INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INA ima velikog problema! Zašto?
– netransparentno poslovanje ( ni djelatnici ne znaju što se događa )
– rukovodeći likovi, bitno samoodržanje prema tome nema naprijed ( ne takasaj!!! )
vrlo mutni poslovi oko Sirije i Egipta ( jedino što donosi lovicu )
nesposobni likovi koji kupuju naftu na svjetskom tržištu
– prodali i podjelili sva svoja skladišta nafte ( tankove- rezervoare: Osijek, Zagreb, Zlatar )

Meni je nešto bilo čudno, jednom sam plaćao na INI plin karticom, terminal je bio spor, onda je rekao djelatnik kako sada prvo svi računi idu u INU a onda tek u banku. O ćemu se tu radi? Neka statistika ili?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


INA ima velikog problema! Zašto?
– netransparentno poslovanje ( ni djelatnici ne znaju što se događa )
– rukovodeći likovi, bitno samoodržanje prema tome nema naprijed ( ne takasaj!!! )
vrlo mutni poslovi oko Sirije i Egipta ( jedino što donosi lovicu )
nesposobni likovi koji kupuju naftu na svjetskom tržištu
– prodali i podjelili sva svoja skladišta nafte ( tankove- rezervoare: Osijek, Zagreb, Zlatar )

Gle, ovo su prilično neuvjerljivi argumenti.
Prvo, misliš da Shell ili OMV ima sve čisto i transparentno? Nafta je mulj i blato, nema tu čistoće. Ili smatraš da je u zemljama poput Nigerije ili Iraka sve ide "po zakonu"? Daj se malo informiraj.

Rukovodeći likovi svugdje imaju za cilj samoodržanje i vlastiti probitak. Nije INA po tome posebna. Čak bi rekao, ima sličnosti sa raznim investicijskim bankama tamo preko bare.

Nesposobni likovi koji su kupovali naftu po $140 i napravili veliki gubitak su to činili jer je INA obvezna osigurati odgovarajuće zalihe nafte i sigurnu oskrbu, bez obzira na cijene. Lako je biti general poslije bitke.

Moja osnovna premisa je da INA konačno ima većinskog vlasnika kojem je cilj:
– napraviti što veću dobit
– isplatiti ju kroz dividendu
– to učiniti što brže

To do sada nije bio slučaj. Do sada su ciljevi bili:
– osigurati sigurnu opskrbu
– proširiti rezerve nafte
– držati cijene benzina umjerenim zbog socijalne politike
– držati cijene plina niskima i socijalne politike zbog strateških industrijskih potrošača (HEP, Petrokemija)

Ok, cilj broj jedan će ostati (država to zahtijeva). Cilj broj dva je normalan dugoročni cilj svake kompanije (ali uz procjenu troškova). Ali INA će od sada biti usmjerena primarno profitu. I zato sam ja opet u ovoj dionici.



INA ima velikog problema! Zašto?
– netransparentno poslovanje ( ni djelatnici ne znaju što se događa )
– rukovodeći likovi, bitno samoodržanje prema tome nema naprijed ( ne takasaj!!! )
vrlo mutni poslovi oko Sirije i Egipta ( jedino što donosi lovicu )
nesposobni likovi koji kupuju naftu na svjetskom tržištu
– prodali i podjelili sva svoja skladišta nafte ( tankove- rezervoare: Osijek, Zagreb, Zlatar )

Gle, ovo su prilično neuvjerljivi argumenti.
Prvo, misliš da Shell ili OMV ima sve čisto i transparentno? Nafta je mulj i blato, nema tu čistoće. Ili smatraš da je u zemljama poput Nigerije ili Iraka sve ide "po zakonu"? Daj se malo informiraj.

Rukovodeći likovi svugdje imaju za cilj samoodržanje i vlastiti probitak. Nije INA po tome posebna. Čak bi rekao, ima sličnosti sa raznim investicijskim bankama tamo preko bare.

Nesposobni likovi koji su kupovali naftu po $140 i napravili veliki gubitak su to činili jer je INA obvezna osigurati odgovarajuće zalihe nafte i sigurnu oskrbu, bez obzira na cijene. Lako je biti general poslije bitke.

Moja osnovna premisa je da INA konačno ima većinskog vlasnika kojem je cilj:
– napraviti što veću dobit
– isplatiti ju kroz dividendu
– to učiniti što brže

To do sada nije bio slučaj. Do sada su ciljevi bili:
– osigurati sigurnu opskrbu
– proširiti rezerve nafte
– držati cijene benzina umjerenim zbog socijalne politike
– držati cijene plina niskima i socijalne politike zbog strateških industrijskih potrošača (HEP, Petrokemija)

Ok, cilj broj jedan će ostati (država to zahtijeva). Cilj broj dva je normalan dugoročni cilj svake kompanije (ali uz procjenu troškova). Ali INA će od sada biti usmjerena primarno profitu. I zato sam ja opet u ovoj dionici.
[/quote]
Lijepo su ih mađari usosili pošto su oni vodili nabavu samo je pitanje jel bilo namjerno ili ne Zadatak za Uskok Čudi me da niko od medija ništa ne piše a i ne govori o tome Imaoci dionica trebaju zvat u INU i malo se raspitat a mogli bi dat prijavu na Uskok

al se slazu 500 stotice na kupnji….sve kupi……po 997 ,obrana?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Nakon ovakvog rezultata u najmanu ruku treba promijeniti kompletnu upravu. A i Polančec bi trebao samo tako odletjeti. Ovakav negativan rezultat je nevjerojatan.

Ako uprava ne bude smijena to znači da se netko jako obogatio na tom gubitku INE. To može biti samo Mol u sprezi sa Vladom RH. U svakom slučaju trebalo bi preispitati kompletno sve kupovine nafte po cijeni od 140$.

Inače nemam dionice Ine i ne komentiram, ali ovakav poslovni rezultat nisam mogao ne komentirati. iako smo plaćali strašno skupi benzin i diesel prošle godine Ina je usmjesto da ima dobit od 2 milijarde imala gubitak od milijade kuna. To znači da je netko zamračio 3 milijarde kuna od kojih pola pripada nama poreznim obveznicima, a pola mađarima.

Eo ga. Sve gotovo. Jel to bilo sve? [lol]

PS pratiti br.10 … orao zove soloka … orao zove sokola.. javi se …prijem

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

legenda..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

damdam

slažem se da je i vani sve netrasparentno, samo vani ima kontrole!!!!!!
i sada se vode istrage protiv 2-3 tisuće bankara!!!!!
a za naftu?
kada je Shell objavio rezerve i nakon 4-5 mjeseci se ustanovilo da su rezerve frizirane 30% dionica je roknula 20% na burzi. Menadžment je automatski bio smjenjen, protiv tadašnjeg predsjednika još uvjek se vodi postupaki i prijeti mu oduzimanje sve osobne imovine. Jedan mirovinski fond tužio je Shell za obmanu ulagaća radi netransparentnog poslovanja i gubitaka nastalih fondu te će isti biti nadoknađeni il iod Shella bilo od menadžmenta!!! Vrlo jednostavno po anglosaksonskom pravu!!!! Tamo 80% sporova ide i rješava se nagodbom koja je daleko jeftinija od parnice i nitko se ne buni!!! Tako je i sa kaznama koje opale regulatori tržišta i poslovanja!!!
no volio bih da mi netko objasni trgovanje kupnju nafte i cijene po "sredozemnom tržištu"????????????

Ovo vrijeme je idealno da se proguraju ovakvi katastrofalni rezultati, a da nitko ne pita za uzroke. Nadam se da USKOK radi svoj posao i da će doći do rezultata. Uprava bi trebala letjeti i to po hitnom postupku, ne znam što se čeka? Ili su ovakvi rezultati normalni?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ina napokon snižava cijene goriva!

"Gorivo će biti jeftinije u prosjeku od 1 do 8 posto. Litra eurosupera 95 stajat će 6,72 kune umjesto dosadašnjih 6,89, dok će super plus 98 sa 6,93 pasti na 6,76 kn. Super 95 sa dosadašnjih 6,74 ide na 6,57 kn.
Padaju i cijene dizelskog goriva. Tako će litra eurodizela sa 6,60 pasti na 6,34 kune, a dizela sa 6,46 na 6,16. Plavi dizel će umjesto dosadašnjih 3,54 pojeftiniti na 3,23 kune. Loživo ulje će umjesto 3,90 koštati 3,60 kuna, javlja Dnevnik.hr."

Mislim da je ovo izvrsna vijest za sve nas i za INA-u.
Jer ako su napravili milijardu gubitka dok su dizali cijene goriva,
onda je sasvim logično da će ostvariti milijardu dobiti spuštanjem cijene goriva.
[smiley]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Ovo vrijeme je idealno da se proguraju ovakvi katastrofalni rezultati, a da nitko ne pita za uzroke. Nadam se da USKOK radi svoj posao i da će doći do rezultata. Uprava bi trebala letjeti i to po hitnom postupku, ne znam što se čeka? Ili su ovakvi rezultati normalni?

Ovakvi rezultati su sasvim normalni. Pa pogledajte recimo AIG ili Bank of Scotland. Ta ekipa štanca gubitke u jednoj godini koji su 10x veći od hrvatskog proračuna, pa ih država normalno sanira, niti ne pitajući kako su gubici nastali. To je ono što fascinira u cijeloj priči, što nitko ne postavlja obično pitanje – dobro menadžeri kako ste uspjeli 100 milijardi gubitka napraviti. Ili – Dragičeviću, kako si uspio 1 milijardu kn gubitka napraviti?

Pa nije to kikiriki

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close