INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@luzter1
kakav monopol, INA drži 50% hrvatskog tržišta.
Mislim da je tu jedan drugi moment vrlo bitan, a to je da je MOL "ranjen" a hijene vrebaju. Po mom lako se može dogoditi da MOL kako bi spasio svoju glavu proda svoj udio u INA-i, a obzirom na financijsku situaciju RH nije u mogućnosti iste odkupiti od MOL-a. Ovdje ne ciljam na OMV već na Ruse ili Arape. Bitan je plasman nafte. Znači vlasnici bušotina su trenutno najviše zainteresirani za preradu i distribuciju. Osobno takav razvoj mi se više sviđao i u vrijeme kada je počela privatizacija INA-e. Barem strateški.


@luzter1
kakav monopol, INA drži 50% hrvatskog tržišta.
Mislim da je tu jedan drugi moment vrlo bitan, a to je da je MOL "ranjen" a hijene vrebaju. Po mom lako se može dogoditi da MOL kako bi spasio svoju glavu proda svoj udio u INA-i, a obzirom na financijsku situaciju RH nije u mogućnosti iste odkupiti od MOL-a. Ovdje ne ciljam na OMV već na Ruse ili Arape. Bitan je plasman nafte. Znači vlasnici bušotina su trenutno najviše zainteresirani za preradu i distribuciju. Osobno takav razvoj mi se više sviđao i u vrijeme kada je počela privatizacija INA-e. Barem strateški.

1. 50 posto tržišta je jako puno
2. imaju najbolje lokacije koje su platili bagatelno
Recimo ako neznate područje oko Drave je potencijalno bogato naftom,tako kažu istraživanja
ali je MOL zaustavio sva daljnja ispitivanja jer oni crpe naftu sa Mađarske strane iz istog područja
to nije priča kazala čula nego od ljudi koji se time bave
INA sama po sebi je realno gledajući očajna
pa samo mali primjer…
pogledajte OMVove pumpe kad idete na more a pogledajte INIne…
U Brinju na A1 gajbama zatvore ulaz iz pumpe na wc pa zimi morate izaći van da bi došli to toaleta
očajni su
samo lokacije rade,jedna puma na Langovom u Zagrebuje zlatna
ali poslovanje im je užas…
gomilile gomile suvišnih ljudi,a novac razbacauju nemilice na gluposti
katastrofa managment

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

@luzer1
ma to su ti socijalistički (komunistički) mastadonti, u kojima se nezna ko pije ko plača. Birokracija. Pumpe katastrofa, a i puno drugog.
Najbolje lokacije je kupio Čermak, pa u prvom naletu prodao OMV, a u drugom MOL-u. Po logičnoj ko da više.
Izbor strateškog partnera. Politika ….Investicije stale.Rafinerije. U kojoj zemlji (zanemarimo Balkan) stranci drže 50% prodaje goriva?

Meni je dovoljan indikator da nafta ubrzano ide na 80 USD, a mislim da će je lobi napucati i preko prošlog ATH tek toliko da testiraju nove granice cijene i psihu svjetskog gospodarstva. Živi bili pa vidjeli. [bye]

Ovo bi moglo ubrzo gore

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Anonimno, 02.06.2009. u 08:10

INA sama po sebi je realno gledajući očajna
pa samo mali primjer…
pogledajte OMVove pumpe kad idete na more a pogledajte INIne…
U Brinju na A1 gajbama zatvore ulaz iz pumpe na wc pa zimi morate izaći van da bi došli to toaleta
očajni su
samo lokacije rade,jedna puma na Langovom u Zagrebuje zlatna
ali poslovanje im je užas…
gomilile gomile suvišnih ljudi,a novac razbacauju nemilice na gluposti
katastrofa managment

odgovor na gore
pa shvatite da se u ini nalaze lobiji koji su povezani s privatnim pumpama gdje svi imaju koristi od toga da je ina u stanju kakvom i trenutno je
i meni je neshvatljivo da sa 50% udjela u tržištu ina trgovina sjebe svu dobit ili nije čudno ?!?

mi smo ipak zemlja slučaj

Evo pedra koji je kriv za gubitke! Od sada ce sve bit puno bolje i profitabilnije [lol]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7267fc19-980f-4fd4-af6a-c6fdc1b6df1a&open=sec

HDZ smjenjuje Radoševića iz Plinacroa

Business.hr/Hina
03.06.2009 08:00

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Deca, dobre vijesti. Promjene u Top 10 u odnosu na jučer.
Erste skrb-bivši broj 10 si je piknul 1000 komada i prešao na 9. mjesto.
Hypo skrb si je kupil 50 komada zlu ne trebalo a bogme si je i PBZ skrb uzel 15 komada za po dvorištu.
Super,super

Gledam INU super se drzi u ovoj katastrofi na ZSE TK !
Cak se vidi i neki support na cca 1450.
Koja je njena tajna? [lol] [lol] [lol]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Nacional: Polančec hrvatski plin daruje Mađarima
http://www.nacional.hr/clanak/59342/polancec-hrvatski-plin-daruje-madarima

who dares, wins


Nacional: Polančec hrvatski plin daruje Mađarima
http://www.nacional.hr/clanak/59342/polancec-hrvatski-plin-daruje-madarima

Ej covjece… malo me toga moze jos iznervirati al ovoooooooooo !!!!!!!!!!
Umjesto da je INA kupila MOL i ostalo balkansko smece i postala lider u regiji i stup drzave za koji bi se svi mogli uhvatit (industrija, skole, faxovi) kad zapuse …………. Oni su kupili nas, uvalili nam trojanske kredite a mi sada prodajemo ispod cijene vlastita rudna bogatstva MAdjarima ankon sta smo vec poklonili veliki dio Talijanima …. hebote dokle ce to tako xz$%@^&*@ !!!!!!!!!
Pa ima li kakav zakon koji zabranjuje prodaju plina i nafte bez suglasnosti "naroda"?? Jel to sve legalno vlada moze sama odlucivat kako joj se sprdne ???
Zar zato sto su korumpirani nesposobnjakovici nabili dug – sad moramo DODATNO i ISPOD CIJENE prodavat rudna bogatstva a drzava nam je velicine malo vece opcine u Kini!!
Ovo je prestrasno sta su napravili od zemlje !!!!!!!!!!!!! [angry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Futuresi na 69,50 USD. Bit će sutra veselo. [bye]

New Report

Close