INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uspjeli izgubiti preko 2 milijarde kuna u 2 mjeseca.. svaka cast..koji idioti, da nisu kupovali naftu po 147 dolara?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


uspjeli izgubiti preko 2 milijarde kuna u 2 mjeseca.. svaka cast..koji idioti, da nisu kupovali naftu po 147 dolara?

…nažalost jesu…a nisu se dodatno osigurali posebnim ugovorima… [embarass]


uspjeli izgubiti preko 2 milijarde kuna u 2 mjeseca.. svaka cast..koji idioti, da nisu kupovali naftu po 147 dolara?

da izgubili,lako je izgubiti kad imaš i hoćeš,pa preko futuresa su mogli platiti što su htjeli i kome su htjeli i izgubiti koliko su htjeli


Polančec: Gubitak Ine je očekivan

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/polancec-gubitak-ine-je-ocekivan,38707.html

očekivana je i njegova ostavka,ali ne stiže
to što je on naveo kao razlog ne bi ni Dudek napravil prošle godine,a ne takvi stručnjaci,mi tako brzo zaboravimo taj Brodosplit,a on je svuda oko nas



uspjeli izgubiti preko 2 milijarde kuna u 2 mjeseca.. svaka cast..koji idioti, da nisu kupovali naftu po 147 dolara?

…nažalost jesu…a nisu se dodatno osigurali posebnim ugovorima… [embarass]
[/quote]
moroncine kakve svijet ne pamti..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/




uspjeli izgubiti preko 2 milijarde kuna u 2 mjeseca.. svaka cast..koji idioti, da nisu kupovali naftu po 147 dolara?

…nažalost jesu…a nisu se dodatno osigurali posebnim ugovorima… [embarass]
[/quote]
moroncine kakve svijet ne pamti..
[/quote]
Akademici i doktori [wink]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Ne znam što se svi čudite oko rezultata. Halo… pa stigao je novi gazda..Mađar. Pa neće valjda prikazivati dobit i vama isplaćivati dividendu. Prvo mora za sebe izvući par milijardi kuna, a onda što ostane za druge. [bye]

di je onaj pajac koji je vikao da ne prodajete INU?
[lol]

Probajmo ovako:
1.) trenutno kupuju na niskim razinama, a za očekivati je rast cijene nafte u 2009
znači tu je već pozitivna razlika za 2009
2.) više nema plinskog biznisa (gubitaš)
3.) očekujem restruktuiranje u INA-i ( što neznamo ili nećemo sami valjda će uspjeti MOL-u )
Iz gore navedenog očekujem pozitivan rezultat u 2009 koji će pokriti barem dio gubitaka u 2008.

eto im sad jeftine nafte kol’ko hoćeš – a nama prodaju benzin po skupim cijenama. još smo dobro i prošli, mogli su nam benzin po 15kn prodavat.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



uspjeli izgubiti preko 2 milijarde kuna u 2 mjeseca.. svaka cast..koji idioti, da nisu kupovali naftu po 147 dolara?

da izgubili,lako je izgubiti kad imaš i hoćeš,pa preko futuresa su mogli platiti što su htjeli i kome su htjeli i izgubiti koliko su htjeli
[/quote]
Ili koliko su morali… Domovinski rat, NATO, EU, tko zna što će nas još izreketarit, ali najbolji je Polančec mi nedamo INU bar dvije godine. Mi nju nećemo prodavati. Što mislimte da MOL ima nekim čudom novaca i da ponudi vladi za njen udio opet 2800 kn. Što mislite što bi bilo? Brzo su odigrali tu privatizaciju INE svaka m čast i još blokirali 27000 ljudi u RBA da ne mogu prodati. Kako je netko pokupio novce…

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Mene ovaj gubitak ne zabrinjava tako jako. Jer izdvajanje plinskog biznisa iz INAe ima daleko veći efekt: cca 2mlrd kuna gubitaka godišnje! Usporedite samo dugoročne ugovore o isporuci plina iz 2007-me. Radi se oko 4mlrd HRK prihoda godišpnje. Samo po kojim cijenama! INA kupuje plin po cca 2Kn/m3. A prodaje po 1,1Kn/m3. Uračunajte tu još operativne troškove itd.

A nakon izdvajanja obaveze nabave i distribucije plina, ina više neće morati kupovati po višim cijenama a prodavati po višim. A svoju proizvodnju plina će moći prodavati po tržišnim cijenama. Stoga će po mojoj procjeni već 2009-ta biti sigurno pozitivna (dobit oko 100kn po dionici), a 2010-ta će biti godina neviđene dobiti (200-300kn po dionici). Zato mi uz ovu cijenu i HT počinje djelovati skupo:)

New Report

Close