INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo s INA me jako zanima, čisto kao pojava u ovim okolnostima. Uopće je glupo reć da nekog treba kaznit, gdje su kontrole bla,bla.. očito je da na burzi nema ni fer igre ni logike, inaće bi stvari bile puno predvidljivije, a na kraju krajeva svatko može prodavat svoje dionice za koliko želi, makar gubio 45%… Ali mene svejedno jako zanimaju nečiji motivi za rušenje cijene i tko to radi – jer ako sam dobro shvatio MOL ne smije kupovat na burzi – odnosno mora dati 2800kn? Zašto bi oni onda imali korist od rušenja cijene? Koju korist fondovi imaju? Jel mi može netko logično objasnit?
sjećam se ko veliki mamun šta ušo opet u INU na 2000kn.. ko bi reko da će mi to pak bit najgora investicija u zadnje vrijeme (a uz veliku konkurenciju).. [lol]

a tko kaže da MOL ne kupujer i sada, ne mora se pojaviti on pa može preko drugih kupovati koliko hoćeš ili otkupiti sve preostale dionice od malih dioničara.
pa zašto ne idu na kupnji ili zamjenu dionica s vladom (koju su nategli samo tako) nije im više interes jer već imaju dobrano preko 50 plus jednu dionicu i baš ih briga

dan je pametniji od noći

U 11:44:27 blokada. Zadnja cijena 1.547 kn. Bravo "majstori".



Ovo s INA me jako zanima, čisto kao pojava u ovim okolnostima. Uopće je glupo reć da nekog treba kaznit, gdje su kontrole bla,bla.. očito je da na burzi nema ni fer igre ni logike, inaće bi stvari bile puno predvidljivije, a na kraju krajeva svatko može prodavat svoje dionice za koliko želi, makar gubio 45%… Ali mene svejedno jako zanimaju nečiji motivi za rušenje cijene i tko to radi – jer ako sam dobro shvatio MOL ne smije kupovat na burzi – odnosno mora dati 2800kn? Zašto bi oni onda imali korist od rušenja cijene? Koju korist fondovi imaju? Jel mi može netko logično objasnit?
sjećam se ko veliki mamun šta ušo opet u INU na 2000kn.. ko bi reko da će mi to pak bit najgora investicija u zadnje vrijeme (a uz veliku konkurenciju).. [lol]

a tko kaže da MOL ne kupujer i sada, ne mora se pojaviti on pa može preko drugih kupovati koliko hoćeš ili otkupiti sve preostale dionice od malih dioničara.
pa zašto ne idu na kupnji ili zamjenu dionica s vladom (koju su nategli samo tako) nije im više interes jer već imaju dobrano preko 50 plus jednu dionicu i baš ih briga

[/quote]

Aj pa ako je tako i kupuje preko drugih, a i ima preko 50% onda ćemo vidjet, bit će zanimljivo…

Počinjem već bit sklon vjerovat teti astrologinji koja u Poslovnom klubu prorekla da će na proljeće INA opet na svoje…


……Jel mi može netko logično objasnit? Osjećam se ko veliki mamun šta ušo opet u INU na 2000kn.. ko bi reko da će mi to pak bit najgora investicija u zadnje vrijeme (a uz veliku konkurenciju).. [lol]

Možda je netko vidio izvješće.Sad više nema razloga da bude prenapuhana (MOL ionako navodno kontrolira više od 50%). Nafta i marže padaju , većinski se vlasnik zna – ne bi me čudilo da ode i ispod 1.000.Jednostavno , firma nema rezultate , a to se sigurno ne može popraviti tako brzo.
Iz izvješća će se dosta toga vidjeti – ono za 2Q je bilo umjetno "nabrijano" (300 od 800 mil dobiti financijska).


Koju korist fondovi imaju? Jel mi može netko logično objasnit? Osjećam se ko veliki mamun šta ušo opet u INU na 2000kn.. ko bi reko da će mi to pak bit najgora investicija u zadnje vrijeme (a uz veliku konkurenciju).. [lol]

Poantaje u tome da fondovi nemaju više nikavu korist od INE jer su je skoro svu prodali! Zato uopće ne kupuju INU , ostavili su si samo ssimbolične količine i kupuju druge dionice u kojima su jaki. INA će teško opet na 2000 jer je nema tko više dizati. [bye]
Dodamo li još da je MOL pao zadnjih mjesec dana čak -30%, jasna je sudbina dionce INE – stagniranje oko 1500 kn, a u naletima panike i pada tržišta klizanje prema 1000 kn [embarass]

arbitraža dečki

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ubi me Polančec. Krediti stižu a ovaj brat izdvoji plinski biznis. A ništa slijedi im tužba za nanošenje štete malim dioničarima. Jer otkud im pravo da prodaju dobar dio INE za 1 kunu sebi? A što mi mali dioničari pod kreditom? Nisam pročitao da ćemo dobiti dionice plinskog biznisa, ili?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

A usotalom, zašto HANFA nije stopirala trgovinu dionicom INE. Ono svaki dan se obezvrijeđuje imovina dionica za par milijardi kuna pa eto, to nije baš neki važan čimbenik za tržište kapitala. ALO!!!! Hanfa STOP dionica INE!!!! Tužbu državi za pravljenje panike i obezvrijeđivanje, pa ljudi ispumpavaju milijarde za 1 kn? Kakav je to dogovor između MOLa i INE to je dogovor između Države i 28 000 dioničara. Što rade ovi?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

BRAVO HRVATSKA POSLA!!!!!!
Prvo su sve uzeli pod svoje – država!
Onda su nam prodali – popunili proračun
sada će opet dobiti za 1 kunu nešto što su prodali
zatim će nam OPET PRODATI!!!!!!!!!!!!!!

Budimo croaktivni!!!!!
Budimo ko Chaves. Sve nacionalizirati – onda prodati – kada treba lova opet nacionalizirati a kad nema love PRODATI!!!!!!!!!!!!
Hrvatski perpetum mobile? Dobro je Francek rekel ne bumo nikaj radili – država blagostanja i nerada!!!!!!! [thumbsup] [bye]

@jedan_proš

jedan dobronamjeran savjet- ostavi se burze jer ju ne razumiješ niti ćeš ju razumjeti. ako ti do sada nije jasno zašto je INA pala i zašto će i dalje padati onda ovo stvarno nije za tebe, a na burzi si najmanje 3 godine (vidim po nicku)

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala


Ubi me Polančec. Krediti stižu a ovaj brat izdvoji plinski biznis. A ništa slijedi im tužba za nanošenje štete malim dioničarima. Jer otkud im pravo da prodaju dobar dio INE za 1 kunu sebi? A što mi mali dioničari pod kreditom? Nisam pročitao da ćemo dobiti dionice plinskog biznisa, ili?

Ako si pod kreditom, zašto nisi prihvatio javnu ponudu po 2.800,00 Kn, uzeo sigurnu dobit i ujedno skinuo kredit s vrata, umjesto što sada cviliš ?

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

@dimo kako se samo mene vatate svi neki novi svi neki državni činovnici na državnom platnom spisku. Ima tu 3 godine put još 3. I baš bi volio da mi ti kao profesionalac meni laiku objasniš gdje sam pogriješio, upisavši IPO INE na kredit? Ajde.. Nadam se da imaš toliko državnog vremena da mi odgovoriš ti ili ovaj tko te je ocjenio ovako visoko, a može i Profa ili svi skupa. Ajd molim Vas. Nemoj mi samo napisati mali free float, nema interesa, gotova stvar. Napiši što HANFA nije obustavila trgovinu na ispumpavanju par milijardi iz tvrtke koja kotira na burzi. Ajde… Nemoj mi samo napisati kao fond menadžer.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

New Report

Close