INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisu bezveze rekli 1900 kn.
Ovo sa plinom nije spacka i tu Ina jako puno dobija.
Samo sto se nezna na cemu ce se prebiti taj dio koji uvaljuje Vladi.
Ima zanimljivih clanaka.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Ciljanu cijenu dionice promijenili su iz 950 kuna u 1.900 kuna…

Samo su pomnožili sa 2, majstori znaju kako se analizira [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Dakle sljedeća, nadam se uskoro, je 3.800,00!!!


Nisu bezveze rekli 1900 kn.

Do jučer im je target cijena bila 950. Kako se osjećaju oni koji su po toj preporuci prodavali na 1000 a sada bi po preporuci od istih trebali kupiti na 1500…

Povijest pokazuje da je većina analitičara na vrhovima bullish a na dnima (množina od dno 🙂 ) bearish. Malo ih je koji razumiju tržište a imam dojam da ovi iz RBA nisu među njima

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Klasičan slučaj Soldo!
Nije valjo Mamiću za 100 tisuća eura po sezoni ali valja FC Kolnu za 1,5 – 2,0 milijuna eura po sezoni!
Velika većina analitičara nema pojma ni gdje je HR a kamoli što je INA i zašto je tako važna za energetsku sliku Europe.

Kad se mirovinac od RBA ugura u Top 10 onda će mo ih shvatiti za ozbiljno.
Samo što bi onda moglo biti kasno.

who dares, wins

MA da sve to stoji.
Ali cisto sumnjam da su Madjari bili toliko glupi pa su dali cistog casha (ne share exchange) vec cistog casha 2800 po dionici.
Vec je onda recisija duboko zakucala na vrata i vec se znalo da nafta ide dole…

Jedan od dealova je da Vlada preuzme plinski dio i da vlada uvozi od rusa po 5 a prodaje po 3 kn (ili koje vec brojke idu).

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


MA da sve to stoji.
Ali cisto sumnjam da su Madjari bili toliko glupi pa su dali cistog casha (ne share exchange) vec cistog casha 2800 po dionici.
Vec je onda recisija duboko zakucala na vrata i vec se znalo da nafta ide dole…
Jedan od dealova je da Vlada preuzme plinski dio i da vlada uvozi od rusa po 5 a prodaje po 3 kn (ili koje vec brojke idu).

Ne znači da su glupi, nego da su jednostavno pogrješili kao i 101 M&A dosad…
Daimler-Chrysler,
Time Warner – AOL,
čokolada s grožđicama [bye]

Šta bilo da bilo ali Mađari ne mogu i da hoće biti gore gazde od ovih naših majstora.
U to sam duboko uvjeren. A iduću zimu ne ma nekih velikih prepreka da se polako ne počnu dokidati
socijalne cijene plina. Vidim koliko ljudi operira sa motorkama po šumi i sve mi je jasno.
Ko u onom vicu sa Manituom, Indijancima i vračom. Zima će biti oštra. [lol]

who dares, wins

VREĆA BEZ DNA
Koliko su spržili Dragičević i Ina? Pa, mogli biste, recimo, kupiti Atlantsku plovidbu…
Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu
http://www.seebiz.eu/hr/komentari/sinisa-malus/koliko-su-sprzili-dragicevic-i-ina%3f-pa%2c-mogli-biste%2c-recimo%2c-kupiti-atlantsku-plovidbu…,47753.html
KOMENTAR – Prije nekoliko tjedana sudjelovao sam kroz nekoliko snimljenih izjava u emisiji Radija 101 koja se bavila Inom i razlozima njezina lošeg poslovanja.
I tu, gle čuda, bio sam čak među optimističnijima, za razliku od recimo Davora Šterna ili Slavka Linića koji su, vjeorjatno i iz nekih razloga koji nemaju veze samo s aktualnim poslovanjem, dobrano poderali po upravi Ine na čelu s Tomislavom Dragičevićem.
Najsmješnije, točnije najtragičnije od svega jest što je taj "netko" upravo jučer ponovno predložen za člana Inine Uprave, dakle Mesićev pulen Tomislav Dragičević. Čovjek koji je Inu i doveo u situaciju u kojoj je danas, u situaciju gdje sam svojim očima prije dvije godine na jednoj konferenciji u Sloveniji vidio kako joj se ozbiljni analitičari naftnog biznisa rugaju, jer je, u usporedbi sa slovenskim Petrolom ili OMV-om, smiješno neefikasna u maloprodaji. A baš bi ta maloprodaja trebala biti udarna snaga kompanije koja desetljećima u Hrvatskoj nije imala ozbiljnije konkurencije.

Sad kad su se još neke kockice posložile pitam se nisam li stvarno bio preblag. Jer, ono što se posljednjih dana i tjedana događa s Inom obojano je isključivo negativnim tonovima. Recimo, jučerašnja izjava ministra financija Ivana Šukera o tome kako Ina duguje 1,2 milijarde kuna, što državi što tvrtkama u njezinom vlasništvu jedna je od onih kad se zapitate je li izvor informacija možda "fulao" koju nulu. Na žalost, nije fulao, Inine su obveze u visini vrijednosti iznadprosječno kvalitetne kompanije koja kotira na Zagrebačkoj burzi. Hm…180 milijuna eura?

Recimo, po današnjoj tržišnoj vrijednosti dionica na Zagrebačkoj burzi, možete kupiti gotovo 90 posto udjela Atlantske plovidbe, odnosno preuzeti tu kompaniju, za 1,4 milijarde kuna. Uz sve to, špijunske priče već 7-8 mjeseci govore o o totalnoj štednji u Ini, neki interni mailovi koji su procurili izazivali su salve smijeha jer se, između ostalog, preporučivalo da se što je više moguće potraživanja prebaci u iduću godine. Kompanija je nastavila samo one ugovore koji su započeti proteklih godina, ali uz ponovno pregovaranje o povoljnijim uvjetima. Od novih ulaganja u ovu će godinu uvrstiti samo ona koje joj nalaže zakonska ili pak poslovna hitnost. Troškovi marketinga srezani su na minimum, čak i sponzorstva nekih važnih sportskih natjecanja (recimo Svjetskog prvenstva u rukometu) ili klubova (da sad ne nabrajam imena, ima ih previse).

Neke kolege iz drugih medijskih kuća koji su imali bogate godišnje ugovore s Inom doživjeli su prije pola godine pravi šok kad su dobili obavijest da se marketinški budžet reže za 30 ili više posto. Pa se onda legitimno može postaviti pitanje, a gdje je utrošen taj novac? Možda je u tom kontekstu znakovito današnje očitovanje MOL-a o tome da uskoro preuzimaju "punu odgovornost" za Inu. Između redaka su željeli reći kako se "netko" o njoj do sad baš i nije najbolje brinuo.

Najsmješnije, točnije najtragičnije od svega jest što je taj "netko" upravo jučer ponovno predložen za člana Inine Uprave, dakle Mesićev pulen Tomislav Dragičević. Čovjek koji je Inu i doveo u situaciju u kojoj je danas, u situaciju gdje sam svojim očima prije dvije godine na jednoj konferenciji u Sloveniji vidio kako joj se ozbiljni analitičari naftnog biznisa rugaju, jer je, u usporedbi sa slovenskim Petrolom ili OMV-om, smiješno neefikasna u maloprodaji. A baš bi ta maloprodaja trebala biti udarna snaga kompanije koja desetljećima u Hrvatskoj nije imala ozbiljnije konkurencije. Gubitak prošle godine i uprvom kvartalu ove između ostalog objašnjen je maglovitim komentarom o gubitku na tečajnim razlikama….za koje svat

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/rba-ciljana-cijena-ine-1900-kuna%2c-preporuka—kupiti!,48022.html

Ako to toliko vrijedi,pa zašto pobogu ne kupuju ti RBA-ovci [lol] Aha ,valjda iz humanitarnih razloga [tongue]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


čokolada s grožđicama [bye]

Ovo zadnje nije greška. Ti si loša osoba… [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/rba-ciljana-cijena-ine-1900-kuna%2c-preporuka—kupiti!,48022.html

Ako to toliko vrijedi,pa zašto pobogu ne kupuju ti RBA-ovci [lol] Aha ,valjda iz humanitarnih razloga [tongue]


Sad ce oni udarit po ponudi … odma u ponedjeljak. Ima da se prasi citav zse. Posteno su najavili nama malima da i mi dignemo koju kintu. Al ne dam se ja prevarit … ja kupujem tek iznad 2200-2300 !! [tongue]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

New Report

Close