INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svakog jutra dođeš na posao i dočeka te 6 i pol miliona gubitka, a nakon vikenda duplo
težak je radni dan direktora Ine, a vikend prava muka.
Ugodan vikend, gospodine Direktore.


svakog jutra dođeš na posao i dočeka te 6 i pol miliona gubitka, a nakon vikenda duplo
težak je radni dan direktora Ine, a vikend prava muka.
Ugodan vikend, gospodine Direktore.

ili svake minute 4.413 kuna. Jedna mjesečna plaća, prosječna, skoro. A u tri mjeseca je 129.600 minuta (računato na 90 dana). Dakle, izgubljeno je 129.600 plaća radnika. Besramno, dakako.

Ova me je priča potaknula da se registrirama. Evo i zašto?

Kad gubitak INE prevedemo na shatljivi jezik, onda bi to izgledao, otprilike ovako. To je isto kao da netko pokuša zapaliti po jednu novčanicu od 50 kuna svake sekunde. I tako punih tri mjeseca. I po danu i po noći, radnim danom i preko vikenda. I još nebi bilo dovoljno vremena.

Normalnu čovjeku to nikako nebi pošlo za rukom. Prvo, jer bi ga odavno zaboljela ruka, i morao bi odustati od tog natjecanja. Ovisno o tome koliko bi uspio zapaliti tih novčanica, vjerojatno bi odavno završio u Vrapču.

Zato meni taj gubitak nikako nije shvatljiv.

Ja sam samo jedan priprost čovjek, koji je to pokušao shvatiti. I nije mi uspjelo.

ANKETA
Bloomberg: MOL će u prvom kvartalu izgubiti 308 milijuna dolara
Autor/izvor: SEEbiz
BUDIMPEŠTA – Najveća mađarska plinska i naftna kompanija MOL mogla bi zabilježiti treći uzastopni kvartalni gubitak zbog revalorizacije duga nakon slabljenja forinte.
Sedam analitičara koje je anketirao Bloomberg očekuje da će MOL izvijestiti o gubitku u iznosu od 65,4 milijardi forinti (308 milijuna dolara), u usporedbi s neto dobiti od 65 milijuna forinti u istom razdoblju godinu ranije

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/bloomberg-mol-ce-u-prvom-kvartalu-izgubiti-308-milijuna-dolara,45624.html

Bez obzira na tzv gubitak ima se love. Evo npr MOL kupuje plinska polja u Iraku. Jako dobar posao.
A i struktura dioničara postaje sve više arapskija. Ni to nije loše.

Hungary’s MOL buys stake in Iraqi oil co, becomes partner of OMV
Sunday, 17, May 2009 12:06:00 PM

Hungarian oil and gas group MOL has announced on Sunday that on 15 May 2009 it signed an agreement to acquire 10% stake in Pearl Petroleum Company Limited (Pearl) from the Crescent Petroleum and Dana Gas PJSC.

Pearl holds all of the companies’ legal rights in Khor Mor and Chemchemal gas-condensate fields in the Kurdistan Region of Iraq.

In exchange for a 10% ownership package of Pearl MOL paid 6,271,142 “A" series MOL shares, representing 6% of its current registered capital and as a result Crescent Petroleum and Dana Gas will each become 3% shareholders in MOL.

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?cCheck=1&k=1&i=17611

POTONUĆE
Katastrofa MOL-a: Neto gubitak prvog kvartala 601,5 milijuna dolara
Autor/izvor: SEEbiz
BUDIMPEŠTA – MOL je u prvom tromjesečju ostvario neto gubitak od 601,5 milijuna dolara (65 milijarde forinti) u usporedbi s dobiti od preko 300 milijuna dolara iz istog razdoblja prošle godine.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/katastrofa-mol-a-neto-gubitak-prvog-kvartala-601%2c5-milijuna-dolara,45695.html

da, da ne bi mađari plaćali 2800kn jer oni ipak znaju šta rade….. [lol]
eeeeeeeeeees naftne kompanije koje gube sepete love, pa šta to nije zabranjeno nekom povlejom UNa. [shocked]


POTONUĆE
Katastrofa MOL-a: Neto gubitak prvog kvartala 601,5 milijuna dolara
Autor/izvor: SEEbiz
BUDIMPEŠTA – MOL je u prvom tromjesečju ostvario neto gubitak od 601,5 milijuna dolara (65 milijarde forinti) u usporedbi s dobiti od preko 300 milijuna dolara iz istog razdoblja prošle godine.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/katastrofa-mol-a-neto-gubitak-prvog-kvartala-601%2c5-milijuna-dolara,45695.html

ANALYST VIEW – Morgan Stanley, Natixis up target price for Hungary’s MOL
Wednesday, 20, May 2009 10:38:00 AM

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?cCheck=1&k=1&i=17635

Dođem kod prijatelja i imam što vidit puno dizela na servisu. Kažem ja čudo kako dizeli dolaze 🙂 On se nasmješi i kaže a što misliš zašto 😉 Obožavam INU, kad oni kradu meni posao cvijeta 🙂 I istina je 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Birokracija buja – Vlada osniva još jedan ured

Mislim, jel dobit, jel gubitak koji drek?=???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Za zatvor

Nisi citirao jedan bitan dio članka:

Kapitalna ulaganja
Kapitalna ulaganja povećana su za 376 milijuna kuna na iznos od 984 milijun kuna (173 milijuna USD). Ulaganja u nematerijalnu imovinu manja su za 14% i iznose 32 milijuna kuna, a ulaganja u nekretnine, postrojenja i opremu iznose 952 milijuna kuna i povećana su za 67%, prvenstveno zbog većih ulaganja u razradne radove na projektima u Siriji i program modernizacije rafinerija, piše SEEbiz.

Prije ili kasnije će početi pomama za ostatkom relativno malog free floata Ine. Ako iz nekog razloga opet sruše cijenu na razine 1.000-1.200kn onda je to definitivno jedna od best buy dionica. Čak i pri ovoj cijeni je dugoročno vrlo dobra kupnja.

Ina i RWE: Drugo otkriće nafte u Egiptu
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Ina i njezin partner RWE Dea iz Njemačke objavile su drugo otkriće nafte na koncesiji East Yidma na području Zapadne pustinje u Egiptu (područje Alamein).

Bušotina Rizk-1 smatra se prvim naftnim otkrićem u području koje se proteže južno od naftnog pojasa Alamein- Razzak. Definirano je šest intervala donje krede (9100 – 13175 ft.). Dnevna proizvodnja iznosila je 460 BOPD s kvalitetom sirove nafte od 35° API. Poduzet će se daljnje aktivnosti glede adekvatne procjene ovog južnog sektora koncesije East Yidma.

Ovo je otkriće dopuna Ininog uspjeha u Egiptu koje će pružiti podršku planovima buduće razrade i istraživanja u Egiptu, priopćeno je iz kompanije.

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

Uh hebemu mediteransko trziste …

Ina opet znatno diže cijene benzina i eurodizela
Business.hr/Hina
25.05.2009 19:31

Maloprodajne cijene motornih benzina od ponoći će na Ininim benzinskim postajama, kako se neslužbeno doznaje, biti više za 4,1 do 4,3 posto, a od dizelskih goriva poskupjet će samo eurodizel i to za 1,2 posto.
Prema neslužbenim informacijama, na Ininim će se benzinskim postajama u idućih 15 dana eurosuper 95 prodavati po cijeni od 7,54 kune po litri, što je 4,1 posto, ili 30 lipa po litri više od dosadašnjih 7,24 kune po litri.
Nova cijena supera 95 bit će 7,39 kuna po litri, ili 4,2 posto više od dosadašnjih 7,09 kuna, dok će za 4,3 posto, na 7,60 kuna po litri (s dosadašnjih 7,29 kuna) poskupjeti super plus 98.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

New Report

Close