INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kak se ovo zove? insider non-trading?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Važna činjenica u čitavoj priči je da je Vlada decidirano rekla da od zamjene dionica s Molom nema ništa, za sada! To je prema analitičarima vrlo loše za Mol budući da Inu ne može konsolidirati u svojim izvješćima!
Dakle Mol bi trebao kupovati na burzi, pa me zato čudi da se sada trži po ovako niskim cijenama.

vlada je decidirano rekla [lol]
to za sada je odavno proslo.. osim toga, mozda MOL plati i u kesu ako vlada preuzm plinski gubitak.. onda bi INA mogla na 4 milijarde kuna dobiti i svi sretni (zasad)

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

29. siječanj 2009.| Marko Mršić
Budimpeštanska burza suspendirala trgovanje dionicama Mola

Budimpeštanska burza danas je priopćila da je suspendirala trgovanje dionicom Mola u razdoblju između 29. siječnja i 2. veljače na zahtjev navedene naftne grupacije.

U priopćenju se navodi da je Mol danas obavijestio Burzu kako planira izdati izvanrednu objavu koja bi mogla značajno utjecati na cijenu njegove dionice, te je zbog toga zatražio obustavu trgovanja, prenosi Reuters. Mađarski internetski portal Portfolio.hu piše kako nije poznat razlog prekida trgovanja dionicom Mola, no nagađa kako se najvjerojatnije radi o sklapanju novog dioničarskog ugovora između te kompanije i hrvatske Vlade ili izdvajanju plinskog poslovanja iz Ine od strane države.

I tko tu koga sad, i zašto?
JLZ?

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!

"Vlada je na sjednici dala suglasnost na ugovor o kupnji 100 postotnog poslovnog udjela u društvu Podzemno skladište plina između Ine i Plinacroa, kojim Plinacro kupuje od Ine podzemno skladište plina Okoli za 514 milijuna kuna.
Kupnja će se ostvariti kreditom za koji će država dati jamstvo. To je važan korak prema energetskoj neovisnosti Hrvatske, poručio je sa sjednice Vlade premijer Ivo Sanader. Ustvrdio je, da Vlada neće prodavati ili mijenjati dionice Ine, te da joj je cilj zadržati 44 posto vlasništva u naftnoj kompaniji
Vlada je potvrdila i važne izmjene dioničarskog ugovora između Ine i mađarskog Mola, te je odlučila osnovati tvrtku za trgovanje plinom u kojem će po 20 posto vlaničkog udjela imati država, HEP, Plinacro, Petrokemija i Gradska plinara Zagreb.
Europska komisija nije uvrstila izgradnju plinovoda Slavonski Brod-Mađarska u projekte koji će se u sljedeće dvije godine financirati iz neutrošenih sredstava europskog proračuna. Razlog je manjak novca i zato što projekt još nije dovoljno pripremljen, izjavio je glasnogovornik EK-a za energetiku Ferrand Tarradellas.
Taj projekt nije uključen u financijski paket od pet milijarda eura, iako je u početku bio razmatran kao jedan od zanimljivih projekata. Popis mogućih projekata bio je vrlo dug, a sredstva ograničena. Kriterij za izbor bila je razina pripremeljnosti projekta, a kad je riječ o plinskoj poveznici Hrvatske i Mađarske zasigurno treba učiniti još nekoliko koraka, primjerice, još nije dovršena studija izvedivosti, rekao je Tarradellas."

[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Croatia to sign new deal with Hungary’s MOL on INA

ZAGREB, Jan 29 (Reuters) – "Croatia will sign a new shareholders agreement with Hungary’s MOL MOLB.BU the management of oil concern INA INA.ZA, in which the Hungarian firm is the largest shareholder.
"The amended agreement should be signed tomorrow (Jan 30) at 1400 (1300 GMT), with the position of the chief executive now going to a representative of MOL," state news agency Hina reported after a government session.
MOL owns 47.15 percent of INA after buying a 22.15 percent stake in a public tender last September."

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Jedno kratko pitanje:
Tko je vlasnik Plinacro-a?????

Može li se INA konsolidirati u izvješćima MOL-a ako MOL nema više od 50% dionica?


Može li se INA konsolidirati u izvješćima MOL-a ako MOL nema više od 50% dionica?

U pravilu ne može ako nema većinu dionica.
Ali mislim da svejedno može ako ima kontrolu firme, npr preko većine glasova u Upravi

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Može li se INA konsolidirati u izvješćima MOL-a ako MOL nema više od 50% dionica?

U pravilu ne može ako nema većinu dionica.
Ali mislim da svejedno može ako ima kontrolu firme, npr preko većine glasova u Upravi

[/quote]

Ili Nadzornom odboru?




Može li se INA konsolidirati u izvješćima MOL-a ako MOL nema više od 50% dionica?

U pravilu ne može ako nema većinu dionica.
Ali mislim da svejedno može ako ima kontrolu firme, npr preko većine glasova u Upravi

[/quote]

Ili Nadzornom odboru?
[/quote]

Mislim da Nadzorni ne ulazi u to.
Samo Uprava jer jedino oni imaju kontrolu nad financijskim transakcijama i poslovanjem

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE





Može li se INA konsolidirati u izvješćima MOL-a ako MOL nema više od 50% dionica?

U pravilu ne može ako nema većinu dionica.
Ali mislim da svejedno može ako ima kontrolu firme, npr preko većine glasova u Upravi

[/quote]

Ili Nadzornom odboru?
[/quote]

Mislim da Nadzorni ne ulazi u to.
Samo Uprava jer jedino oni imaju kontrolu nad financijskim transakcijama i poslovanjem
[/quote]

Mislim da Mol ima većinu samo u Nadzornom.

New Report

Close