INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Ema pa nije išlo. A jel doista cvilim ili se borim za prava malih dioničara?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


@dimo kako se samo mene vatate svi neki novi svi neki državni činovnici na državnom platnom spisku. Ima tu 3 godine put još 3. I baš bi volio da mi ti kao profesionalac meni laiku objasniš gdje sam pogriješio, upisavši IPO INE na kredit? Ajde.. Nadam se da imaš toliko državnog vremena da mi odgovoriš ti ili ovaj tko te je ocjenio ovako visoko, a može i Profa ili svi skupa.

Ja sam ih ocjenio ovako visoko jer ti dobro govore. Špekulirao si na rast veći od 2800, a kad se to nije dogodilo, dakle očito si pogriješio, i dalje si bio pohlepan pa nisi htio prodati na 2400 ili 2000 (i dalje 20% u plusu) pa sad cviliš o pravima malih dioničara i dobrobiti firme. Ako si već 6 godina na burzi valjda znaš kakve igre država vodi s svojim dionicama…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

@vergilije shvaćam tvoj odgovor za ocjenu, još uvijek mi nisi dao odgovor za hanfu. A danas kad budeš išao sa posla svrati do RBA i pitaj da li se moglo prodati a da se ne otplati kredit. 3 puta 3 ti je 6??? 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.



@Ema
pa nije išlo. A jel doista cvilim ili se borim za prava malih dioničara?

Zašto nije išlo ?
Banka nije dopustila prodaju dionica, jer je iste uzela pod zalog za vraćanje kredita (odličan primjer koji pokazuje što se dogodi kad se svekoliko pučanstvo prepusti čarima raznoraznih kredita) ?
Protiv velikih igrača ne možeš se boriti, zato kad je prilika uzmi lovu, što je u slučaju IPO-a INA-e bilo svima ponuđeno na srebrnom pladnju, ali mnogi su se zanosili astronomskim ciframa.
Iduće godine prodavat će po cijenama s tri znamenke.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


@dimo kako se samo mene vatate svi neki novi svi neki državni činovnici na državnom platnom spisku. Ima tu 3 godine put još 3. I baš bi volio da mi ti kao profesionalac meni laiku objasniš gdje sam pogriješio, upisavši IPO INE na kredit? Ajde.. Nadam se da imaš toliko državnog vremena da mi odgovoriš ti ili ovaj tko te je ocjenio ovako visoko, a može i Profa ili svi skupa. Ajd molim Vas. Nemoj mi samo napisati mali free float, nema interesa, gotova stvar. Napiši što HANFA nije obustavila trgovinu na ispumpavanju par milijardi iz tvrtke koja kotira na burzi. Ajde… Nemoj mi samo napisati kao fond menadžer.

Mislim da ti dimo nije rekao da si pogriješio jer si digo kredit za INU.. al si očito pogriješio šta ju nisi prodao za 2800 kad je sve ukazivalo da će padat nakon MOLove ponude..i svu su o tome trubili na sva zvona..ti si očito mislio da bolje znaš.. ja nisam mislio da će ovoliko padat, al jbg.. svoje sam prodao MOLu iako nisam bio pod kreditom, a ti si se bome jako kockao. Prvo budi ljut na sebe, a onda je dapače poželjno da se boriš za prava malih dioničara..

@ema neka ide cijena i po 1 kn briga me, ubio me Polančec i gotovo, mogu sam jednom umrijeti, još mi niste objasnili da li ću dobiti i dionicu plinskog biznisa i zašto hanfa nije stopirala tgrovinu zbog ovakih glasina? Baš me zanima kako bi porezna reagirala da si isplatim čistu ne oporezovanu dobit van iz tvrtke i zatvorim tvrtku. Moje je moje, a država nek ima svoje. Ne sekiram se ja za sebe, već ću ja kad tad oštrigati banku i naplatiti joj ovo… A platit će raja koja je prodala inu i lovu stavila u banku ili ona koja ima kod iste bilo koji kredit. Netko mora platiti ono što ćemo joj masovno vratiti 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Vidim da ovdje ljudi trube o cifri 2800 kn! O ćemu vi pišete? 🙂 Daj kanite me se te cifre, briga me moje su dati ću ih vladi ili mađarima za kunu, moje su poklonit ću im darovni ugovorom. NIsam problem ja i nije problem 2800 kuna, kanite me se sa tom spikom državnici novog doba.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Ajd idem sada marvu nahraniti, ja sam seljak inaće. De dok se vratim, napišite nešto pametno, kako dolikuje gospodi, nemoj te me spamati glupostima. Dakle domaći uradak je INA = HANFA – PLIN – 1 kn – 28 000 dioničara. Jesam jasan?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.



@vergilije
shvaćam tvoj odgovor za ocjenu, još uvijek mi nisi dao odgovor za hanfu.

Hanfu koja je zadužena za nadzor tržišta očekuješ da direktno intervenira u cijenu dionice zbog "ispumpavanja par milijardi iz tvrtke koja kotira na burzi"? Vlasnik sa svojom imovinom ima pravo raditi šta hoće, bez obzira koliko to nekom logično/nelogično izgledalo. Ovdje imamo političku igru između vlade i mola, koji oboje imaju vlastitih većih problema… Vjerovatno će mol pristati na ovo izdvajanje pod određenim uvjetima, što će mu uzeti kasnije u obzir kada budu prodavali/zamjenjivali dionice.

Vjerovatno ti u ugovoru stoji neka stavka kako kredit možeš namiriti prodajom dionica u bilo kojem trenutku, prijevremeni raskid ugovora mora biti definiran na neki način.

[huh] 3 put 3, čekaj doći ću ja do rezultata, daj mi malo vremena [lol]

p.s. mislio sam da je lapsus calami [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

“jedan_proš” -dobro ti svi govore, kockao si i pogriješio, možeš sad ovdje vikati protiv vlade ali ti si si sam kriv za sve i prestani gnjaviti cijeli forum zbog svoje greške!

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen




@Ema
pa nije išlo. A jel doista cvilim ili se borim za prava malih dioničara?

Zašto nije išlo ?
Banka nije dopustila prodaju dionica, jer je iste uzela pod zalog za vraćanje kredita (odličan primjer koji pokazuje što se dogodi kad se svekoliko pučanstvo prepusti čarima raznoraznih kredita) ?
Protiv velikih igrača ne možeš se boriti, zato kad je prilika uzmi lovu, što je u slučaju IPO-a INA-e bilo svima ponuđeno na srebrnom pladnju, ali mnogi su se zanosili astronomskim ciframa.
Iduće godine prodavat će po cijenama s tri znamenke.
[/quote]

Ne može banka ne dopustiti prodaju, tvoj je kredit ne njezin… Takve stvari su definirane u ugovorima, margin callovi postoje da se banka zaštiti, a isto tako postoje klauzule kada korisnik traži prijevremeni raskid ugovora. Te su stavke ugrađene i u margin i u lombard kredite, i najčešće još treba platiti neku naknadu zbog prijevremenog raskida. Pa zar nitko ne čita što potpisuje?

When speculation has done its worst, two and two still make four.

@Vergilije

ja sam nekoliko puta prijevremeno zatvarao margin kredit i nikad nisam zbog toga plaćao
posebnu naknadu.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close