INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto ne bi išlo. Ja sam imao kredit kod Zabe za Inu i prodao Molu, i vratio dug banci. Moglo se to na više načina-razgovarao s osob. bankarom.
Osim toga što fali držati Inu, to je dobra i perspektivna dionica, a pada jer sve tržište pada, pada cijena nafte…Da si prodao Inu i kupio neku drugu dionicu opet bi ti padala vrijednost-koja je razlika?

A izdvaja se samo dio biznisa koji je i dosada donosio samo gubitke Ini. Oko 1,5 milijardu godišnje i to je dobro za Inu. Ostali dio, proizvodnja plina i nafte osataje u Ini. Znači najvrijednije i dalje stoji u Ini. I neće te nitko prevariti, pa nema potrebe zazivati Hanfu, Polančeca i sl. jer da se i izdvaja neka vrijedna imovina, ne može to izlaziti bez zadiranja u bilancu i eventulnog načina kompenzacije za dioničare, ali o tome se ovdje niti ne radi.
Zato namate se čega bojati, dobra je to dionica koja će doći na svoju pravu vrijednost.

INA ne pada samo zbog izdvajanja plinskog biznisa nego i zato jer je MOLova dionica zadnjih mjesec dana pala oko -30% a time je onaj paritet zamjene koji je prvobitno bio dogovorene između vlade RH i MOLa postao neprovediv. zato se sad smanjuje cijena INE na burzi i kad se uspostavi prvobitni omjer ići će se na zamjenu.
zato, oprezno s kupnjom INE po ovim cijenama, vjerojatno će još niže

MOL želi slovenski Petrol
http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=103&View=Details&ItemID=45220

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Očito da nas je jako malo ostalo u INI!
Sada je vrijeme da se napravi i čistka na hrabrima, imam 2 paketa koja čuvam za djecu tako da na moje ne računate!

Možda jednog dana ali sada NE!

My God, it's full of stars!!


INA ne pada samo zbog izdvajanja plinskog biznisa nego i zato jer je MOLova dionica zadnjih mjesec dana pala oko -30% a time je onaj paritet zamjene koji je prvobitno bio dogovorene između vlade RH i MOLa postao neprovediv. zato se sad smanjuje cijena INE na burzi i kad se uspostavi prvobitni omjer ići će se na zamjenu.
zato, oprezno s kupnjom INE po ovim cijenama, vjerojatno će još niže

Bravo grgas12
Spominjani omjer bio je 3 : 1, što bi značilo:
MOL -> 10.000 HUF x 109.000.000 (dionica) * 0,0263 HRK = 28.667.000.000 HRK (28,67 mlrd. kn)
INA – > 28,67 mlrd. kn / 3 / 10.000.000 (dionica) = 955,55 kn/dionica

Čim se netko drzne kupiti po asku, odmah "imperija" uzvraća udarac i lupi još niže po bidu.
Eto letvica se brzinom munje spušta sve niže.
Ajmo manipulatori, možete vi to još bolje.


Očito da nas je jako malo ostalo u INI!
Sada je vrijeme da se napravi i čistka na hrabrima, imam 2 paketa koja čuvam za djecu tako da na moje ne računate!

Valjda ce biti dosta za 2 sladoleda.

Krepat ma ne molat.



INA ne pada samo zbog izdvajanja plinskog biznisa nego i zato jer je MOLova dionica zadnjih mjesec dana pala oko -30% a time je onaj paritet zamjene koji je prvobitno bio dogovorene između vlade RH i MOLa postao neprovediv. zato se sad smanjuje cijena INE na burzi i kad se uspostavi prvobitni omjer ići će se na zamjenu.
zato, oprezno s kupnjom INE po ovim cijenama, vjerojatno će još niže

Bravo grgas12
Spominjani omjer bio je 3 : 1, što bi značilo:
MOL -> 10.000 HUF x 109.000.000 (dionica) * 0,0263 HRK = 28.667.000.000 HRK (28,67 mlrd. kn)
INA – > 28,67 mlrd. kn / 3 / 10.000.000 (dionica) = 955,55 kn/dionica
[/quote]
Ne mogu vjerovati da vlada u trenutku sklapanja ugovora sa MOL-om ukalkulirala ovaj drastični pad INE i još k’ tome cjenu od 955kn za dionicu INE??? Ako je pao MOL, pala je INA sa 2800 na 1500 pa to ne bitrebala bit tako drastični razlog daljnjem padu INE. Volio bih da mi to malo pojasniš jer mi se motaju svakakve misli tipa vlada rasprodala drž. imovinu…a možda je ovo drukerski post!?

Samo vi djelite kajle, ja sam svoje prodao [tongue]

Krepat ma ne molat.


Očito da nas je jako malo ostalo u INI!
Sada je vrijeme da se napravi i čistka na hrabrima, imam 2 paketa koja čuvam za djecu tako da na moje ne računate!

Možda jednog dana ali sada NE!

nemam INu ali me zanima koji je tvoj target kad očito da 2800kn nije a svijetska recesija kao da se tebe ne tiče??????????

na 4300 sve prodajem...

Evo malo PR-a

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3194458/index.do

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.

ZSE CLOSING BELL
Potop INA-e povukao Crobex na najnižu razinu u godini
12.11.2008 16:23:06

ZAGREB – Pad koincidira s nagađanjima o odustajanju od zamjene dionica s MOL-om, te najavom izdvajanja plinskog biznisa.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close