INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Imam osječaj da MOL diše na škrge ili preokrenimo odgovor u pitanje, što sprečava MOL da kupi 2 do 3% dionica koliko mu nedostaje za večinski paket? Novce je morao osigurati već kod javne ponude za preuzimanje. Sad još ovo s plinom.

Sprečava ga to što bi opet morao dati ponudu za sve preostale dionice i to po cijeni od 2800.
Kada se prijeđe prag od 25% ne može MOL parcijalno dokupljivati kada mu se prohtije i po trenutnoj cijeni već po naj višoj koju je platio u zadnjih godinu dana sa obvezavajućom ponudom za sve. Ne bi htio tu pametovati ali mogu Vam iskreno reći da svatko tko ni je prodao MOL-u može se pokriti ušima po glavi i čekati barem 1 godinu da dođe na istu cijenu. I onda ako, no nikad ne reci nikad. Bar se na ovoj dionici ne može reći da ni je bila prilika ali neki su špekulirali , a to je dvosjekli mač.

who dares, wins

Jel zna netko jel ima još certifikata za INU. [bye]

ima svaki dan se trgoju u londonu

dan je pametniji od noći

[cry]ZSE EQUITY PREVIEW
INA lošija od CROBEX-a
11/12/2008 9:30:04 AM

ZAGREB – Od kraja rujna CROBEX je zabilježio pad vrijednosti od oko 30%, dok je tržišna kapitalizacija INA-e u promatranom razdoblju smanjena za gotovo 40%. [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[cry]Analiza: Posustali ulagači izgubili vjeru i u Inu

Redovni promet dionicama na Zagrebačkoj burzi danas je iznosio 33 milijuna kuna i bio 11 milijuna kuna veći nego jučer, dok je Crobex potonuo 4,74 posto i dan završio na 2111,89 bodova, što je njegova najniža razina od 27. listopada. [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Ipak su "atentatori" na cijenu INA-R-A i dalje na djelu …
Svakim danom prosječnu cijenu spuštaju za barem 60-tak kuna. Dokle ?!
Moje mišljenje je u svezi ovoga da se se tu radi o čistoj manipulaciji cijenom.
Međutim znamo svi da HANFA sigurno neće reagirati.
A bilo bi dovoljno da samo pokaže interes o tome tko su prodavatelji i takvu akciju najavi u medijima. Uvjeren sam da bi daljnje rušenje cijene stalo isti tren.

nemoj tako šefe znaš da jeremiju bolu kosti kad si tako negativističan i naslđuješ se padom naše uzdanice
sad ce branitelji brže bolje početi braniti ipak to vrijedi barem 4 a sindikati kažu i 7 iljada kuna

vrijedi naravno al tek kad se mađaroš još fino natrpa jevtinije od ovih sitnih duša koje to nisu tile dati kad je bilo tako nuđeno neopisivo visokih 2800 hrvatckih kuna

ulažite u zdravlje a ne u burzu

Postanite Eu-robovi

ZAGREB – Hrvatska vlada i mađarski MOL više ne pregovaraju o zamjeni dionica Ine i MOL-a. Prema našim informacijama, pregovori o zamjeni dionica za sada su skinuti s dnevnog reda jer je globalna financijska kriza znatno poremetila odnose na tržištu kapitala.

Pročitajte u Jutarnjem cijeli tekst, pa bi vam moglo biti jasnije zbog čega i dokle če cijena padati.

Naravno, nakon što je smanjen utjecaj INE na Crobex, nitko se više ne obazire na ovakve bezočne manipulacije cijenom. HANFA, kuc, kuc … ima li koga ?
Sigurno da fondovi ne traže likvidnost kroz ovu dionicu (jer je naprosto nema), tako da to obrazloženje ne drži vodu.
Nego neka "nevidljiva ruka" odnosno prodavatelj(i) zaštićeni anonimnošću ruše cijenu prema razini 50%-tak nižoj od MOL-ove ponude. O razlozima možemo nagađati.
Takav signal poslan je 10.11. i putem Londonske burze (250$-260$).

9. i 10. prodaje
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ovo s INA me jako zanima, čisto kao pojava u ovim okolnostima. Uopće je glupo reć da nekog treba kaznit, gdje su kontrole bla,bla.. očito je da na burzi nema ni fer igre ni logike, inaće bi stvari bile puno predvidljivije, a na kraju krajeva svatko može prodavat svoje dionice za koliko želi, makar gubio 45%… Ali mene svejedno jako zanimaju nečiji motivi za rušenje cijene i tko to radi – jer ako sam dobro shvatio MOL ne smije kupovat na burzi – odnosno mora dati 2800kn? Zašto bi oni onda imali korist od rušenja cijene? Koju korist fondovi imaju? Jel mi može netko logično objasnit? Osjećam se ko veliki mamun šta ušo opet u INU na 2000kn.. ko bi reko da će mi to pak bit najgora investicija u zadnje vrijeme (a uz veliku konkurenciju).. [lol]

U 11:43 korak do blokade. Zaista su nestrpljivi ovi manipulatori koji žele srušiti cijenu.

New Report

Close