INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MOL bacio oko na slovenski PETROL. Ako Mol preuzme Petrol ja mu dajem 2 paketa INA-R-A, a ako ne onda neka MOL meni da 2 paketa INA-R-A. 🙂

Dok u Londonu traje rasprodaja po 225$ (1.280 kn), kod nas netko marljivo skuplja s aska po prosječnoj cijeni od 1.480 kn.
Očekuju li neki igrači, a možda ih već i znaju, dobre rezultata u izvješću za 3Q i porast cijene, vidjet ćemo u ponedjeljak.



http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/polancec-dragiceviceve-izjave-o-plinu-nisu-bas-razumne,30157.html

Daj više objavite koliko INA plaća koncesije na crpljenje nafte i plina.
Da vidimo koliko država gubi zbog nerazumno niske cijene koncesija.
Također neka se vidi da INA kasni sa svim istražnim koncesijama; nije u stanju izhoditi ni suglasnosti za izvođenje istarživačkih radova u razumnom roku pa joj Vlada svojim odlukama mora produljivati rokove za daljnju godinu dana. Koliko država gubi zato što se ne iskorištavaju dokazani izvori energije. I koliko gubimo zato što ne znamo kolike su nam rezerve. Kakva je to Energetska strategija u kojoj se ne znaju vlastiti energetski potencijali u sferi nafte, plina,geotermalne energije…..?
[/quote]
vlada ne gubi nego dugorocno dobija, isto kao i svi mi..

inace, ja nisam znalac al me zanima gdje su to nase dokazane zalihe? dokazane ili vjerojatne zalihe?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

………."MOL is set to publish its 3Q earnings report next Tuesday and some of the analysts Portfolio.hu polled expect it to report a net loss for the 3Q period. We believe that due to the sharp decline in oil prices MOL’s figures may deliver a nasty surprise. Analysts’ consensus forecast showed a nearly 50% yr/yr decline on the EBITDA and operating profit rows and an even more dramatic fall in net profit. MOL’s net profit could slump to a level not seen for over five years. Half of the respondents projected loss on the bottom line, which is seen a consequence of several factors: – EU fine on "paraffin mafia": In Q3 MOL earmarked provisions on an EUR 23.7 m. – financials: the weakening of the forint could have caused serious losses on the revaluation of the company’s loan portfolio, which could have been exacerbated by the revaluation of the Magnolia and CEZ options. –
INA: INA is expected to report a negative performance, primarily due to inventory revaluation in the downstream division and losses incurred in the retail division. ………"




Ne treba zaboraviti da je MOL sada još jača (potentnija) kompanija jer posjeduje gotovo 50% posto INE.

Ne. Krivo si to shvatio. Ponovi gradivo. Dobronamjeran savjet.
A INA je puno potentnija firma od MOL-a budući da MOL ne posjeduje 50% INE!!

Čim Vlada stalno spominje veliko zadovoljstvo s MOL-om 100% ima neke druge opcije. Klasična pila naopako. Ako ti ne budeš susretljiv mi imamo druge opcije.
[/quote]

Svi znamo da MOL službeno ne posjeduje 50% INE, ali da li je to danas stvarno baš tako ?
Preko svojih igrača moguće da danas ima i više od 50% … i potrebno je samo sačekati istek od godinu dana od završetka javne ponude i tada to jednostavno prenijeti u SDA na sebe, zar ne ?
[/quote]

who dares, wins

Ova tema je puna onih koji su pametno prodali INU po 2800 kn, ako ste prodali, potrujte se na drugim "jeftinim" hr dionicama, pa da Vas više ne čitamo. Hvalisanje nitko ne voli, pogotovo ako nije bio u mogućnosti sudjelovati u hungaro ringu. U slučaju da ste zeru pametniji i uložili pare u banku, možda od prinosa kamata u najboljem slučaju zaradite kao sobarica i to sezonska. Eto koliko ste uspješni da sa kamatom ne možete ni plaću sobarice imati. Stoga hvalospjeve ostavite za negdje dalje i držite fige da vlada ipak zatraži isplatu svojih dionica, a ako mol nema para da plati, rješit će mu se jedan jako povoljan kredit, samo neka kaže…

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Hvala na ocjeni veliki meštre. Na ovoj temi ima toliko kvalitetnih postova, da Vaše hvalisanje i trovanje apsolutno nije poželjno. Mogao bi admin postaviti na forum IP adrese, tako da se možemo upoznati malo bliže gospodo.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Ova tema je puna onih koji su pametno prodali INU po 2800 kn, ako ste prodali, potrujte se na drugim "jeftinim" hr dionicama, pa da Vas više ne čitamo. Hvalisanje nitko ne voli, pogotovo ako nije bio u mogućnosti sudjelovati u hungaro ringu. U slučaju da ste zeru pametniji i uložili pare u banku, možda od prinosa kamata u najboljem slučaju zaradite kao sobarica i to sezonska. Eto koliko ste uspješni da sa kamatom ne možete ni plaću sobarice imati. Stoga hvalospjeve ostavite za negdje dalje i držite fige da vlada ipak zatraži isplatu svojih dionica, a ako mol nema para da plati, rješit će mu se jedan jako povoljan kredit, samo neka kaže…

Pošto se ovaj post nalazi ispod moga osjećam se nekako prozvan da Vas upitam: Kaj ste Vi tu neki moderator koji će određivati ko će gdje pisati? Ako sam i prodao to ne znači da ju ponovno ne budem kupio ili bi možda od Vas trebao tražiti dozvolu!? Ja sam samo Athaku pokušao objasniti neke tehničke detalje oko SDA koje on evidentno ne razumije, a Vama ako ni je volja ne morate to ni čitati. Pomno sam sve pročitao i nigdje ni traga nekakve samohvale ni sam našao!

who dares, wins

Možda da skinete naočale te tamne sa slike 😉 Što se tiće SDA, da od tamo ne cure informacije HR tržište kapitala bi bilo puno lijepše mjesto za trgovanje.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Last 5 trades

Time/Date Price Volume Trade value Type
14:56:49 14-Nov-2008 225.00 500 112,500.00 Automatic Trade
14:56:49 14-Nov-2008 225.00 500 112,500.00 Automatic Trade
14:56:41 14-Nov-2008 225.50 500 112,750.00 Automatic Trade
14:49:08 14-Nov-2008 225.15 2,000 450,300.00 Ordinary Trade
14:48:54 14-Nov-2008 225.00 500 112,500.00 Automatic Trade

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Izvješće loše po meni.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ok, izvješće fantastično po meni.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close