INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovo vrijeme je idealno da se proguraju ovakvi katastrofalni rezultati, a da nitko ne pita za uzroke. Nadam se da USKOK radi svoj posao i da će doći do rezultata. Uprava bi trebala letjeti i to po hitnom postupku, ne znam što se čeka? Ili su ovakvi rezultati normalni?

Ovakvi rezultati su sasvim normalni. Pa pogledajte recimo AIG ili Bank of Scotland. Ta ekipa štanca gubitke u jednoj godini koji su 10x veći od hrvatskog proračuna, pa ih država normalno sanira, niti ne pitajući kako su gubici nastali. To je ono što fascinira u cijeloj priči, što nitko ne postavlja obično pitanje – dobro menadžeri kako ste uspjeli 100 milijardi gubitka napraviti. Ili – Dragičeviću, kako si uspio 1 milijardu kn gubitka napraviti?

Pa nije to kikiriki
[/quote]

u bankarstvu je bila lakomost, a kod Dragičevića neznanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koji sah na INI … danas liparenje a onda up.
Zamislite da objave da je smijenjena uprava i srezana administracija u INI za 30% … pa bili bi na 2000 dok si reka kex

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Mertl: Adria LNG do kraja godine dobiva lokacijsku dozvolu
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – "Hrvatske kompanije se trebaju što prije dogovoriti kako bi mogli na vrijeme zapečatiti dogovor", rekao je Michael Mertl čelnik Adria LNG-a, govoreći o posebnim udjelima hrvatskih kompanija u projektu LNG terminala u Omišlju.

http://seebiz.eu/hr/analize/mertl-adria-lng-do-kraja-godine-dobiva-lokacijsku-dozvolu,38949.html

Da rezimiramo što INA, HT i ostale IPO dionice više padnu to je država u puta dva gorem položaju. Neka odluče što će? Kad se toni… Stil je važan čimbenik 🙂 A tek luksuz, mislim da bi trebalo kupiti tenka i maybaha, možda bude gore a možda bolje, ili ili 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Kaže Oliver "Jedan od mnogih… sudbino moja prokleta…" A ja kažem doviđenja INA, na dnu dna je prodajem. Nema tu više kruha, objavljujem bankrot, danas se sustavno riješavam INE, cilj mi je bio imati 500 dionica za crne dane, za mirovinu, ali vidim da su crni dani dakako prisutni i da se crni još više, znači sad je vrijeme za izaći i ne skupljati više. Odo ja u mirne vode studiranja. Kažu ljudi nikad nije kasno, bolje i faks pa politika nego robija, političara će se uvijek tražiti bez obzira jesi dobar ili ne. To je moja slijedeća investicija. A ako sam u pravu još uvijek ja stignem kroz 5 godina skupiti tih 500 dionica po nekim daleko nižim cijenama od ovih, što je i dalje dobra investicija. Eto danas ću napraviti armagedon na INI. Soraj te mi ljudi, ali… Pozdrav dragi forumaši, živi i veseli bili i za kraj pogledajte još temu 1e = 20 kn i datum teme. Bankrot sam ali sam najbolji analitičar kojeg je hrvatska država imala. Mah mah.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Kaže Oliver "Jedan od mnogih… sudbino moja prokleta…" A ja kažem doviđenja INA, na dnu dna je prodajem. Nema tu više kruha, objavljujem bankrot, danas se sustavno riješavam INE, cilj mi je bio imati 500 dionica za crne dane, za mirovinu, ali vidim da su crni dani dakako prisutni i da se crni još više, znači sad je vrijeme za izaći i ne skupljati više. Odo ja u mirne vode studiranja. Kažu ljudi nikad nije kasno, bolje i faks pa politika nego robija, političara će se uvijek tražiti bez obzira jesi dobar ili ne. To je moja slijedeća investicija. A ako sam u pravu još uvijek ja stignem kroz 5 godina skupiti tih 500 dionica po nekim daleko nižim cijenama od ovih, što je i dalje dobra investicija. Eto danas ću napraviti armagedon na INI. Soraj te mi ljudi, ali… Pozdrav dragi forumaši, živi i veseli bili i za kraj pogledajte još temu 1e = 20 kn i datum teme. Bankrot sam ali sam najbolji analitičar kojeg je hrvatska država imala. Mah mah.

Zašto 100%? Gdje je Armagedon na INI? Samo 49 dionica protrgovano do sad. Osim toga ako je cilj 500 dionica, ovo je odlična prilika za skupljanje. Word.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Ajde da te vidim, majstore…ako sprašiš tih 500 dionica danas na ask, sigurno ide u blokadu.

Pardon, mislio sam po bidu:)

pogled u bide

Kupnje: INA-R-A
Cijena Količina
970,00 480
961,00 2
934,01 2
902,02 10
900,01 1
900,00 5
850,00 16
821,00 17
50,01 100

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

INA više nije naftna kompanija, nego trgovačka kuća. Osnovna djelatnost istraživanje, prizvodnja i prerada nafte je zaboravljen slučaj. Samo trgovina.

Polančec: Povećati trošarine na naftne derivate i mobilnu telefoniju, a ne treba zazirati ni od povećanja PDV-a

06.03.2009 10:34

Prema mišljenju potpredsjednika Vlade Damira Polačeca rupa u proračunu je puno veća od 3 milijarde kuna te treba tražiti nove izvore prihoda, prenosi Večernji list.
Polančec je uvjeren kako će osimkresanja proračunskih rashoda, bit će nužno povećavati i proračunske prihode.

Iako Vlada još uvijek ne želi izaći s konkretnim podatkom o tome kolika je razlika između planiranih rashoda i realno ostvarivih prihoda, rupa je puno veća od 3 milijarde kuna, koliko se dosad mislilo da će nedostajati.

Polančec sumnja da će se proračun moći uravnotežiti bez da se potraže novi izvori prihoda te smatra kako treba bez oklijevanja povećati trošarine na naftne derivate, kao što su to učinili Slovenci, što bi državi do kraja godine donijeti oko milijardu kuna.

Polančec bi, također, uveo i trošarine na mobilnu telefoniju. Godišnje taj izvor može donijeti do 1,2 milijarde kuna, što znači da bi se u preostalih devet mjeseci moglo prikupiti oko 900 milijuna.

Polančec: Povećati trošarine na naftne derivate i mobilnu telefoniju, a ne treba zazirati ni od povećanja PDV-a"U vrijeme jedne od najvećih gospodarskih kriza, ni jedna mjera za povećanje prihoda ne bi smjela biti tabuizirana. To se odnosi na promjene u drugom mirovinskom stupu, ali i na povećanje stope PDV-a", kaže potpredsjednik Vlade.

Polačec također smatra kako građanima koji su u vrijeme uvođenja mirovinske reforme imali između 40 i 50 godina mora biti omogućena opcija povratka u samo prvi stup. Kad bi većina tih građana izabrala tu mogućnost, država bi jednokratno dobila oko 4 milijarde kuna, a od 2010. po 650 do 700 milijuna kuna godišnje.

Iako su mirovinski fondovi i banke žestoko reagirali na tu ideju, Polančec procjenjuje da će taj otpor splašnjavati jednostavno zbog toga što bi bez takve promjene pod udar opće krize mogla doći ukupna imovina temeljem uplata iz drugog stupa. No, ako ni te promjene ne budu dovoljne da se proračun uravnoteži Polančec je zaključio kako ne bi trebalo zazirati ni od povećanja stope PDV-a, tvrdi Polančec.

Nije istina da INA vise nije naftna kompanija. Itekako se ulaze u proizvodnju i istrazivanje. Pa pogledaj samo koliko se ulozilo i koliko ce se uloziti u modernizaciju rafinerija. Oko milijardu dolara. Inine rafinerije ce postati najmodernije u ovome dijelu Europe. Tu je i kupnja Energopetrola sto ce jos vise ucvrstiti poziciju na BIH trzistu. U planu je jace djelovanje i na Srpskom i Crno Gorskom trzistu. Uostalom sve ce se vidjeti,pred INOM je svjetla buducnost

New Report

Close