INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

skrbnički za dionice plasirane na lse


Pre strasno,kakve su to igre,imas kakva saznanja tko je u pitanju??

Evo iskopao nešto,to su GDR-ovi izlistani na Londonskoj burzi
Zagrebačka banka d.d. (skrbnik) /Citibank N.A. (depozitar za GDR)

5. prosinca 2006.
Dodatne dionice plasirane su institucionalnim investitorima po prodajnoj cijeni od HRK 1.690 po Dodatnoj dionici (USD 303,41 po GDR-u) (“Prodajna cijena”), pri čemu je prikupljeno dodatnih HRK 338 milijuna sredstava, bruto. Kompanija neće primiti nikakva dodatna bruto sredstva.

Tako da je ovo trgovanje na LSE a ne kod nas,barem mislim da je tako,a opet je pitanje zašto nisu prihvatili molovu ponudu

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Već se duže vrijeme još jedino INA drži iznad cijene IPOa.
Da li će tako ostati, ili je i tome došao kraj?



Pre strasno,kakve su to igre,imas kakva saznanja tko je u pitanju??

Evo iskopao nešto,to su GDR-ovi izlistani na Londonskoj burzi
Zagrebačka banka d.d. (skrbnik) /Citibank N.A. (depozitar za GDR)

5. prosinca 2006.
Dodatne dionice plasirane su institucionalnim investitorima po prodajnoj cijeni od HRK 1.690 po Dodatnoj dionici (USD 303,41 po GDR-u) (“Prodajna cijena”), pri čemu je prikupljeno dodatnih HRK 338 milijuna sredstava, bruto. Kompanija neće primiti nikakva dodatna bruto sredstva.

Tako da je ovo trgovanje na LSE a ne kod nas,barem mislim da je tako,a opet je pitanje zašto nisu prihvatili molovu ponudu
[/quote]
Jer to rade iz viših interesa. Prodat će sve po prosječnoj cijeni od recimo 1600kn i srušit je na recimo 1200kn, dobit proviziju od naručitelja za izvršen atentat i onda kupovati po 1200-1300.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

260$ x 5,6 kn = 1.456 kn!

Last 5 trades

Time/Date Price Volume Trade value Type
13:15:19 10-Nov-2008 255.00 8 2,040.00 Ordinary Trade
12:02:23 10-Nov-2008 260.00 250 65,000.00 Automatic Trade
11:58:59 10-Nov-2008 260.00 128 33,280.00 Automatic Trade
11:58:36 10-Nov-2008 260.00 50 13,000.00 Automatic Trade
09:51:59 10-Nov-2008 255.00 72 18,360.00 Automatic Trade

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

žalasno je sve ovo, nema ovo veze sa svjetskom krizom


Već se duže vrijeme još jedino INA drži iznad cijene IPOa.
Da li će tako ostati, ili je i tome došao kraj?

i te kako…..nitko vise ne brani cjenu….sad ce prodavat zadnji panicari koji su mislili da ce vise od mola dobit….pohlepa najvise kosta……

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Imam osječaj da MOL diše na škrge ili preokrenimo odgovor u pitanje, što sprečava MOL da kupi 2 do 3% dionica koliko mu nedostaje za večinski paket? Novce je morao osigurati već kod javne ponude za preuzimanje. Sad još ovo s plinom.

Pa meni je to logično.Zašto bi kupovali po 17xx kad će vrlo vjerovatno moći kupovati ispod IPO cijene?Čini mi se da MOL-ovi menađeri znaju šta rade.

osim toga gradićemo nuklearke po ciloj lipoj našoj
tako je rekao tata sanader jučer

pa šta će nam onda naft i plin
eto mi uvik otkrivamo toplu vodu zadnji na svitu

u tom slučaju nam ne treba ni lng
ja razmišljam da odem danas u šumu po drva trebat će mi

Postanite Eu-robovi


osim toga gradićemo nuklearke po ciloj lipoj našoj
tako je rekao tata sanader jučer

Nisi dobro slusao tatu Sanadera jer da jesi onda bi cuo da je on za 2 termoelektrane na ugljen i 1 na plin. Nuklearke 0

ne znam ja ništa
ja samo znam šta je jučer rečeno na dalekovidnici u pol osmih ob prvom kanalu hrvaške

da bu neka javna ras pra va in da bu mo se najverovatnejše odločili tam za nekakvu atomsku cen tra lu
kaj da bi se zgradila prema srbi ji in da bu po čela obdelavati tam neđe oko 2030 godine po hrišćanskom kalendarju
tak je rečeno

sad kaj bu bilo bumo vidli

Postanite Eu-robovi

New Report

Close