INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sad da smo face bi kupili natrag od mađara po iljadu kuna..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


sad da smo face bi kupili natrag od mađara po iljadu kuna..

Ovo što rade s INOM stvarno lakrdija, kako na plinskom biznisu su izgubili 300 milijuna Kn, a cijena plina je povećana za 20 posto, nadalje najveći potrošač od INE je Petrokemija koja ima ugovor prema kojem se PTKM definira po postojećem pa ima 70 posto veću cijenu nego prošle godine, a 100 posto nego prije 2 godine…. To je ta nelogičnost sve svali na plinski biznis a ti investiraj pa prikaži gubitak na plinu, a nije, i još si imao izvanprosječnu dobit prije 2 godine a cijene plina i nafte bile niske………… To što rade u bilanci se od INE sve vidi, ali treba znati čitati bilancu……. a ovo što novinari pišu to je za uskok…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kvartalna dobit OMV-a posrnula 91 posto
Smirite se malo jer ni konkurenciji ni je lako. Na kraju godine će se vidjeti kuda i kako.

who dares, wins




@insider
– otkud tebi podatak koliko ja INE imam? Ajde, ajde malo se smiri, iz tebe vrišti frustracija…
Apropos AZ-a, tvoje jučerašnje riječi: "očigledno ne razumiješ neke stvari i vrijeme će reć jel sam u krivu il ne a ovo može jedino dizat AZ a ne naftna polja al nema veze ide ina na 2000 kn jel tak"

Bok i ne brini, pa pun si para!


i onda sam kasnije napiso da nije AZ a ti čitaj malo kaj pišem. evo razloga za rast ine

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/ina-kvartalni-gubitak-cak-400-milijuna-kuna%3f,44746.html
[lol] [lol] pusa
[/quote]

"I onda je svizac…"… i šta onda malo pišeš da je AZ garant, pa nakon 20 min misliš sasvim suprotno? Daj, daj..

I nije lijepo doć na temu INE i veselit se lošim kvartalnim rezultatima.. a jbg, da, propuštene prilike bole…

frende moj ti imaš disleksiju zato brzo doktoru…to ti je ko prvo a ko drugo umjesto da si sretan kaj si dobio info da AZ ne kupuje ( inače AZ je mirov.fond – nisu inicijali neke osobe) ti sad tu pričaš neke gluposti o propuštenim prilikama… ina nije propuštena prilika već je bila rulet za one koje kupuju a to kaj si ti kupio prije 2 godine i nisi prodo po 2800 pa si moro/moraš čućit unutra e to je tvoj problem. ovo sa linkom je sam odgoovr na tvoje o naftnim poljima i dokaz da je odletila gore bez činjenica
al gle da skratim jalan sam na tvoju inu i aj me se okani

evo i dobrih vijesti

http://www.seebiz.eu/hr/analize/polancec-ina-i-hep-dobit-ce-kredite-do-kraja-mjeseca,44790.html


frende moj ti imaš disleksiju zato brzo doktoru…to ti je ko prvo a ko drugo umjesto da si sretan kaj si dobio info da AZ ne kupuje ( inače AZ je mirov.fond – nisu inicijali neke osobe) ti sad tu pričaš neke gluposti o propuštenim prilikama… ina nije propuštena prilika već je bila rulet za one koje kupuju a to kaj si ti kupio prije 2 godine i nisi prodo po 2800 pa si moro/moraš čućit unutra e to je tvoj problem. ovo sa linkom je sam odgoovr na tvoje o naftnim poljima i dokaz da je odletila gore bez činjenica
al gle da skratim jalan sam na tvoju inu i aj me se okani

Ti si baš insajder hbt, pa ti znaš da AZ nije osoba nego fond… [lol] .. pa ti znaš i kad sam ja kupio/prodao/čučio? [lol]
Ajde uživaj u vikendu, cijelo vrijeme si nabrijan i ratoboran, oladi malo…

hm, ajd da probamo ovako, loša ina, loše poslovanje, ne vrijedi prebijene pare kad bi bili dinari u opticaju, puno zaposlenih, velike otpremnine, pola vladajuće garniture unutra, high life, totalna koma od tvrtke, mađari je neće podići još za 10 godina, taman kad se ostatak svijeta preorijentira na druge izvore energije. E sad da vidim.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

@jedan-proš
puno toga u INA-i nevalja. Nabrajati nije potrebno jer bi puno toga izostavili. Malo me čudi inertnost MOL-a, pa se pitam da nije INA pre velik zalogaj za MOL?
MOL ima dovoljno vlastitih problema da se zaštiti od preuzimanja ( OMV, Rusi…), financijskih (OTP) i kako da još u takovim vremenima da prati INA-u (financijski). U Srednjoj Evropi je MOL ranjiviji od OMV-a, a to znači da će i dalje napadi za preuzimanje ići u smjeru MOL-a. Postoji jedna mogućnost da pod financijskim pritiskom MOL napusti INA-u, kako bi sebe zaštitio, a to će onda imati veze s cijenom dionice. Ovo zadnje najviše ovisi o trajanju krize (recesije) koja ima i velik utjecaj na energetski sektor i cijenu nafte.
Nažalost imaoci ove dionice nemogu u dogledno vrijeme računati s dividendom jer trebat će puno vremena da se pokriju gubici i krediti. Moja je trenutna procijena: držati. Oni koji vole trgovati na valovima: prodati. Ovo je moje mišljenje i nije nagovar na prodaju ili kupnju INA dionice.

Imala gubitak ili ne ovo je jos uvijek najveca tvrtka u Hrvatskoj [proud]

Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu


Imala gubitak ili ne ovo je jos uvijek najveca tvrtka u Hrvatskoj [proud]

Pa sad… ovisi kako gledaš, po čemu se gleda "veličine tvrtke"? 😀

Ako gledaš po kapitalu, INA nije najveća (recimo ZABA ima kapital i rezerve u iznosu od 13,2 mlrd, što je manje od 12 mlrd koje ima INA).

Ako gledaš po neto dobiti, INA naravno nije najveća ne samo ako gledamo dobit za prošlu godinu ili TTM koji su negativni, nego niti ako gledamo dobit prijašnjih godina…. prosječnu dobit zadnjih nekoliko godina… veći su ne samo HT, nego i ZABA i PBZ… a tu je negdje i Adris ako gledamo dužu skalu.

Ako gledamo pak neke one "socijalističke" mjere veličine firme poput broja zaposlenih, tada možemo vidjeti da niti po tome INA nije najveće tvrtka u Hrvatskoj… (recimo Agrokor ima više zaposlenih).

Jedina mjera po kojoj je INA najveća firma je "ukupni prihodi", oni su naime sada čini mi se nešto viši od onih koje ima Agrokor.

Dakle INA nije najveća firmi niti po jednoj osnovi (kapital i rezerve, dobit, broj zaposlenih…) osim možda po ukupnim prihodima gdje vodi mrtvu trku sa Agrokorom.

P.S. Ako gledamo među dioničkim društvima koja kotiraju na burzi, tada što tiče tržišne kapitalizacije INA sigurno nije najveća po aktualnim cijenama…. tu su Pliva, HT… tvrtke veće mcap nego je mcap od INA-e.

Rusi pojačavaju pritisak na Mađare
Datum: 08.05.2009 20:52
Autor: Vedomosti
MOSKVA – Najveća mađarska kompanija za distribuciju gasa "Emfesz" prodata je kompaniji "RosGas" sa sjedištem u Švajcarskoj, kazao je portparol "Emfesza" Igor Đaljaš, potvrdivši napise u ruskim medijima.
Potvrda te vijesti podstakla je spekulacije da ruski energetski gigant "Gazprom", za kojeg se vjeruje da stoji iza "RosGasa", tom akvizicijom nastoji da ojača pritisak na Mađare, a u konačnici i nad tržištem EU. Đaljaš nije ni potvrdio ni odbacio navode da je "RosGas" dio "Gazpromove" porodice poslovnica.
"Emfesz" je najveći igrač na mađarskom liberalizovanom tržištu gasa i kroz njegove kapacitete prolazi gotovo četvrtina ukupnog uvoza. Dosad je bio u vlasništvu ukrajinskog oligarha Dmitrija Firtaša, preko holding kompanije sa sjedištem na Kipru. Firtaš, takođe, posjeduje 45 odsto kompanije "RosUkrEnergo", takođe sa sjedištem u Švajcarskoj, koja je do januara gušila tranzit ruskog gasa kroz Ukrajinu prema Evropi. "Gazpom" ima u vlasništvu 50 odsto te kompanije. "Gazprom" je prestao snabdijevati "RosUkrEnergo" gasom tokom krize u januaru kada je rusko-ukrajinski spor u vezi s cijenom doveo do nestašice širom srednje Evrope.
"Emfesz" je krajem aprila objavio da će obustaviti uvoz gasa iz Ukrajine zbog promjene dobavljača. Njegov novi dobavljač postao je dotada nepoznati "RosGas".
Nakon krize u januaru ukrajinske vlasti uskratile su kompaniji "RosUkrEnergo" pristup 11 milijardi kubnih metara gasa uskladištenih u Ukrajini, za koje ona tvrdi da su njeno vlasništvo.

who dares, wins

New Report

Close