INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


A šta bi ovo trebalo značiti? http://www.poslovni.hr/103438.aspx

Ovo:http://www.poslovni.hr/103960.aspx

who dares, wins



Sama činjenica da uz skok od 10% nema ni jednog komentara je fascinantna!

kostolany je rekao–prije kraha,kao i prije euforije vlada velika tišina,pa neka tako i ostane,što više budemo šutili,to bolje za nas..drugim riječima,kolebljivi su prodali svoje dionice,i oni su trenutno u kešu…šutnja je zlato….
[/quote]

Da nisu možda prodali pametni?
Ako si zaljubljen u Inu,možda ne bi bilo loše prodati pa čekati niže?
Pogledaj kolike zalihe imaju.
Po kojim cijenama su kupovali naftu?
Kolika je cijena nafte danas?
Utjecaj na brojke u izvještajima ti je valjda jasan.
Razmisli.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !




Sama činjenica da uz skok od 10% nema ni jednog komentara je fascinantna!

kostolany je rekao–prije kraha,kao i prije euforije vlada velika tišina,pa neka tako i ostane,što više budemo šutili,to bolje za nas..drugim riječima,kolebljivi su prodali svoje dionice,i oni su trenutno u kešu…šutnja je zlato….
[/quote]

Da nisu možda prodali pametni?
Ako si zaljubljen u Inu,možda ne bi bilo loše prodati pa čekati niže?
Pogledaj kolike zalihe imaju.
Po kojim cijenama su kupovali naftu?
Kolika je cijena nafte danas?
Utjecaj na brojke u izvještajima ti je valjda jasan.
Razmisli.
[/quote]
daj molim te ti napiši po kolko su kupovali naftu..sigurno su se trpali na 130 dolara jel tak…gle kad mi netko počne pametovat usred krize i analizirat izvještaje kao i nabrajat -/+ počne mi se srat. da je nafta 500 dolara ina bi bila di je sad zato nemoj gluposti pisat. crobex kao i sve dionice zse su podlegle čistoj psihologiji. Sve dionice su đabe ali problem je kaj će bit još jeftinije. PS nemam inu i nisi napisao na dlkv da bu cigla poskupila

ZAGREB – Poslovodstvo INA-e održat će tradicionalnu božićno-novogodišnju konferenciju za novinare na kojoj će biti govora o poslovanju Ine u ovoj godini. (11,30 sati, Upravna zgrada INA-e, Av. Većeslava Holjevca 10).

– možda čujemo nešto novoga

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius





Sama činjenica da uz skok od 10% nema ni jednog komentara je fascinantna!

kostolany je rekao–prije kraha,kao i prije euforije vlada velika tišina,pa neka tako i ostane,što više budemo šutili,to bolje za nas..drugim riječima,kolebljivi su prodali svoje dionice,i oni su trenutno u kešu…šutnja je zlato….
[/quote]

Da nisu možda prodali pametni?
Ako si zaljubljen u Inu,možda ne bi bilo loše prodati pa čekati niže?
Pogledaj kolike zalihe imaju.
Po kojim cijenama su kupovali naftu?
Kolika je cijena nafte danas?
Utjecaj na brojke u izvještajima ti je valjda jasan.
Razmisli.
[/quote]
daj molim te ti napiši po kolko su kupovali naftu..sigurno su se trpali na 130 dolara jel tak…gle kad mi netko počne pametovat usred krize i analizirat izvještaje kao i nabrajat -/+ počne mi se srat. da je nafta 500 dolara ina bi bila di je sad zato nemoj gluposti pisat. crobex kao i sve dionice zse su podlegle čistoj psihologiji. Sve dionice su đabe ali problem je kaj će bit još jeftinije. PS nemam inu i nisi napisao na dlkv da bu cigla poskupila
[/quote]

Ovo je neznanje.
Imaš javno objavljeno da su kupovali od 120 dolara na više velike količine.
I kako će to utjecati na cijene po kojima sada prodaju?
Kolika je procijena EBITDA/trošak kamata?
Znaš li ti nešto o tome?
Prijetio realna opasnost prijevremene naplate kredita!

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

P.E. tebe opasno neki crnjaki "peru". Gledaj to sa pozicije da je OPEC smanjio proizvodnju za 70% i da su veliki igrači danas brutalno spustili cijenu kako bi se isto tako brutalno ukrcali. Rezultate ćemo vidjeti uskoro. [bye]

e pročito sam pe par tvojih postova i moram tu komentirat…kolko ti je para donjelo tvoje veliko znanje? tj kolki minus peglaš? ….vidiš postoji razlika između napisanog šta ti pročitaš i usmene predaje od dragičevića i ekipe kaj očigledno neko drugi zna….po 120 kupovano i ina nije imala zaliha već se na tim cijenama trpala…bravo majstore… gle suvišno je bilo šta komentirat već me sam zanima da li imaš ine

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Pogledaj kolike zalihe imaju.
Po kojim cijenama su kupovali naftu?
Kolika je cijena nafte danas?
Utjecaj na brojke u izvještajima ti je valjda jasan.
Razmisli.

Prema hrvatskim zakonima svaka kompanija koja se bavi distribucijom naftnih derivata mora u svakom trenutku imati točno određene rezerve derivata. Ako ti nije jasno pročitaj što o tom kažu HR zakoni i propisii usput prouči kako se planiraju i vode zalihe kako sirovina tako i gotovih proizvoda. Dakle nije samo INA u pitanju nego i svi ostali distributeri u HR.

A gdje su novci kada je nafta vrtoglavo rasla prema 150$, a u tankovima ona kupljena po 40-70$? A sve je to bilo u ovoj godini.


A gdje su novci kada je nafta vrtoglavo rasla prema 150$, a u tankovima ona kupljena po 40-70$? A sve je to bilo u ovoj godini.

Ovu od 150 si ti punio u rezervoar, a ovu od 40 su dobivali HEP, Petrokemija,……Ali pusti to kraju sada. Koji će benefiti biti za INU ako Arapi nastave i dalje povećavati svoj udio u MOL-u. Koja im je strategija? Ući na tržište energije srednje i istočne Europe. Definitivno je jasno da je OMV izgorio.

Ovo je neznanje.
Imaš javno objavljeno da su kupovali od 120 dolara na više velike količine.
I kako će to utjecati na cijene po kojima sada prodaju?
Kolika je procijena EBITDA/trošak kamata?
Znaš li ti nešto o tome?
Prijetio realna opasnost prijevremene naplate kredita!

Sve točno, sada te zalihe plaćane po 120ak usda vrijede 40ak ako dodamo pušing na tečajnim razlikama a krediti u USD koji je gadno skočio = BS tj bullshit od bilance je li.
Ali ovo zadnje mi jako smrdi, kako ćeš ti nekome prijevremeno naplatit kredit ako taj nema para. Moš mu povećat kamatu pošto je tvoj kapital kod njega postao rizičniji, daklem novinari ko novinari pričaju takozvane pizdarije…

A čini mi se da je INA u pregovorima s državom o prodaji Podzemnog plinskog skladišta Okoli za 150 MIL eura, pa bi ih to moglo malo vratiti

New Report

Close