INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Objavljeno
6.3.2009 19:24:32
Vrijeme zadnje promjene
6.3.2009 19:24:32

MOL i Ina ulažu u Siriju stotine mil USD

Druga faza modernizacije Ininih rafinerija ostaje prioritet, a Mol će voditi vrlo konzervativnu politiku isplate dividende zbog posljedica globalne krize kao i kupnje dodatnih 22 posto Ine

Bankamagazin
Ispiši
Veličina slova: Smanji tekst Povečaj tekst

Izvršni direktor mađarskog Mola, Zsolt Hernadi izjavio je za Reuters da bi MOL zajedno s Inom mogao investirati u rafineriju plina u Siriji, što je ulaganje vrijedno nekoliko stotina milijuna dolara.

"Moguće je da će Ina u taj posao uvesti partnera, a jedan od potencijalnih partnera je Mol", izjavio je Hernadi za Reuters.

Herandi je naglasio da će se ulaganja u Inu, u kojoj Mađari imaju udio od 47 posto nastaviti, a druga faza modernizacije rafinerija ostaje prioritet.

Uprava Mola vodit će "vrlo konzervativnu" politiku isplate dividende zbog posljedica globalne krize, kao i kupnje dodatnih 22 posto Ine.

Nedavno je INA objavila prošlogodišnje poslovne rezultate u kojima stoji gubitak od 1,1 milijardu kuna.

Trenutno je cijena benzina u Austriji, Sloveniji i Hrvatskoj približno ista.
Debelo sam uvijeren da će pred turističku sezonu u Sloveniji cijena goriva biti cca. 10% niža. Znači cca. 1 milion automobila će tankati u SLO prije ulaska u HR i isto na povratku s odmora. Tome treba pridodati vozače iz HR ( pogotovo stanovništvo uz granicu ) + teretni promet koji tokom cijele godine kupuju gorivo u SLO čim nastane razlika u cijeni. Koliko na taj način HR gubi u državnom proračunu?
Tome treba pridodati: 1.) Koliko gubi INA? 2.) Koliko gubi gospodarstvo? 3.) Koliko gube prevozničke firme usljed manje konkurentnsti? Koliko je to manje novca u državnom proračunu /porezi, doprinosi, carine/?

Ako kopanija zabilježi gubitak jel onda isto daju dividendu ili mi moramo dati njima?

Hvala

Za šaku dijamanata !

Normalno da im moramo dati, kako oni daju nama tako i mi njima. Sudjelujemo u dobiti i u gubitku 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Normalno da im moramo dati, kako oni daju nama tako i mi njima. Sudjelujemo u dobiti i u gubitku 🙂

Da li ide paušal po dioničaru ili po dionici? Je li to dokap?

E onda bi se to zvalo pranje novca 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

mALO NOVOSTI ZA NAŠU INU

Ina i Eni u Jadran ulažu 300 mil. eura
10.03.2009.

U planu je postavljanje šest manjih platformi koje bi trebale biti naručene sredinom 2011. godine
Hrvatsko-talijanska tvrtka Inagip, koju su prije 12 godina osnovale Ina i Eni, mogla bi do 2013. godine postaviti šest novih plinskih platformi na sjevernom Jadranu. Za njihovo postavljanje povjerenstvo Ministarstva zaštite okoliša već je dalo zeleno svjetlo nakon uvida u studiju utjecaja na okoliš.

TO TE JA PITAM
[thumbsup]

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.


Ako kopanija zabilježi gubitak jel onda isto daju dividendu ili mi moramo dati njima?

Hvala

Presmiješno, hvala vam kolega. A što se tiče realnog svijeta, ako cijena nafte ide gore zar ne bi trebala i cijena dionice naše naftne kompanije? What’s up with that?

"Nature is always too strong for principle" - David Hume



Normalno da im moramo dati, kako oni daju nama tako i mi njima. Sudjelujemo u dobiti i u gubitku 🙂

Da li ide paušal po dioničaru ili po dionici? Je li to dokap?
[/quote]

Vidim da je ovo ozbiljno shvaćeno, pa moram odgovoriti da ne bi došlo do širenja zablude. Dakle, ako kompanija ima gubitak, NARAVNO da dioničari NE MORAJU platiti ništa! (Ne mogu vjerovati da ovo moram pisati). Dakle, nemojte se bojati, nećete ništa platiti. Valjda je ovo dovoljno jasno.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

🙂 Dovoljno je u google upisati Što je dionica? I naći će sve odgovore. Tako da.. Baš me zanimalo u kojem će smijeru razvijat rasprava 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

samo neka trejderi malo pojacaju trgovovanje ovdje….svima dobro…. [cool] az sam ovdje skuplja….ili brani cjenu [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


samo neka trejderi malo pojacaju trgovovanje ovdje….svima dobro…. [cool] az sam ovdje skuplja….ili brani cjenu [rolleyes]

Brani cjenu!!!!! Ina je sa svojim rezultatima skupa probajte malo izračunati za MOL i ostale koliko košataju pa će te vidjeti koliko košta INA.

Ljudi nemojte se ljutiti ja želim da Vam Ina skoči koliko treba ali…

New Report

Close