INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kako god bilo INA je sigurna luka ovih 2 tjedna.
Uporedite ju sa kretanjem drugih dionica ova 2 tjeda (poslije onog velikog skoka).
Postaje sve zanimljivija…
Pošto je sada ima osjetno manje na otvorenom tržištu i oscilacije će biti veće, privući će i dnevne špekulante, a trenutno nema razloga za veći pad (pa tko je htio prodat prodao je prošli mjesec, a tko je poslije kupovao još nije zaradio). Mislim da je trenutno najsigurnije ulaganje na zse jer jedan osrednji vremenski rok može samo gore ići, a mogući padovi samo simbolični u usporedbi sa ostalima.

P.S. Nemam je ali pratim…

Osobno mislim da je cijena ine ovako stabilna iz političkih razloga. Ne treba zaboraviti da mol je najveći vlasnik pojedinačno, ali nema 50% + 1 dionicu. A pregovori s vladom su u tijeku, tako da što veća cijena ine bude tijekom ovog razdoblja, rh će dobiti veći udio u molu kad se swap realizira. Pod uvjetom da budu vješto ispregovarali…

Dolje su grafovi kretanja cijene mola i ine

http://www.bse.hu/menun_kivuli/portlets/companyprofile?security=518

http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikoni/INA-R-A,ZSE,1.html
[/quote]

Složio bih se s tobom da cijenu netko brani (kao onomad mirovinski fondovi) ali jednostavno nema prodavača promet je mizeran cca 80000 kn do sada.
Da danas netko po svaku cijenu želi nešto kupiti, a npr. u margin kreditu je savjetovao bih mu samo INA-u jer mislim da je rizik neuporedivo manji nego na drugim dionicama u ova krajnje nestabilna vremena, a i INA više nije kao što je nekad bila da pri skokovima crobexa raste puževim korakom kao HT.
No vrijeme će najbolje pokazati… [wink]


npr. u margin kreditu je savjetovao bih mu samo INA-u jer mislim da je rizik neuporedivo manji nego na drugim dionicama u ova krajnje nestabilna vremena, a i INA više nije kao što je nekad bila da pri skokovima crobexa raste puževim korakom kao HT.
No vrijeme će najbolje pokazati… [wink]

ma što ti je koja Ina u marginu [pray] pa ona nakon dogovora mol-vlada odeeeee… na najmanju cijenu u povijesti.



npr. u margin kreditu je savjetovao bih mu samo INA-u jer mislim da je rizik neuporedivo manji nego na drugim dionicama u ova krajnje nestabilna vremena, a i INA više nije kao što je nekad bila da pri skokovima crobexa raste puževim korakom kao HT.
No vrijeme će najbolje pokazati… [wink]

ma što ti je koja Ina u marginu [pray] pa ona nakon dogovora mol-vlada odeeeee… na najmanju cijenu u povijesti.
[/quote]

Prije svega ,vidim da je tema zamrla, no siguran sam da će se uskoro javiti mnogi nakon idućeg koraka vlade, koja je prema svemu sudeći sklonija opciji zamjene dionica, nego tražiti isključivo cash, što na neki način mogu i shvatiti, no zaista, siguran sam kako će posljedice najviše pogađati ne samo ekonomske subjekte i gospodarstvo, nego male građane RH.

Sada Vas ja pitam slijedeće:

OK prodali ste 24 ili više komada i dobili cca 70 k kn.

Što ćete s tim?

1.) Na tržište ne izlazite, jer prema svemu sudeći trguju OIF-ovi kojima paše ovakvo stanje koji su puni casha i čekaju povoljan trenutak za upad, tj. snažniju korekciju na ZSE-u.

2.) Ako već ulažete u novčane fondove razmislite, kako će se samo povlačenje novaca iz fondova reflektirati na sposobnost isplate fonodva, tj daljnju rasprodaju kako bi Vas namirli. Dogoditi će se ponovna cirkulacija smanjivanja raspoloživih sredstava, te će pokrenuti novi val korekcije.

3.) Ako već idete u shopping ili ćete za iduće blagdane kupovati darove i sl. stvari, svakako bi bilo korisno razmisliti je li bolje kupovati domaće ili inozemne proizvode, te zapravo kome i kako ide vaš novac.

Ulažimo u hrv., ulažimo u gospodrastvo.

A kolika je sansa da im zatreba casha zbog ovoga???

http://www.poslovni.hr/96314.aspx

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



npr. u margin kreditu je savjetovao bih mu samo INA-u jer mislim da je rizik neuporedivo manji nego na drugim dionicama u ova krajnje nestabilna vremena, a i INA više nije kao što je nekad bila da pri skokovima crobexa raste puževim korakom kao HT.
No vrijeme će najbolje pokazati… [wink]

ma što ti je koja Ina u marginu [pray] pa ona nakon dogovora mol-vlada odeeeee… na najmanju cijenu u povijesti.
[/quote]

Ma stoji to što pišeš samo neznam tko će prodavati!?
Na tome temeljim razloge da neće jako padati bez obzira na sve.

kad se u vlasnike ubroje i mirovinci koji nisu prodali onda ostaje nekih oko 3% u rukama "malih".
nema se tu šta više niti prodavati, nego će trgovina ići ovako svaki dan par stotina kuna i ništa više

dan je pametniji od noći


Ma stoji to što pišeš samo neznam tko će prodavati!?
Na tome temeljim razloge da neće jako padati bez obzira na sve.

pogledaj top10 pa ćeš vidjet da ima mirovinaca, kad oni skuže da ima povoljnije ode sve kao na početku godine AZ kad je izvlačio po 100Mkn svaki dan iz OIF-ova.




npr. u margin kreditu je savjetovao bih mu samo INA-u jer mislim da je rizik neuporedivo manji nego na drugim dionicama u ova krajnje nestabilna vremena, a i INA više nije kao što je nekad bila da pri skokovima crobexa raste puževim korakom kao HT.
No vrijeme će najbolje pokazati… [wink]

ma što ti je koja Ina u marginu [pray] pa ona nakon dogovora mol-vlada odeeeee… na najmanju cijenu u povijesti.
[/quote]

Prije svega ,vidim da je tema zamrla, no siguran sam da će se uskoro javiti mnogi nakon idućeg koraka vlade, koja je prema svemu sudeći sklonija opciji zamjene dionica, nego tražiti isključivo cash, što na neki način mogu i shvatiti, no zaista, siguran sam kako će posljedice najviše pogađati ne samo ekonomske subjekte i gospodarstvo, nego male građane RH.

Sada Vas ja pitam slijedeće:

OK prodali ste 24 ili više komada i dobili cca 70 k kn.

Što ćete s tim?

1.) Na tržište ne izlazite, jer prema svemu sudeći trguju OIF-ovi kojima paše ovakvo stanje koji su puni casha i čekaju povoljan trenutak za upad, tj. snažniju korekciju na ZSE-u.

2.) Ako već ulažete u novčane fondove razmislite, kako će se samo povlačenje novaca iz fondova reflektirati na sposobnost isplate fonodva, tj daljnju rasprodaju kako bi Vas namirli. Dogoditi će se ponovna cirkulacija smanjivanja raspoloživih sredstava, te će pokrenuti novi val korekcije.

3.) Ako već idete u shopping ili ćete za iduće blagdane kupovati darove i sl. stvari, svakako bi bilo korisno razmisliti je li bolje kupovati domaće ili inozemne proizvode, te zapravo kome i kako ide vaš novac.

Ulažimo u hrv., ulažimo u gospodrastvo.
[/quote]
uložimo u ingru na 60 000

voit Ime munaa, Alien

KRIZA Dionica MOL-a izgubila 50% od kraja srpnja
MOL u težoj poziciji za dogovor s Vladom
Autor SNJEŽANA MLINAREVIĆ

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3188346/index.do

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

.. [yawn] ma ni Polančec ne prati ovu temu [angry] … a ja imam još 2 paketića.ok! Dugoročno.
Šteta što INA nije VW, a MOL, Porsche, [lol]

Lud zbunjen!!!!
1. Sada bi plin izdvojilli iz INA zbog energetse neovisnosti.
2. Nafta nije energija i od stratešog značaja
3. Vlada je Sanaderovom privatizacijom pala ispod 50%, pa sada mora pregovarati s MOL-om
Draga gospodo iz Vlade molim recite mi što da napravim s svoja dva paketića dionica kratkoročno ili dugoročno, ako znate što hoćete s INA-om!
Predlažem da Vlada kupi preostale dionice i postane večinski Vlasnik INA-e. Prodat ću im 2 paketića po fer cijeni.


Lud zbunjen!!!!
1. Sada bi plin izdvojilli iz INA zbog energetse neovisnosti.
2. Nafta nije energija i od stratešog značaja
3. Vlada je Sanaderovom privatizacijom pala ispod 50%, pa sada mora pregovarati s MOL-om
Draga gospodo iz Vlade molim recite mi što da napravim s svoja dva paketića dionica kratkoročno ili dugoročno, ako znate što hoćete s INA-om!
Predlažem da Vlada kupi preostale dionice i postane večinski Vlasnik INA-e. Prodat ću im 2 paketića po fer cijeni.

Plin se mora izdvojiti zato što je to isto učunio i MOL s svojim plinskim businessom. Prodao ga je
E.ON-u. Inače mediji javljaju da je dogovor postignut oko svih detalja, osim uvjeta prodaje ovih 19,84%. Ali da se radi o tolikoj količini vidljivo je iz ugovora o reotkupu u određenim situacijama.
Također se navodi da će država preuzeti plinski business od INE. Ali i ne pod kojim uvjetima.
Ostaje pitanje tko će INU zamjeniti u izgradnji LNG terminala?
I hoće li INA prodati plinska nalazišta u Siriji i Egiptu?

New Report

Close