INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da mi je znati ko danas prodaje po 1950 a nije prodaval po 2800 prije mjesec dana

Možda je to sve zbog najavljene mogućnosti izdvajanja plinskog poslovanja ina-e..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Možda je to sve zbog najavljene mogućnosti izdvajanja plinskog poslovanja ina-e..

a možda bude proveden split dionice po uzoru na atls i atln [thumbsup]

Hm, zanimljiva teorija [smiley]

A..kako je to išlo kod atlasa?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Možda je to sve zbog najavljene mogućnosti izdvajanja plinskog poslovanja ina-e..

a možda bude proveden split dionice po uzoru na atls i atln [thumbsup]
[/quote]

Valjda će izdvojiti plinski business iz INE. A onda zamjena dionica Vlade i Mola.
Tako bi mi ostali u plinu,a MOL bi imao preko 60% INE.

možda bi se isplatilo uzimati sada po 2000 i čekati split dionice…nekako mi se čini da bi u kumulativu te dvije dionice mogle vrijediti više od 2000….dosta više, barem u prvom valu


Hm, zanimljiva teorija [smiley]

A..kako je to išlo kod atlasa?

pa po meni trebala bi se napraviti podjela društva sa osnivanjem i na taj način dobivate dvije tvrtke:
INA dd i
INA-PLIN d.d.
i svakom vlasniku dionice na dan podjele trebale bi biti konvertirane dionice u jednu dionicu ine i jednu dionicu ine-plin za svaku dionicu koju drže…

normalno mjeri mogu biti i dugačiji npr. 1 dionica INE i 0,1 dionica INE-PLIN…ako bi se išlo samo na ruku velikima onda možemo očekivati da na svakih 10 ili 100 dionica dobiješ jednu INE-plin

i onda će država dati molu dionice INE, a ovaj će vladi dati dionice INE-plin

samo što ja ne vjerujem da će mađari sam tak pristati na to…

To bi bilo jako jako dobro za sve nas bez obzira imali ili nemali dionicu. Ja ju više nemam. Bilo bi vrijeme da ova vlada nešto učini u državnom interesu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


možda bi se isplatilo uzimati sada po 2000 i čekati split dionice…nekako mi se čini da bi u kumulativu te dvije dionice mogle vrijediti više od 2000….dosta više, barem u prvom valu

Valjda tako razmišljaju i ovi što sada kupuju.


Da li mi netko može objasniti… gdje je sada BF koji je pred mjesec dana urlao da je cijena od 2800kn uvreda za INU i da vrijedi barem 4000kn? Gdje su ostali koji su to mislili? Zašto ju danas ne kupe po 2000kn, odnosno 28% jeftinije od love koju su dobili od "prevarantskog" MOLa. Ne razumijem.. ako je INA pred mjesec dana vrijedila 4000kn, zašto im danas ne vrijedi 2000kn?? [lol]
J.Glavaš iz BF-a izjavio da su sredstva od prodaje INA-e oročili u nekoliko banaka (veći dio) i
vratili posuđena sredstava (manji dio).za sada ništa od ulaganja u dionice.za oročena sredstva
uspjeli su dogovoriti i do 15% kamate na godišnjoj razini.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



Da li mi netko može objasniti… gdje je sada BF koji je pred mjesec dana urlao da je cijena od 2800kn uvreda za INU i da vrijedi barem 4000kn? Gdje su ostali koji su to mislili? Zašto ju danas ne kupe po 2000kn, odnosno 28% jeftinije od love koju su dobili od "prevarantskog" MOLa. Ne razumijem.. ako je INA pred mjesec dana vrijedila 4000kn, zašto im danas ne vrijedi 2000kn?? [lol]
J.Glavaš iz BF-a izjavio da su sredstva od prodaje INA-e oročili u nekoliko banaka (veći dio) i
vratili posuđena sredstava (manji dio).za sada ništa od ulaganja u dionice.za oročena sredstva
uspjeli su dogovoriti i do 15% kamate na godišnjoj razini.

[/quote]

Da dodam. Rekao je i da će uskoro možda početi ulagati i u dionice. Nije naveo ni jednu, ali se ogradio od građevinaca, turizma (radi krize u svijetu) i dodao da će konzervativni sektor telefoniranje, poljoprivreda i sve uz nju biti dobro ulaganje pogotovo na ovim razinama. Naravno čovjek se ogradio od svega, ali između redova rekao je što bi oni mogli pazariti u bliskoj budućnosti !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !




Da li mi netko može objasniti… gdje je sada BF koji je pred mjesec dana urlao da je cijena od 2800kn uvreda za INU i da vrijedi barem 4000kn? Gdje su ostali koji su to mislili? Zašto ju danas ne kupe po 2000kn, odnosno 28% jeftinije od love koju su dobili od "prevarantskog" MOLa. Ne razumijem.. ako je INA pred mjesec dana vrijedila 4000kn, zašto im danas ne vrijedi 2000kn?? [lol]
J.Glavaš iz BF-a izjavio da su sredstva od prodaje INA-e oročili u nekoliko banaka (veći dio) i
vratili posuđena sredstava (manji dio).za sada ništa od ulaganja u dionice.za oročena sredstva
uspjeli su dogovoriti i do 15% kamate na godišnjoj razini.

[/quote]

Da dodam. Rekao je i da će uskoro možda početi ulagati i u dionice. Nije naveo ni jednu, ali se ogradio od građevinaca, turizma (radi krize u svijetu) i dodao da će konzervativni sektor telefoniranje, poljoprivreda i sve uz nju biti dobro ulaganje pogotovo na ovim razinama. Naravno čovjek se ogradio od svega, ali između redova rekao je što bi oni mogli pazariti u bliskoj budućnosti !
[/quote]

Hvala na odgovorima, iako zapravo to već znam, no gore sam bio malo ironičan jer eto… toliko trubiti kako INA vrijedi 4000 i da ju neće dat za 2800 a sad nitko ni da primiriše… ja sam se dijelom love od INE vratio u INU.. ako sam ja mogo, mogli su i oni koji su najglasniji bili.. ili INA (više) ne vrijedi..??

New Report

Close