih mjesec dana crtao šalice do 2000. [sealed]

Mislim se bi li kupio ovu čađaru, ima mali problemčić što ne znam koliko će trebati vremena da se ispeglaju minusi što ih je Dragičević nabildao.[undecid]

…pa neće cijena čekat dok se ne ispeglaju minusi…

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379





Nisu bezveze rekli 1900 kn.

Do jučer im je target cijena bila 950. Kako se osjećaju oni koji su po toj preporuci prodavali na 1000 a sada bi po preporuci od istih trebali kupiti na 1500…

Povijest pokazuje da je većina analitičara na vrhovima bullish a na dnima (množina od dno 🙂 ) bearish. Malo ih je koji razumiju tržište a imam dojam da ovi iz RBA nisu među njima

[/quote]

ja sam mislio da su to lopovi, al sad sam sve više sklon pomisliti da su jednostavno…budale.
[/quote]
Još kad vidim da se i ovaj blesavi Stojić javlja onda je to stvarno čisti druk.
[/quote]
Puno sam ljepsi od njega.
I nemam govorni problem

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kada raste cijena barela nafte onda raste i dobit naftnih kompanija. Istina ne svih jednako. Pretpostavimo da INA sada ima u rezervarima "puno" nafte po nabavnoj cijeni 3x dolara za barel, kao što je u vrijeme niže cijene nafte imala zalihe od 1xx dolara za barel i stvarala ogromne gubitke. Podsjetimo se da INA crpi dio nafte u HR kao i na bušotinama nad kojim ima koncesiju. Tu se sada dobit znatno povečava. Pričekajmo izvješće za 2Q. A to će biti samo pokazatelj smjera.


Kada raste cijena barela nafte onda raste i dobit naftnih kompanija. Istina ne svih jednako. Pretpostavimo da INA sada ima u rezervarima "puno" nafte po nabavnoj cijeni 3x dolara za barel, kao što je u vrijeme niže cijene nafte imala zalihe od 1xx dolara za barel i stvarala ogromne gubitke. Podsjetimo se da INA crpi dio nafte u HR kao i na bušotinama nad kojim ima koncesiju. Tu se sada dobit znatno povečava. Pričekajmo izvješće za 2Q. A to će biti samo pokazatelj smjera.

I meni se cini da ce izvjesce Q2 bit puno bolje [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

@tigrus NE, rekli su 1950 jer im je to ciljana cijena. Zna se što je ciljana cijena ili cijena za prodaju. Kad vide da Ina ipak više nije toliko likvidna dionica, opet će se rušiti cijena jer bi oni izašli, a nisu jedini koji su kupili jeftino a htjeli prodati što skuplje.

Sadašnjom situacijom smatram da je cijena precijena.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Tko je INA dionice ostavio u svom portfelju nakon ponude MOL-a o preuzimanju mora da računa na duži
rok i očekuje više od ponuđenih 2800 kn. Osobno sam zadržao jednu trećinu dionica, a na prodaju 2/3 sam se odlučio u trenutku kada je BF prihvatio ponudu MOL-a i u tom trenutku više nisam bio siguran da li će MOL preći 50% udjela. U tom slučaju je ovih 2800 kn super cijena. ovako dugoročno ( a možda i kratkoročno ) ova dionica vrijedi više od 2800 kn. Ne zbog dobre organizacije INA, benzinskih stanica, …… već zbog strateških razloga. O njima sam pisao u nekim prijašnjim postovima.

moj dečko vozi hummera i koliko daje za benzin, nema zime za INU [wink]

Gazpromu ponuđen dio Petrola

Ruski energetski div Gazprom je potvrdio da je dobio ponudu za kupovinu vlasničkog udjela u slovenskom Petrolu.

Predsjednik Uprave ruskog Gazproma, Aleksej Miler je, za rusku novinsku agenciju Interfaks, potvrdio kako je Gazprom, prije nekoliko dana, dobio ponudu za kupovinu vlasničkog udjela u slovenskom Petrolu, no još se uvijek ne zna tko taj udio želi prodati Gazpromu, kao ni o kolikom udjelu se radi, prenosi Bankamagazin.

U slovenskim medijima se već postavlja pitanje da li taj udio u Petrolu, na prodaju, nudi Istrabenz, koji se "na želju vlasnika želi riješiti dionica Petrola". Trenutno Istrabenz ima u Petrolu samo oko 4 posto vlasništva, jer mu je preostalih više od 6 posto uzela Nova Ljubljanska banka, zbog toga što joj Istrabenz nije plaćao svoje obaveze.

Druga špekulacija je da se radi o prodaji 25 posto Petrola, odnosno o "vezanoj trgovini" zbog plinovoda Južni tok u Sloveniji. Slovenski ministar gospodarstva, koji je nedavno bio u Petrogradu, za slovensku državnu televiziju je izjavio da ne zna ništa o toj ponudi, niti da je o Petrolu uopće i razgovarao sa Aleksejem Milerom tijekom svoje posjete, dodavši da slovenski državni fondovi ne prodaju i ne namjeravaju prodati svoje udjele u Petrolu.

who dares, wins

New Report

Close